IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zborurile cu companiile low-cost, pareri pro si contra
pescarush
post Dec 31 2007, 04:46 PM
Post #21





Musafir






eu am zburat cu wizzair si a fost ok, exceptand faptul ca la intoarcere a avut o intarziere de o ora jumate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post Jun 12 2008, 11:16 AM
Post #22


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



Eu am lucrat cateva luni la wizzair (hihi student job:P) si pot sa va spun lucruri underground:D puteti sa ma intrebati:P

Am si calatorit mult cu wizzair, s-a intamplat sa si intarzie, eu sincer prefer sa dau mai putin de 50 euro pe un bilet cu destinatiile in Europa si sa intarzie daca este necesar, mai ales daca ma duc in vacanta nu este nici o problema, decat sa platesc sute de euro care sincer nici numi permit, adica atunci probabil as pleca odata pe an in vacanta, asa plec de 3,4,5 chiar 6 ori pe an:D depinde pe unde gasesc bilete si cum:)

Am folosit EasyJet, Click Air, Blue Air, Wizz Air, hm de astea imi amintesc deocamdata:P

Pentru Wizzair si de altfel toate companiile low cost: sa aveti mare grija la bagaje, pentru ca nu exista asigurare de bagaje, si nici angajati al companiei low cost care sa se ocupe de bagaje, deci angajatii aeroportuluiduc bagajele pana la aeronave si se mai intample chestii...Asa ca lucrurile de valoare sa NU le puneti in valize:P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andutz
post Jun 16 2008, 06:00 AM
Post #23


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 113
Joined: 12-June 07
From: dallas
Member No.: 1,785



Noi tocmai ne-am luat bilete cu wizzair, blue air si ryan air si ma simt usurata sa vad ca va place la asa de multi:) e prima mea data cu un low-cost. Dar... stie cineva daca nu check-in nici un bagaj, si tot ce imi iau este un carry-on, ce pot sa pun in el? De ex sampon, parfum, etc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 16 2008, 09:00 AM
Post #24





Musafir






Totul in flacoane pana la max. 100ml si toate flacoanele puse intr-o punga transparenta cu ziplog.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Jun 16 2008, 10:02 AM
Post #25





Musafir






Si sa nu depasesti in total 1000ml.

Pentru 25 de ml in plus eu am ramas intr-un aeroport fara demchiant de ochi (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Jun 16 2008, 01:07 PM
Post #26


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



chestia asta se intampla numai la low cost?
eu nu ammers cu lowcost niciodata. adica de cele 2 ori in care am mers cu avionulm dar am intrat cu sticla cu apa minerala in mana...deci... nush..
aa si o rugaminte am si io... (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
imi poate da si mie cineva un site sau un nr de tel de la astia cu low cost?
in august pe 8 plec acasa si ma mai intorc la sfarsitul lui august. si vreau sa-mi fac rezervare la avion de pe acum, ca sa scap mai ieftin..
si tot ce am gasit costa peste 400 euro... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post Jun 16 2008, 01:09 PM
Post #27


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



si fara alimente (nici ciocolata) sau obiecte ascutite, nici macar pila de unghi.

Este o regula generala, pentru toate companiile aeriene.

Eu iti recomand site-ul www.skyscanner.net, daca selectezi doar 2 tari fara oras si fara data, o sa-ti apara toate preuturile si orasele in ordin crescator, si un grafic cu preturile pentru fiecare zi din luna, merge mai usor asa. Sau daca selectezi doua orase si data plecarii iti spun ce zboruri ai pe ziua respective si cat costa, sa te uiti neaparat pe mei multe zile, pentru ca pretul difera, si nu toate companiile au zbour in fiecare zi.

Companii lowcost: Wizzair, Easyjet, Ryanair si Blueair

This post has been edited by Fanny: Jun 16 2008, 03:31 PM
Reason for edit: am scos site-urile
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jun 16 2008, 03:29 PM
Post #28


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Cred ca oricine doreste sa gaseasca site-urile Wizzair, Easyjet, Ryanair si Blueair o pot face si fara sa punem noi linkurile directe. (aviz Albi!)
In plus, doua dintre ele erau gresite. (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Jun 16 2008, 03:36 PM
Post #29


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Imi pare rau pt probleme Fanny, dar aici, google imi da doar site-uri italiene!
imi erau de ajuns si numele!
multumesc frumos si-mi pare rau (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jun 16 2008, 04:07 PM
Post #30


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Pentru cele care aleg zboruri low-cost, sa tineti cont nu doar de pretul mic, ci si de problemele pe care le intampina aeronavele acestor companii.

Stire de azi: 160 de pasageri care ar fi trebuit să plece cu un avion Wizz Air către Dortmund aşteaptă de mai bine de şase ore pe Aeroportul Băneasa

Zborul a fost amānat pentru ora 18.00 deoarece aeronava s-a defectat. Pasagerii sunt nemulţumiţi deoarece planurile lor au fost date peste cap, iar operatorii de zbor nu i-au asigurat că īntr-adevăr vor pleca la ora stabilită ulterior.
"Nu ne-au spus nimic, am aflat din om īn om că s-a defectat, ne-au tot amānat, ne-au spus să nu plecăm acasă. (...) Trebuia să ajung de urgenţă, acolo sunt aşteptată, cu copiii după mine", se plānge un pasager.
sursa: Realitatea tv
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 05:33 PM