IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

413 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Closed TopicStart new topic
> Ce mancam azi: Dieta Montignac, PARTEA A II-A: Idei pentru meniuri Monti
pescarush
post Mar 19 2008, 12:34 AM
Post #41





Musafir






doctore (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) Doamne Fereste! cum sa mori? si pe noi sa ne lasi aici sa plangem dupa tine?

This post has been edited by pescarush: Mar 19 2008, 12:35 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Mar 19 2008, 08:01 AM
Post #42


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Neataaaa,
Ma trezi si eu mai fresh,da` fresh m-ar face o cafea parca... (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) da` mai bine nu.
pescarush,inseamna ca au uitat astia sa inscriptioneze pe punga germenilor mei tot ce trebuia...cum sa uite tocmai glucidele? (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) tocmai am ras o cana de germeni cu iaurt...are ceva daca era 2%grasime iaurtu`? (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
Nimphetamin,daca ai slabit totusi cu Monti,inseamna ca functioneaza si pt corpu` tau...dar tre` sa-ti iei gandu` de la abateri...te sustin,da-i inainte si-o sa fii multumita de rezultate! (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Ma bate gandu` sa creez un gem...am niste grapefruit-uri si niste kiwi...ar merge combinatia?Ca as vrea sa vad ce gust are...decat sa bag Arovit in mine,mai bine imi fac eu conform...
Meniul pe azi ar suna:
MD:germeni de grau cu iaurt
P:paste integrale cu ton si verdeteri,bag si`un morcov si`un ardei sa fie si`o leguma `colo
G:portocala/alune/mar (mi se pare ca trece mult timp de la pranz la cina...imi tre` o gustare)
C:pate inedit cu ardei,cascaval afumat
Parca mi-am mai revenit azi din starea aia nasoala,vad ca se anunta si o zi insorita azi...Doamne ajuta...ca altfel,daca e innorat sunt ca o leguma...in mod cert,tre` sa ma mut intr-o tara calda,ca sa am bunadispozitie all the time.
Pup gagici.O zi minunata
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stoina
post Mar 19 2008, 10:10 AM
Post #43


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 610
Joined: 8-August 06
From: Iasi, Romania
Member No.: 469



Neata, dragelor!
Completez meniul de-aseara cu 2 mere rase cu scortisoara.
Astazi, MD: 2 painici(aproape) cu gem de prune conform si lapte 0,1%, cafea, ceai
Ptr prinz vizez o salata de primavara cu tofu, iar diseara, fructe.

Nimfe, nu te descuraja. Faptul ca ai pus la loc tot ce-ai slabit te determina sa renunti.E clar ca ai un metabolism lenes si ptr a slabi,eforturile tale trb sa fie constante. Eu personal, visez la perioada de intretinere, ptr ca mincind Monti eu ma mentin excelent, doar slabirea e greoaie rau. Da nu ma laaas( gindeste-te ca eu am 40 de ani, iar ptr ce beneficii mi-a adus Monti mie si familiei mele, ramin credincioasa pour toujours)In plus, iubesc gasca asta la nebunie!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Mar 19 2008, 01:31 PM
Post #44





Musafir






Empty, e de faza 2 iaurt 2% grasime cu germenid e grau, e ok.
combinatia aia pentru gem eu n-as incerca-o, s-ar putea sa-ti iasa o acritura (sa-l mananci pe post de muraturi), daca nu il indulcesti cu nimic.
eu mi-am facut de cap aseara, am mancat vegetable spring rolls cu un sos iuuuuteee. a fost bun, nu am mustrari de constiinta, s-o spun pe aia dreapta. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
dar... desi am avut pofta de cioco (si mai si aveam sub nas), nu m-am atins de ea!
pe azi mi-am propus:
D - un grapefruit, pauza, paine integrala cu gem, un ceai
P - ciuperci umplute cu legume si sos salsa maxican, o salata
C - (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) sa vad ce tentatii mai am in frigider. sper sa fiu cuminte deseara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alinice
post Mar 19 2008, 04:55 PM
Post #45


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 283
Joined: 16-January 08
From: Piatra Neamt
Member No.: 3,047



Ziua buna. Azi ne-am propus sa tinem post...
MD painica cu tofu ,rosie , masline + (IMG:style_emoticons/default/coffee.gif)
G jumatate de mar
P supa de legume(ceapa,mazare,fasole verde,conopida,dovlecei si ardei gras,telina)+piure de spanac si gogosari in otet
G un pumn de boabe de soia coapte(a la Irinuca...gustoase!)
C restul de piure din spanac cu tofu
Felicitari pentru nasit doftore!Sa-ti traiasca finutul.Am si eu un fin care termina facultatea de psihologie in curand!!!

