IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

413 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Closed TopicStart new topic
> Ce mancam azi: Dieta Montignac, PARTEA A II-A: Idei pentru meniuri Monti
stoina
post Mar 18 2008, 08:25 PM
Post #31


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 610
Joined: 8-August 06
From: Iasi, Romania
Member No.: 469



P: salata verde cu marar, ceapa verde, rosii+ tofu Inedit(f bun asta in ulei)
C: tocmai am baut o cana de lapte din soia simlu, tot de la Inedit .
Va puuuuuuuuuuup!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CyL
post Mar 18 2008, 08:43 PM
Post #32


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 149
Joined: 24-February 08
From: Constanta
Member No.: 3,360



QUOTE(irinica @ Mar 17 2008, 11:26 PM) *
Am fost la o conferinta ASCOR unde a venit Dan Puric si... m-am umplut de fericire incat nu-mi mai trebuie nici mancare , nici somn, nici nimic.



of irinica.. eu l'am pierdut pe dan puric, a fost si la noi sapt trecuta.. am auzt ca a fost grozav.. poate gasesc conferinta pe net. te invidiez, zau (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
doctore.. sa'ti traisca finutzu si sa faci din el un crestin adevarat (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

meniul meu:
MD: mere rase cu scortisoara si cacao + fulgi de ovaz
P: salata verde cu telina, morcov si orez basmati cu brocolli, ciuperci si ceapa + o bucatiza mica de branza tofu cu ardei.
g: doua portocale, un mar.
c: mere

azi iar am "aerobit" un pic si am mer si mult pe jos (IMG:style_emoticons/default/322.gif)

. o seara placuta fetelor, numai bine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gloriana
post Mar 18 2008, 08:50 PM
Post #33





Musafir






Hop si eu ! Salutare!
Azi am mancat astfel:
D: iaurt cu fulgi cu gem de coacaze si o cafea
G: migdale prajite
P: crenvursti cu rosii, castraveti si cu iaurt
S: mere si portocale. Am fost si pe la ai mei si mama facuse o ciorba de legume din care am mancat si eu zeama de deasupra (cam o portie). Cred ca am rasolit-o cu ciorba dar m-a revigorat.
Doctoresa, sa-ti traiasca finutul .Si eu am unul de patru ani.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Mar 18 2008, 09:09 PM
Post #34


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



QUOTE(roxanica10 @ Mar 18 2008, 05:46 PM) *
Nimphe, banuiam eu ca iar ai calcat stramb. Asa cat o abatere pe zi-i suficent sa nu slabesti. De cantarit te-ai mai cantarit?


M-am cantarit...s-au pus la loc toate (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) Na, ca am zis-o! (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Mar 18 2008, 09:29 PM
Post #35


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Nimphe, Roxanica are dreptate. Atata timp cat nu postezi meniul zilnic, risti sa pierzi controlul. iti zici in gand "ce se poate intampla daca gust putin din aia. Ce gust o avea cealalta"... Si, una peste alta, te trezesti mancand la fel de pacatos ca pana sa te apuci de Monti. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Eu am incercat sa nu fac foarte multe exceptii pe zi dupa ce am inceput faza II, dar dorul de dulciuri e mare. Astazi am pus piciorul in prag si o sa pap cat mai corect de faza I, cateva saptamani. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irinica
post Mar 18 2008, 09:37 PM
Post #36


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 416
Joined: 12-July 07
From: iasi, romania
Member No.: 1,930



Roxi, faptul ca Maria e acasa ( plictisita si satula de atata sechestrare) ma face sa nu termin tot ce am de facut peste zi si sa vin cat de repede pot.

Nimphe, ce sa zic, nu sunt eu tocmai omul potrivit sa te incurajez. Important este sa stii ce vrei!

Cyl, este conferinta ( nu cea de la Iasi dar, are acelasi titlu) pe site-ul lui dar... alta e trairea cand il auzi si ii simti vibratia. Minunat om!!!

