IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Remedii pentru pori dilatati, Pori dilatati, puncte negre, ten gras samd
happyCat
post Nov 13 2007, 12:03 PM
Post #31





Musafir







Eu am colesterolul f mic si tot am cateva punctulete de grasime in jurul ochiului. Din cate stiu eu e ceva in legatura cu ficatul care nu poate procesa grasimile prea bine.
De disparut nu dispar singure. Din pacate singura metoda ar fi inteparea cu acul sterilizat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anname
post Nov 17 2007, 09:30 AM
Post #32


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 17-November 07
Member No.: 2,662



buna sa stii ca microdermabraziunea este extraordinara in problema pe care o ai.Ce trebuie sa faci este sa faci tratamentul complet adica itre 6 si 8 sedinte si rezultatul este garantat.Eu am incercat pe propria piele.Schimbarea se vede dupa prima sed insa ulterior vor reaparea pe fata puncte negre etc .De aceea este f imp sa nu intrerupi ptr ca ele in timp se diminueaza si o sa sapi de ele in fina.Sedintele se fac la interal de 2 sapt dupa care o data e luna ptr a-ti pastra fata curata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dizzye
post Dec 1 2007, 01:17 AM
Post #33


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 36
Joined: 26-March 07
Member No.: 1,398



si eu am tenul gras, puncte negre, cosuri..acum s-au mai rarit comedoanele, cosurile, nu mai e chiar atat de gras(am luat antibiotic prescris de dermatolog)..asta primavara am intrerupt anticonceptionalele si a fost dezastru..acum tin sub control cu curatare f atenta, lotiune exfolianta(parca nu mai e tenul ,,incarcat'' cum il aveam atunci), serum si crema hidratanta
in plus vreau sa zic ca banuiesc ca aveam si niste obiceiuri cam daunatoare ptr tenul meu: imi faceam cate o masca naturista aproape zilnic, am incercat niste creme mai grase in speranta ca imi mai domoleste secretia de sebum, foloseam un fdt iluminator , nu oil free, in mare cred ca cea mai mare greseala a fost ca m-am lasat cobai la tot ce citeam prin reviste, de pe internet
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thalassa
post Feb 9 2009, 01:56 PM
Post #34


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 33
Joined: 7-February 09
From: Bucuresti, Romania
Member No.: 5,826



La mine avea efect de micsorare a porilor apa de trandafiri in combinatie cu cateva picaturi de suc de lamaie. Daca aflati vreun tratament magic, scrieti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deedee29
post Feb 9 2009, 03:24 PM
Post #35


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 347
Joined: 5-December 08
From: Highway to Hell
Member No.: 5,474



QUOTE(happyCat @ Sep 13 2007, 04:43 PM) *
A incercat cineva Idealist Pore minimizing Skin Refinisher de la Estee Lauder?


Mi-am luat eu crema asta. Deocamdata tot ce pot sa spun e ca e scumpa. O folosesc de aproximativ o saptamana. Si ca sa nu fiu nedreapta, observ usoare modificari pozitive in aspectul pielii, mai ales pe nas si in zona din jurul nasului, unde sunt problemele la mine. S-ar putea sa functioneze si sa nu fie doar o alta legenda urbana. Poate peste o luna o sa fie si mai bine.
Si ca sa raman complet leftera mi-am luat si dr. brandt microdermabrazion. despre asta chiar ca nu stiu ce sa zic. Dar repet, nu o am decat de vreo saptamana.
Cu siguranta am o problema, astept prea mult si prea repede de la smackurile astea.
Acum mi s-a pus pata pe ceva pentru pete (gen depiderm), da despre asta la alt topic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post Feb 9 2009, 04:43 PM
Post #36





Musafir






deedee, asa-i ca nu prea te-ai documentat de ala de microdermabraziune? Ce-am citit eu review-uri lumea zicea ca are fix aceleasi efecte ca cel de la boots, care e de 1/3 ori mai ieftin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deedee29
post Feb 9 2009, 06:25 PM
Post #37


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 347
Joined: 5-December 08
From: Highway to Hell
Member No.: 5,474



Jo am citit, dar recunosc ca nu prea mult si mi-a fost de ajuns sa dau de un site unde era ridicat in slavi de aproape toata lumea ca mi-am si imaginat cum o sa-mi faca si mie ten ca portelanul. Si am mai si alergat prin tot orasul dupa el, ca se pare ca ori se vinde in draci (mira-m-as) ori aduc cate una doua, ca sa nu riste sa stea cu ele pe raft.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post Feb 9 2009, 06:34 PM
Post #38





Musafir






Nu ma intelege gresit, nu am zis ca n-ar fi bun. Ci ca gaseai aceeasi calitate la un pret mai mic (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ina35
post Oct 8 2009, 05:00 PM
Post #39


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 11
Joined: 5-September 09
Member No.: 7,109



Salutari. Pentru ten gras , pori dilatati si puncte negre, incercati Effaclar K. E f buna ! Eu am incercatf multe creme! Asta e cea mai eficienta !!!!

inainte de Effaclar ma gandeam sa ma programez la cosmetica pt tratament complet. Chiar din primele zile am vazut diferenta. Porii s-au mai micsorat, sebum mai putin, si punctele negre parca s-au topit... Sa fie un miracol?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ina35
post Nov 13 2009, 11:51 AM
Post #40


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 11
Joined: 5-September 09
Member No.: 7,109



a folosit cineva aparatul panasonic pentru curatat porii? L-am vazut la Domo, dar si pe net?
Aparat pentru curatat porii cu umezitor. Nu e foarte scump, pentru toaleta saptamanala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 02:57 PM