IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

17 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Peelinguri, tratamente, gomaje si masti in tratarea melasmei, cicatrici lasate de acnee, Tratamente pentru cicatrice lasate de melasma si acnee
Aura
post Feb 6 2006, 11:23 PM
Post #1


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 81
Joined: 2-February 06
Member No.: 175



Fetele am o intrebare si m-am gandit sa deschid un topic nou ca sa nu deranjez pe nimeni.  (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Am scapat "oarecum"  de acnee dar raman urme usoare, rosiatice care trec greu in timp.
In plus avand un ten alb ca lacrima si nefiind cuminte acum doua veri in vacanta m-am ales cu o usoara umbra deasupra buzei  (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) care acum este destul de stearsa. Sotul meu spune ca sunt "sisi"  :'( si nu mai am nimic dar ce stie el... (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Citesc acum despre gomajul de la Bioderma la 100 ml fara parfum. Dar scrie ca este pentru ten tanar, ma rog gras, acnee...Dar eu am 27 de ani..hmm...ma simt tanara dar vorba este mai sunt considerata ? :'(
Am tras greu toata vara trecuta cu suc de lamaie dar efectele se vad incceeeet...
Asa ca ...ce ati incercat. Ah. Si nu mi-o luati in nume de rau ...fara Oriflame, Avon, Loreale. eventual dermatologice. Multumesc gagici, o seara placuta. (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)

Tratamente pentru cicatrici si semne lasate de acnee

Ahhh..fetele...iaca-ta ca nu stie nimeni de masti si gomaje.  (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) Stiu ca subiectul a fost super discutat pe eva si am incercat sa deschid topicul dar nu merge mai fetelor.  :'(
In fine
Tot acolo pomeneam de niste masti pe care am de gand sa le incerc, numai bune in astfel de cazuri de la Montagne Jeunesse si asa am facut.
Mi-am luat Sauna Mask, antistress caer curata porii in profunzime. Am asteptat sa vad cum imi merge. Fabuloasaaaaa  (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Este pe baza de argila rosie si extracte de plante cum ar fi: kaolin, flori de cactus, primose, ginseng, iasomie, uleiuri de citrice - grefuri, sambure de nuca. Am fost foarte surpinsa sa vad ingredientele. Cand o pui pe fata ai impresia ca esti in sauna, pentru ca masca este calda, dupa 5 minute arati imbujorata si proaspata. Se pare ca este foarte buna si in  post-acnee.
Deci daca aveti ocazia nu ezitati sa le incercati.
Nu stie nimeni de gomajul de la Bioderma?  (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Ah..si cautand aseara in lipsa de somn masti, gomaje si alte nebunii am dat peste site-ul de la sentia si am observat ca aduc o gramada de produse bune, cum ar fi Anne Marie Boderlind, Virginie Mounier si Uriage (se gasesc in Germania doar in magazine naturiste). Le-ati incercat?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Feb 7 2006, 03:33 PM
Post #2





Musafir






Si eu asteptam cu sufletu la gura sa scrie cineva ceva  :'(
Ma intereseaza subiectul , dar din pacate nu sunt prea informata in legatura cu el, nici nu am avut timp sa caut.
Aurelia de la ce firma e masca aia cu efect de sauna de care zici ? ...ca tare bine suna
:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 7 2006, 04:19 PM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



pt uniformizarea culorii tenului, atenuare hiperpigmentare stiu ca exista gama Soya Unify de la Roc. parca au si un gel de gomaj in gama asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aura
post Feb 7 2006, 04:23 PM
Post #4


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 81
Joined: 2-February 06
Member No.: 175



Buna Angeldust. Uf, nimeni nu stie... :(
Mastile cu pricina sunt de la Neoteric Cosmetics, USA
Uite site-ul unde poti intra sa vezi nebuniile de masti de la Montagne Jeunesse.
Intentionez sa bantui orasul in cautarea lor. Am inteles ca si cele cu castravete, ovaz si lapte..si cea cu namol de la Marea Moarta sunt foarte bune.

In mod deosebit cea cu ovaz si lapte pentru ten cu acnee si in general cu probleme.
Le-am cautat si acasa si am gasit un articol cum ca ar fi distribuite de Farmec Cluj-Napoca dar se pare ca nu mai este de actualitate... :'( :'( Angelito spune ca ar fi auzit sau ceva la modul asta ca s-ar importa iar... 8) ???

:offtopic:in timp ce postam a mai aparut un mesaj. Multumesc MonicutzaB. O sa-l caut pe net. :floricele:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kale
post Feb 7 2006, 06:59 PM
Post #5


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



de gama asta de la roc am citit pe undeva, scria acolo ca e buna pentru estomparea petelor solare...daca or avea dreptate, atunci adio pistrui, nu?..aurelia, sa stii ca asa ten am si eu si il curat cu retin..la cate prostii am avut pe fata, nu am nici un semn  ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aura
post Feb 7 2006, 08:10 PM
Post #6


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 81
Joined: 2-February 06
Member No.: 175



QUOTE
de gama asta de la roc am citit pe undeva, scria acolo ca e buna pentru estomparea petelor solare...daca or avea dreptate, atunci adio pistrui, nu?..aurelia, sa stii ca asa ten am si eu si il curat cu retin..la cate prostii am avut pe fata, nu am nici un semn  ;)


bei...pai ar fi super. roc parca apartine de neutrogena..ma duc sa ma uit maine in farmacii. daaa...kale stiu tot de la voi de retina a..dar nemtii astia nu iti dau decat aspirina fara reteta  :'( si dermatologul nu a vrut sa imi dea.  ::) Serios...si ti-a trecut. Pai oricum mai am putin si vin acasa. Nu imi trebuie reteta din cate am inteles....hihihihi 8) 8)

Blondina merg la acnee sa iti raspund. Sa nu se supere lumea... :offtopic: daaar am facut cura de vitamine, cu analize bineinteles plus alimentatie plus retete naturiste, alternativ cu cel dermatologic. of..of... :'( :'(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aura
post Feb 7 2006, 08:23 PM
Post #7


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 81
Joined: 2-February 06
Member No.: 175



:fluierat: Am gresit. Si Roc si Neutrogena apartin grupului Johnson&Johnson. Scuzeee
O masca care pe mine m-a ajutat mult a fost lamaie in fiecare zi. Dar daca pleci undeva pe drum cum ma car cu tot frigiderul de fructe si legume?? :-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubulina
post Feb 7 2006, 09:13 PM
Post #8





Musafir






salut fetelor

eu am avut soya unify crema  de noapte parca. Nu mi-a placut. Nu am vazut nici un efect la nievelul luminozitatii pielii si nici nu intra bine in piele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 8 2006, 11:43 AM
Post #9


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE
Dar daca pleci undeva pe drum cum ma car cu tot frigiderul de fructe si legume?? :-

mi-a placut de tine :D si eu sunt cu mastile si cand plec undeva, se simte cat de cat lipsa..  :-
e buna lamaia pentru estomparea petelor, urmelor rosii? ca si pe mine ma bate gandul acum s-o incerc, inainte eram putin speriata sa nu-mi irite tenul, dar acum sunt hotarata: in fiecare zi 10 minute  :fluierat: :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Feb 8 2006, 11:56 AM
Post #10





Musafir






O intrebare stupid: nu albeste pielea lamaia?  :-X
Go to the top of the page
 
+Quote Post

17 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 02:57 PM