In seara asta nu am mai mancat decat un mar, fiindca nu imi este foame ( fasolea este de vina , chiar daca nu am mancat multa).

Va pup cu drag!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Mar 18 2008, 10:29 PM
Post #37





Musafir






Empty, germenii de grau contin glucide, ii poti amesteca cu cerealele dimineata. eu mananc germeni de grau in fiecare zi pentru vitaminele B.
si eu ma balonez de la fasole uscata si naut, oricat as schimba apele. am incercat sa arunc inclusiv apa in care a fiert, si tot m-am balonat. parca nu ma balonez asa tare de la linte. lintea rosie imi place la nebunie. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) aia verde, mai putin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alinice
post Mar 18 2008, 10:43 PM
Post #38


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 283
Joined: 16-January 08
From: Piatra Neamt
Member No.: 3,047



Buna seara.Meniul de azi:
MD painica ,pate vegetal,gem de portocale MM+ cafea cu lapte degresat
P piept de pui la cuptor ,salata verde,ridichi si ceapa(salata) + piure de urzici cu salata de hrean
G un grapefruit + cateva migdale
C piure de urzici cu salata de hrean + rosie , branza de vaci si 3 feliute de muschiulet montan.
Azi am baut sucul de la urzici...cam cu noduri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Mar 18 2008, 11:33 PM
Post #39





Musafir






Fetelor, era sa mor otravita!!!
Dupa baie m-am dus la frigider sa-mi pregatesc cina...buuuuun...scot eu sticla de "vin" din frigider, imi pregatesc paharul si starea sufleteasca, torn in pahar...se aprinde beculetul rosu in capsor...cea patit vinul meu de colectie de-i asa ciudat colorat? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) il miros cu mintea bantuita de cele mai negre ganduri...cand colo, ce credeti ca era in sticla?!....zeama de la urzicile fierte zilele trecute de maica-mea. Ea are probl cu colesterolul si de cate ori imi prepara piure de urzici, isi pastreaza zeama de la ele s-o bea.Domle, sa mor din cauza sperieturii! Am crezut ca mi s-a depreciat vinul!

This post has been edited by dr_wise: Mar 18 2008, 11:34 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Mar 18 2008, 11:49 PM
Post #40





Musafir






Doftoreaso, (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) Si pe mine ma batea gandul sa beau o gura de vin, dar e departe frigideru'. M-am simtit un pic cam ametita pe seara si-am bagat o inghetata conforma cu alune de padure. La pranz ciorba de vacuta, piept de pui cu salata greceasca fara branza.
Nimphe, sa nu te superi pe mine, dar tie iti cam lipseste ambitia sau nu-ti doresti suficent sa slabesti ca altfel nu inteleg ca dupa ce ai dat 2 kg jos, le-ai si pus la loc. Te chinui o luna, ca sa recuperezi in 4 zile. Sa stii ca nu toata lumea poate tine o dieta. Eu ma uit la maica-mea; e tare pofticioasa si de fiecare data zice ca se apuca, dar nu mai vine ziua aia.
Am uitat sa mentionez ca si eu sunt amatoare sa-l ascult pe Dan Puric. Ultima data l-am vazut in 'Simfonia fantastica' la Opera Romana si mi-a placut. Trebuie sa recunosc insa ca-n ultima vreme emana o superioritate in vorbe si o distantare voita fata de restul auditorului, care nu mi se pare fireasca. Sunt constienta ca-i un om f citit si are o inteligenta fina, dar...nu-i singurul. Chiar stateam si vorbeam despre acest subiect cu o prietena. Si ea ajunsese la aceeasi concluzie. Modestia mi se pare o calitate, pe care nu prea o mai regasesc la dansul in ultima vreme.
Va pup, ma bag la somnic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

413 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 23rd April 2024 - 12:50 PM