IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Tus / Eyeliner, Pentru accentuarea ochilor - firma, pret, calificativ!
walpurgik
post Sep 24 2007, 10:25 AM
Post #11





Musafir






L-am auzit si eu pe Alex. Parerea mea e ca tusul nu e de toata lumea si il folosesti numai daca te pricepi sau ti se potriveste, indiferent de tendinte. Altfel (IMG:style_emoticons/default/cool.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Sep 24 2007, 10:58 AM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Eu am auzit cand Abagiu a zis ca nu e vorba neaparat de eyeliner in sens clasic, ci de creion dermatograf sau fard negru (nu numai) aplicat cu pensula f subtire (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
N-am folosit tus nici in liceu, nu folosesc nici acum, dar pentru sezonul asta am un fard bleumarin cu care, aplicat peste creion tot aceeasi nuanta, indraznesc sa imi fac si codite (IMG:style_emoticons/default/mwah1.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Feb 4 2008, 09:44 PM
Post #13





Musafir






Mi-am cumparat un creion dermatograf de la ja-de un verde smaraldiu asa de frumos (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) Am fost in cautare de un fard culoarea aia, insa n-am gasit. Dat prin interiorul pleoapei inferioare imi face niste ochi (IMG:style_emoticons/default/mwah1.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Feb 4 2008, 09:48 PM
Post #14


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



fara pictures nu te cred. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Feb 4 2008, 10:01 PM
Post #15





Musafir






Nush ce sa fac cu pozele, ca nu ies culorile nici cu aparatul, nici cu telefonul. Ambele sunt foarte bune, insa nu rendeaza culorile cum trebuie la asa ceva. M-am chinuit aseara sa fac poze la machiajul de mi l-am facut, in ton cu esarfa mea din Egipt, cu mov si sidef auriu-verzui si nimic. Cu blitz, fara blitz se vede generic si nu culori, combinatii. (IMG:style_emoticons/default/ametit.gif) Cred ca tre sa fac un upgrade la pozar, si e un sony digital de 4 mgpx. Au aparut astea de 7 mgpx acum (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Feb 4 2008, 10:10 PM
Post #16





Musafir






nu conteaza ca nu iasa culorile f bine eu zic sa le pui sa le vedem (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ELLA33
post Apr 6 2008, 06:31 PM
Post #17


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 337
Joined: 14-October 07
Member No.: 2,417



De foarte multi ani folosesc tusul, creionul f rar, nu am precizie, nu stiu sa lucrez cu el si nu-mi place cum se vede, probabil si forma ochilor conteaza f mult. Foarte multumita sant( de fapt, de fiecare data reveneam la el) e cel de la Rimmel. Nu se intinde, nu se curata in timpul zilei, nu mi-a iritat ochii si imi place pensula care e destul de fina si iti poti trasa liniile f fin sau dupa caz.
Am o intrebare pentru cele care au folosit tusul de la YSL- EYELINER MOIRE....ma tenteaza mai nou culoare 06- chocolate reflections...adica e maro inchis? Asta mi-ar place, numai sa nu fie maro deschis ca am ochii verzi si cred ca as arata f comic. Si sa nu fie asa sclipicios ( era unul la l'oreal si nu prea mi-a placut).
Numai pe negru am mers de aici dilema mea, nu stiu cat de inchis este ca nuanta. Din ce vad pe strawb. arata bine si pensula imi place dar ce vezi nu e si in realitate uneori. Am mai dat eu chix cu rimelul Hypnose si parca nu as vrea sa arunc banii aiurea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 7 2009, 12:39 PM
Post #18





Musafir






Touches of blue and violet showed up on the runways, but black liner with gray and brown shadows are more coveted, says Gordon Espinet, MAC's VP of makeup artistry.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Feb 14 2009, 05:31 PM
Post #19





Musafir






Ce misto e asta! (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:http://i282.photobucket.com/albums/kk258/walpurgik/violetgelliner.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amailhik
post Feb 14 2009, 05:46 PM
Post #20





Musafir






Eu cu ala tip carioca nu pot sa ma machiez neam! Am impresia ca mi intra in ochi. Asa ca l-am luat pe-ala waterproof de la L'oreal, cu pensula foarte subtire, si sunt destul de multumita de el. Wal, e super culoarea, ce firma e? Tot unul d-ala de nu se gaseste prin scumpa noastra tara? (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:35 AM