(IMG:style_emoticons/default/shades.gif) (IMG:style_emoticons/default/wave.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Mar 19 2008, 04:56 PM
Post #46





Musafir






Eu trebe sa recunosc ca am pacatuit aseara cu miez de nuca...mai, a pus mama "strategic" cutia cu miez de nuca la uscat pe caloriferul din dormitor, oblu in spatele PC-lui. Cum ma asez la PC, cum imi aluneca privirea spre cutie.
Aseara am luat cutia langa mine, m-am incolacit ca o anaconda in pat...dupa baie, cina si-un pahar de vin rosu (TNT curat combinatia asta!) si am vegetat cu ochii la Tv, mancand miez de nuca...buna de bun! Da' cam mult.
Vedeti voi, eu cred ca mananc conform, problema mare e la cantitati.
Cand ma apuc de rontait cioco, apai mananc, treaba asta cu 2 cubulete nu-mi iese niciodata. La fel si cu restul alimentelor.
Acu, ca sa inchei intr-o nota optimista, bag meniul de today:
d - mere rase cu scotisoara si "grisat din grau germinat". cafea cu lapte
Obs: grisatul asta arata ca niste fulgi de grau macinati grosier; am zis sa schimb cerealele, da' nu stiu daca am facut bine, parca/ sigur tot ovazul se inmoaie mai repede
p - fasole iahnie cu salata verde
s - mancarica de spanac, tofu simplu, ceapa verde

Alinice, merci pt urari!
Si eu mi-am propus sa tin post macar miercurea si vinerea (in mod normal nu obisnuiesc) si in Saptamana Mare.
...stiti ca cioco Heidi 85% cacao e de post? (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

This post has been edited by dr_wise: Mar 19 2008, 04:59 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Mar 19 2008, 05:44 PM
Post #47





Musafir






Meniul meu de azi:
D: iaurt cu fulgi si gem conform
P: pui cacciatore (adica piept de pui, conopida, fasole verde, mazare si sos de rosii), piept de pui si salata greceasca; desert 2 cuburi (eu reusesc sa ma tin de cantitate)
G: alune
C: fructe (e musai sa ajung la Billa sa le cumpar, ca saptamana asta nu prea am mancat multe)

Astazi, fetele au mancat o chestie tare interesanta si cred ca o putem adapta la monti: paste integrale cu legume si usturoi (brocolli, conopida, mazare si fasole verde). Mirosea demential. Am primit azi o veste cam nasoala: cantina va fi daramata si se pare ca se vor muta din aceasta locatie. Ma apuca durerile de cap cand ma gandesc ca trebuie sa-mi iau mancare la pachet zilnic.
Doftoreaso, de ce zici tu ca miezul de nuca e neconform? Ca-i bun domne si ce daca ai mancat un pic mai mult, nu-ti strica niste Iod.
Va pup!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gloriana
post Mar 19 2008, 08:27 PM
Post #48





Musafir






Salutare , fetelor,
Azi:
D: iaurt cu fulgi si gem si o cafea
P: paste integrale cu ciuperci, ceapa si usturoi si putin iaurt
S: alune (mi-am luat din alea in casute ca sa folosesc multa sare) si mere
Cred ca am dat-o in bara cu pastele integrale dar pe astea le aveam si nu am gasit conopida pe care eu o folosesc mai mereu in loc de paste ca sa nu spun ca imi place mai mult.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stoina
post Mar 19 2008, 08:32 PM
Post #49


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 610
Joined: 8-August 06
From: Iasi, Romania
Member No.: 469



Dragelor, completez si eu meniul de astazi:
P: mazare cu piept de pui, salata
C: lapte de soia si probabil mai tirziu, merele cu scortisoara.
Nu-s' ce am, dar mi-e foarte bine fara nimic dulce...sa ma tot tin-asa! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Mar 19 2008, 08:42 PM
Post #50





Musafir






Pai roxy dear, asta zic si eu, se pare ca mananc conform, da' mult, mai ales seara.
Asta seara am mancat doar 2 mere in cada, ca de obicei, sa ma incalzesc, fiindca am intepenit de frig in drum spre casa. Bate vantul, ba ploua, ba nu, si e rece.
Da' acum mi s-a facut foame, fir-ar sa fie...sa ma dreg cu spanac si tofu? Si-o ceapa verde? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

413 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 23rd April 2024 - 08:58 AM