IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Hoteluri prin lume
iulia05
post Jun 23 2007, 10:44 PM
Post #1





Musafir






atunci cand calatorim, in tara sau afara, ne raman in minte sau in suflet si hotelurile in care am zabovit. ce astfel de recomandari sau amintiri aveti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 23 2007, 10:47 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am doar o precizare; Ca esti o clona aunui user proaspat banat. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Nov 10 2008, 10:38 PM
Post #3





Musafir






Hai sa ne dam si noi cu parerea despre hotelurile unde am stat.

Praga are doua Hiltonuri, pe-amandoua le-am bagat in seama, diferenta la servicii este ca intre zi si noapte. Pe cand in Hilton Prague (in poza a doua e interirul hotelului, atriumul) personalul nu mai stie ce sa-ti faca ca sa te simti bine (dar din umbra), in Hilton Old Town nesimtirea e la ea acasa. (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) Nu-s organizati, am avut impresia ca toata lumea care lucreaza acolo a inceput serviciul cu o zi in urma si vin din cu totul alta bransa. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) Primul e ceva mai departe de centru, vreo 20 de minte de mers pe jos, dar e si mai frumos, il recomand din inima.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Nov 11 2008, 09:35 AM
Post #4





Musafir






Eu am fost intr-un singur Hilton, in Viena si-am ramas impresionata. Se numeste Hilton Danube si-i pe malul Dunarii, un pic in afara orasului, dar exista tramvai sa ajungi oriunde in centru. De departe, a fost cel mai bun hotel la care am stat pana acum.

Mi-a mai placut si La Siesta - Tenerife. Asta-i momentan pe locul 2.

Offtopic, apropo de cehi, am un fost coleg care lucreaza la Praga de ceva vreme si ne povestea ca cehii astia sunt cam rai cu celelalte natii: in sensul ca nu fac nici un efort ca ceilalti sa se acomodeze sau sa se simta bine. Sunt interesati doar de ei. Si eu am un coleg din Praga (s-ar zice ca mi-e un fel de sef), care-mi trimite niste mailuri de ma lasa masca uneori. Are un tupeu cu caru', as zice la prima vedere, dar de fapt, asa sunt ei, neciopliti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Nov 11 2008, 12:51 PM
Post #5





Musafir






Interesant ce zici tu de cehi, Roxi, mie mi-au facut impresie buna cand am fost in Praga, acum vreo 5 ani. Nu mai tin minte in ce hotel am stat atunci, mie pe vremea aia orice hotel din afara mi se parea super. Mr happycat mereu isi aminteste de receptionera de la hotelul ala care arata beton, dupa spusele lui, dar eu nu mi-o amintesc, nu aveam ochi decat pentru el. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Eu nu am mari pretentii de la hotelurile prin care stam, singurul lucru pe care il dorec este curatenie impecabila. Din pacate am stat si in hoteluri de 5 stele unde prin baie erau tot felul de arome.

Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 03:44 AM