IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

89 Pages V  « < 87 88 89  
Reply to this topicStart new topic
> Un fel de ganduri...despre prietenie pentru o viata, Jurnalul Arianei
lotte
post Jun 13 2009, 07:29 AM
Post #881


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 817
Joined: 7-May 06
From: Ro Mania
Member No.: 324



Buna dimineata, Ari.
Am visat azi noapte ca plecam in Indonezia (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Frumoasa destinatie, sper sa se concretizeze, iti urez numai bine!

Pup.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danati
post Jun 23 2009, 08:10 PM
Post #882


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 344
Joined: 11-March 07
Member No.: 1,329



Buna, Ariana !
Intru si eu in jurnalul tau pe care-l citesc de ceva timp ca pe o carte, cateva pagini in fiecare zi, ca sa-ti spun ca e o placere sa fiu in preajma ta si a celorlalte fete, asa, virtual, sa vad locurile pe unde ai calatorit, sa-ti admir fotografiile care sunt deosebite... (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)

Si mai vroiam sa spun ca citesc acum Paula de Isabel Allende, o carte pe care imi doream sa o citesc dinainte de a deschide jurnalul tau, dar pe care vorbele tale m-au facut sa o incep cu si mai mare drag, si sa-ti recomand o carte care parca e facuta s-o citesti tu, mai ales acum cand zici ca ai vrea sa ajungi in Indonezia : "Mananca, roaga-te, iubeste " de Elizabeth Gilbert.
Eu zic sa accepti provocarea cu Indonezia, desi... tu stii mai bine... (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jun 23 2009, 09:16 PM
Post #883


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15




Dana iti multumesc pentru ganduri si cuvintele frumoase.Paula ramane in momentul asta cartea mea de suflet.Azi ma intreba cineva sa mentionez o carte,un film,un album de muzica pe care le-as lua undeva in pustietate pentru 10 ani.A fost o provocare tare faina.
Cartea a fost Paula,filmul Atonement si album cu mult pian. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Am citit in vacanta de iarna cartea de care ai pomenit mai sus.M-a intors cu susul in jos pentru ca m-am regasit starile in multe paragrafe si dorul de duca si neputinta de a-mi urma instinctele.
La Indonezia am renuntat intr-un final pentru ca la mine la job situatia e un pic incerta si in iulie voi pleca la Londra.Ori ar fi insemnat sa ma intorc de la Londra sa stau 5 zile acasa si sa plec din nou.Desi tentanta si pe moment am vrut sa imi urmez instinctul,am stat un pic pe gandurile si mi-am reorganizat prioritatile.

Zilele astea am tot incercat sa ma delectez cu Nina Casian si ale ei Confidente fictive dar...nu se asorteaza cu starea mea actuala din pacate.

Go to the top of the page
 
+Quote Post

89 Pages V  « < 87 88 89
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 06:48 AM