IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

28 Pages V  « < 23 24 25 26 27 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Creme pentru contur ochi, Marci, rezultate, preturi, recomandari
Summer Dream
post Aug 8 2009, 01:58 PM
Post #241


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 66
Joined: 7-August 09
From: Right behind you !
Member No.: 6,961



   Intrucat am citit ca pentru conturul ochilor nu este bine sa folosesti aceiasi crema ca si pentru fata,mi-am cumparat de curand GARNIER NUTRITIONIST Roll-on cu Cafeina pentru ochi (nu ma confrunt cu probleme in general,insa uneori vara imi apar cearcane din cauza oboselii).




Go to the top of the page
 
+Quote Post
caitriona
post Aug 13 2009, 09:43 AM
Post #242


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



QUOTE(Cindy @ Jul 26 2009, 05:09 PM) *
Retin-a? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Nu stiu daca este o idee atat de buna...Pielea din jurul ochilor este mult mai subtire si delicata. De ce nu folosesti ceva pe baza de retinol? Retinolul este molecula intreaga de vitamina A, iar tretinoinul (din Retin-a) este forma acida de vitamina A, derivat din retinol; exista deci diferente intre ele. Cred ca scrie si in indicatii ca Retin-a nu se aplica in jurul ochilor. O parte din explicatia despre retinol se regaseste si in postul meu anterior.

Am dat acum un search pe google, sa vad daca imi scapa mie ceva legat de Retin-a si zona ochilor. Doar pe prima pagina, am dat peste plangerile multor utilizatoare, care spuneau ca li s-au accentuat ridurile, probabil din cauza uscarii pielii...

p.s.: welcome back! Pe unde ai umblat? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)


Si eu am citit pe prospect, ca retin a nu se foloseste pt zona ochilor, insa eu am urmat recomandarile din cartea doctoritei Baumann( am mai scris eu despre cartea asta, cu cele 16 tipuri de piele).Iar cu retinol, ce crema sa folosesc?Am avut de la Roc( se zice despre ea ca ar fii foarte eficienta),dar mie nu mi-a placut deloc.

p.s.Mersi! In legatura cu intrebarea ta, raspunsul este : vechea mea poveste cu umblatul dupa sot...pe mare(v-am spus eu mai demult) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tiana
post Aug 19 2009, 11:51 AM
Post #243


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 899
Joined: 31-May 09
From: arad
Member No.: 6,600



Buna,am achizitionat de doua zile si eu Bioderma Sensibio Eye.
Bun ca am plecat sa cumpar altceva si am iesit cu Sensibio in mana ,nu se pune (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) .
Imi place cum se comporta pe piele ,simt zona mult mai hidratata,inainte mai foloseam (e drept nu cu regularitate) Gerovital gel pt ochi ,dar nu mi-a placut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Aug 19 2009, 09:26 PM
Post #244


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Cea mai buna crema ever de ochi este pentru mine Lipobase repair, sunt indragostita de ea (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 21 2009, 12:02 PM
Post #245


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu am un Lancôme Hydra Zen Neurocalm Moisturising Cream Fluid care pare sa fie bunicel. Insa uit mereu sa il folosesc pentru ca il tin in frigider. Am citit ca aplicarea lui rece pe pielea sensibila din jurul ochilor da rezultate mai bune si chiar asa pare sa fie.
(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/41uyfZXo4EL_SL500_AA280_.jpg)

Si intre timp am mai descoperit ca mai am:
Aqualia pentru ochi de la Vichy
(IMG:http://www.vogue.fr/Beaute/Zoom//155_Zoom.aspx19598Image.JPG)
Gel-baton Oligo 25 tot de la Vichy
(IMG:http://www.vichyusa.com/img/product/V045_L.jpg)
Si Nivea Expert Lift
(IMG:http://www.myhair.ro/files/_images/351-nivea_expert.jpg)
Le-am bagat pe toate in frigider si am inceput sa le folosesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 21 2009, 01:56 PM
Post #246


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Fides (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) , dar tu le folosesti pe toate in acelasi timp? Am observat ca iti iei mai multe produse dar sa stii ca nu e cea mai buna idee. In felul asta, nu vei putea descoperi niciodata care produs iti prieste cel mai bine pe termen lung.

Da intr-adevar, se spune ca proprietatile ingredientelor ar fi conservate mai bine la frigider. Dar si aplicarea de la rece este revigoranta, tonifianta.
Mie personal nu prea imi place sa imi tin comorile de creme in frigider dar pentru ochi (imi simt ochii obositi), as face o exceptie. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 21 2009, 01:59 PM
Post #247


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pai sa stii ca nu stiu care si cu cine voteaza. Fapt e ca desi m-am apucat sa ma dau cu ele doar de aseara, dupa ce s-au racit bine, astazi deja cearcanele nu mai sint atit de mari si pungile s-au redus. Modificarile sint mai mult decit vizibile. (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif)

Cindy, porti ochelari de soare?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 21 2009, 02:28 PM
Post #248


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Ma bucur ca rezultatele au inceput deja sa apara!! (IMG:style_emoticons/default/thumbsup.gif)

Nu folosesc ochelari de nici un fel, nu ii suport. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Doar lentile de vedere.
Cat despre soare, eu fug ca o stresata de el, deci nu cred sa fie asta problema... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 21 2009, 03:00 PM
Post #249


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Si eu fug de soare insa tot mai dau nas in nas cu el si port intotdeauna ochelari de soare in ultimul timp. E drept ca si doctorita mi-a spus sa ii port non-stop, insa chiar asa de nebuna incit sa stau cu ei si in casa , nu mi-s. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Ar trebui sa ai totusi tot timpul o pereche de ochelari de soare cind iesi afara. Just in case. Soarele poate fi obositor pentru ochi chiar si cind sint nori.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laur claudiu
post Feb 18 2010, 10:20 AM
Post #250


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 484
Joined: 17-February 10
From: Undeva in tara lui Dante...
Member No.: 8,005



crema contur ochi....marketing pur sau nu?din ce zicea Paula BEGOUN..desi pielea ochilor e ft.sensibila nu e nevoie...decat in cazuri..speciale...insa sunt si pareri pro si nu mai stii pe cine sa crezi....asta depinde de tipul tau de piele si de sensibiltate acesteia,de hidratare....ptr.mine oligo 25 de la vichy e mana cereasca,dupa zece ore de lucrat la calculator,so....a si mai era un gel contur ochi de la avon,planet spa,cu alge din marea Greciei,tinut la frigider pe timp de vara e un ...deliciu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

28 Pages V  « < 23 24 25 26 27 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 09:28 AM