IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages V  « < 7 8 9 10 >  
Reply to this topicStart new topic
> Jurnal de treburi domestice, Ce trebaluim zilnic pe-acasa
kalua
post Jun 1 2008, 03:00 PM
Post #81





Musafir






Si eu spal tot ce prind cel mai tarziu la sfarsit de saptamana. 4 ture s-au adunat saptamana asta, mai vreau sa execut si husa de la canapea, iar o tura ar fi cu covorasul din baie si carpele de microfibra. (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Acum am aflat ca ne-am mai capatuit c-o boxa jos, intai o facem pe aia luna, punem chestii in ea, apoi urmeaza balconul. Pe balcon mai am si 2 mese (una normala si una de-aia mai joasa, ambele cu "acoperis" de sticla), alea se pot arunca abia maine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Jun 1 2008, 03:43 PM
Post #82





Musafir






cleo, care o fi clona celeilalte? eu a ta sau tu a mea? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) gatim la fel, in casa avem cam aceleasi activitati, treaba cu pusul hainelor in dulap si la mine e DURERE (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
si acum, ne-am facut si noi in basement un dormitor, un family room si o baie. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) adica, baia e goala inca, nu sunt puse instalatiile sanitare si gresia, faianta, dar we're working on it.
mie nici nu-mi mai vine sa intru in basement, pana nu se termina santierul si ma gandesc cu groaza unde depozitez si eu lucrurile cand trebuie sa le scot din baie unde stau deocamdata. (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
eu n-am spalat ieri, ca n-am avut timp sa ma ocup si de asta, cred ca maine si poimaine dupa-masa cu asta ma voi "delecta" (maine doar o tura ca trebuie dus copilul la fotbal).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jun 1 2008, 04:26 PM
Post #83


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



dar di ci clone draga? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) data viitoare cand vii la sora-ta vino si la mine la o cafea sa vedem ce-i de capul nostru. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .. sint in south shore
stadiul in care sinteti voi acum se petrecea la noi anul trecut. la noi subsolul e locuibil deja, camera de zi si ea doar ca vrem s-o infrumusetam.
pe mama o cazez la subsol. o sa aiba intimitate. pana anul trecut era intr-un soi de camera de trecere spre patio si de fapt de dragul ei am urgentat modificarile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Jun 1 2008, 04:34 PM
Post #84





Musafir






cleo, sa stii ca vin sa te cunosc cand mai ajung prin Montreal. si te astept si pe tine pe-aici, cand mai ajungi in Ontario.
pai si noi tot in scopul asta amenajam subsolul, sa avem unde-i caza pe ai mei cand vin. deocamdata, mama a primit camera celui mic, ca el oricum doarme cu frate-sau inca.

This post has been edited by pescarush: Jun 1 2008, 04:36 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
3A
post Jun 1 2008, 04:53 PM
Post #85


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,116
Joined: 19-January 08
From: Toronto
Member No.: 3,077



Total offtopic: ma gelozesc rau! ca va vedeti la cafea! (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Cleo, eu te astept cand vii prin Ontario...

Am facut si eu smotru ieri dar tot mai am baile...mai incolo...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dmona
post Oct 24 2008, 09:44 PM
Post #86


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 154
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 86



Bravo, cata treaba faceti voi!
Eu cred ca-s cam puturoasa, nu am timp si nici energie sa fac chestii atat de solicitante precum curatenia...... mai vine o femeie pt asta...eu fac chestii marunte, ordine, spalat vase, spalat rufe la masina, pus la uscat, maturat pe ici pe colo, chestii mici administrative gen facturi.. IN rest, activitati cu copilul, si in curand cu copiii... Nici de mancarica nu am timp, decat ce gatesc pt Andreea
Ce mai puturoasa rau, fata de voi (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Ma simt si naspa cand vad ce putere si timp aveti sa faceti curatenie, mancare, calcat...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Oct 24 2008, 09:48 PM
Post #87


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Ei tu ai circumstante atenuante, pentru ca pe langa un bebelus micut si energic mai ai si altul al bord. E normal sa te ajute cineva si acum si mai tarziu.
Sincer, mie muncile domestice mi se par prea solicitante pentru o singura persoana. Daca nu le-as imparti cu partenerul, m-ati vedea asunsa sub pres. (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post Oct 24 2008, 09:48 PM
Post #88


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



eu am in fiecare sambata program administrativ: curatenie generala in toata casa. de spalat rufe mai bag si in timpul saptamanii, de gatit, cum imi vine pe chelie. urasc in schimb sa spal geamuri. in 4 luni de cand stau aici nu le-am spalat deloc si ma tem ca se va face anul si tot asa vor fi (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Oct 25 2008, 01:36 PM
Post #89





Musafir






Si eu am program administrativ azi: curatenie, mancare, spalat. Si am un chef!!! (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Oct 25 2008, 01:55 PM
Post #90


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



eu mi-am propus din timp (aka cu vreo 2 saptamani inainte) sa fac curat in frigider (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pages V  « < 7 8 9 10 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 9th June 2024 - 08:39 AM