IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Probleme ale sugarilor, sau ingrijorari ale parintilor
angeldust
post Jun 9 2009, 10:59 AM
Post #21





Musafir






io mai vreau poze (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) cred ca daca as avea un copil io l-as poza non stop (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Jun 9 2009, 12:07 PM
Post #22


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



am pus pe grup, nu le las prea mult insa (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

This post has been edited by claudia_electra: Jun 9 2009, 02:00 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Jun 16 2009, 10:41 AM
Post #23


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Clau, ce faceti? Cum se mai simte Carla, mai are dureri de burtica?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Jun 16 2009, 11:25 AM
Post #24


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



QUOTE(Altheea @ Jun 16 2009, 10:41 AM) *
Clau, ce faceti? Cum se mai simte Carla, mai are dureri de burtica?


Ce draguuut, te gandesti la noi (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) !

Ce sa faca, banuiesc ca asa e cu bebelusii, una calda una rece...sincer, credeam ca am venit de hac colicilor cu magnificul meu regim alimentar, a mers bine in ultima saptamana, doar cu scremut si iritare pe ici pe colo, dar fara crizele alea de neconsolat...Ieri noapte a fost chiar grozav, a dormit neintoarsa toata noaptea, in patul ei, s-a trezit doar sa pape din 3 in 3 ore, foarte cumintica.

Cred totusi ca ne-am bucurat prea repede...azi noapte a urlat din nou ca din gura de sarpe vreo 3-4 ore, colici in mod sigur, desi parca nu-i bolborosea burtica. Nimic nu o calma decat pentru 10 minute, inclusiv daca statea la san. Intr-un final a adormit, pe la 12 noaptea, si a dormit bine cu mine in pat pana dimineata, n-am putut sa o las la ea in patut. De dimineata insa iar ma pune pe ganduri, ce o fi cu ea ca plange din senin din 10 in 10 minute, se trezeste din somn si plange. Ea dormea super linistita ziua chiar si dupa nopti cu colici, de ce poate plange acum din neant in reprizele astea? Scaun are normal, temperatura nu, de mancat a mancat...Ieri la pediatru a tot controlat-o si cica e in stare perfecta de sanatate...offfff, de ce nu pot vorbi bebelusii?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Jun 16 2009, 02:48 PM
Post #25


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Clau, asa am fost si noi la inceput, o zi buna si cateva rele. Uneori bebelusii plang sa-si consume energia. David a avut o perioada in care plangea jumatate de ora seara, inainte sa adoarma. Nu-ti pot explica prin ce treceam, ma taiau toate apele, nu intelegeam ce are. Cand termina si adormea eram epuizata psihic si fizic. Trebuia sa-l tin numai in brate si sa ma plimb cu el, cum incercam sa ma asez simtea si urla mai tare. Apoi a venit o perioada frumoasa, in care s-a linistit, puteam iesi din camera sa gatesc, sa mai fac cate ceva. De pe la 5 luni s-a schimbat situatia iar, vrea companie non stop, joaca, plimbari, abia mai am timp sa fac si altceva (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Jun 16 2009, 04:20 PM
Post #26





Musafir






Clau, sa stii ca si Sara se mai trezeste din somn plangand si-o iau repede si-o pun pe picioare si-o legan. Adoarme rapid la loc.
E f important sa fii odihnita, ca sa te poti ocupa cum trebuie de ea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Jun 16 2009, 04:30 PM
Post #27


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Daca ar plange juma' de ora ar fi raiul pe pamant, Carla nu se "joaca" cu mai putin de 2-3 ore (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) . Dar ma incarc de energie si optimism ziua cand doarme, ca odihnita nu sunt defel, abia daca dorm cateva ore pe noapte si alea ff superficial ca-s atenta la fiecare oftat al ei. Insa e uimitor cand poate suporta corpul unei mame fara sa simta, stiu ca nu sunt odihnita, dar fizic resimt asta doar in intervalul 4 dimineata - 10 dimineata, atunci imi e aproape rau de oboseala.

Alte, plimbari si restul suna infinit mai bine decat sa o vad ca plange, asa ca abia astept (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .

Va pupam!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Jun 16 2009, 07:03 PM
Post #28


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Clau, afara iesiti? Este deja apta de plimbarica (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Plimbarile o linistesc plus ca te relaxezi si tu un pic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Jun 17 2009, 12:54 PM
Post #29


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Nu am iesit inca decat pana la medic si inapoi, e cam vanticel pe aici si ieri dupa 10 min ne-a stranutat toata seara. O mai las vreo saptamana in casa cred.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Jun 17 2009, 01:58 PM
Post #30


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Asa eram si eu la inceput, mai tematoare. Mai ales ca era toamna si ma gandeam ca-i frig si raceste. Dar n-a racit decat o data si culmea, intr-o perioada in care n-am iesit. Adica a luat virusul din casa.
Cam cate grade sunt la voi? Daca tot zici ca era vant poate i-a intrat ceva in nasuc, un fir de praf sau puf si o gadila facand-o sa stranute. Eu ii curat nasucul lui David cu Humex, spray cu apa de mare. Hai mami, curaj, iesiti afara si o sa te simti si tu mult mai bine.
Daca ai carucior ii pui aparatorile acelea de ploaie ca o feresc si de vant daca este mai puternic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:42 PM