IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sex rar de tot, Poate o sa vi se para ireal...
Jessica
post Mar 3 2008, 07:52 PM
Post #11


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 24
Joined: 2-March 08
Member No.: 3,415



El are 30 de ani dar cateodata mi se pare ca am langa mine un om de 50...
Am perioade cand incerc sa ma impac cu ideea si sa imi spun ca totul va fi ok si perioade ca asta cand ma apuca disperarea...plang din orice...Mai devreme eram in bratele lui si mi-au dat lacrimile.M-a intrebat de ce plang...I-am spus ca nu ma simt iubita...S-a enervat si m-a intrebat ce vreau sa fac sa imi dau seama ca ma iubeste...Cum a putut sa ma intrebe asta?Chiar nu isi da seama?Chiar nu i se pare putin anormala situatia?
Cat despre inselat....ma indoiesc dintr-o mie de motive. 1st of all, pt ca nu e deloc genul; a fost educat intr-un anume fel si infidelitatea i se pare cel mai urat lucru pe care il poti face celui de langa tine. Apoi pt ca nu ar avea cand...Pleaca dupa mine si vine inaintea mea de la birou si cum prinde cateva ore libere, vine acasa...Chiar lipseste de la birou in zilele cand am eu liber ca sa stea pe-acasa...Ma gandesc ca asta nu e comportament de barbat care insala...
In fine, e irelevant ....
Dar nu are nici o importanta motivul pentru care nu simte nevoia sa faca dragoste cu mine...pt ca e clar ca nu simte, asta daca nu a facut un pact de abstinenta pt tot restul vietii si nu stiu eu...
Iar mie imi vine s-o iau razna...Cred ca o sa ma imbolnavesc...
Mi-e atat de greu sa plec...atat de greu...Dar se pare ca nu prea vrea sa-mi ofere alternative...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 3 2008, 08:46 PM
Post #12





Musafir






Jessica, un sfat practic: incearca sa fii numai un zambet si-o ciripeala cu el, de parca toate ar fi mai mult decat extraordinare pentru tine. Comporta-te la fel si in pat, adu-ti aminte de primele luni cu el, cum erai tu?
Daca nici asta nu da roade, zau nu stiu...
In orice caz tu nu esti tipul de victima, sunt sigura ca vei fi in stare sa iei hotararea optimala dupa ce te-ai convins ca-i buna pentru tine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jessica
post Mar 3 2008, 08:53 PM
Post #13


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 24
Joined: 2-March 08
Member No.: 3,415



Eu oricum sunt numai un zambet....asa sunt eu, indiferent de ce am pe suflet...asa am fost mereu...
Cat despre a fi la fel si in pat...nu inteleg?Sa zambesc cand ma ia seara in brate si ma saruta parinteste pe frunte inainte sa adoarma?La asta te referi?Sau s-o mai fi facand si altceva in pat?...Parca mai era ceva... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

Of... o dau pe glume dar ma doare sufletul ca sunt asa proasta...
Ia spuneti-mi..cate dintre voi ar continua relatia, in locul meu?

P.S.: ca sa va dau un exemplu de indiferenta tipica lui- mi-am cumparat de curand un compleu fff sweet roz cu dantela neagra.Am fost si la solar asa ca sunt f bronzata si compleul ala imi venea de nu ma saturam sa ma uit in oglinda. M-am perindat asa prin fata lui si...nimic...Imi venea sa ma urc pe pereti...Chiar daca m-ar insela..tot ar avea o reactie cat de cat...

This post has been edited by Jessica: Mar 3 2008, 08:55 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Mar 3 2008, 08:58 PM
Post #14





Musafir






a zis si cineva mai sus...eu cred ca ar putea fi o problema fizica, si ii e rusine sa-ti spuna. incearca sa afli (IMG:style_emoticons/default/ametit.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jessica
post Mar 3 2008, 09:05 PM
Post #15


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 24
Joined: 2-March 08
Member No.: 3,415



Problema fizica...de atata timp? In atatia ani isi facea curaj si imi spunea cand ma vedea cum sufar langa el ca un caine...L-am amenintat de atatea ori cu despartirea...
Cred ca pur si simplu nu ii pasa...Nu stiu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Mar 3 2008, 09:07 PM
Post #16


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



Jessica , eu cred ca pur si simplu asa este el .. din cate inteleg , l ai amenintat de atatea ori ca pleci si el nimic ..

nu e vorba ca nu ii pasa , poate chiar ii pasa , dar daca omu nu simte nevoia si pentru el sexu e pe ultimul loc , nu prea cred ca ai de ales decat sa accepti felul lui de a fi ori sincer .. nu va potriviti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jessica
post Mar 3 2008, 09:13 PM
Post #17


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 24
Joined: 2-March 08
Member No.: 3,415



Pai si cu cine s-ar potrivi el?Cam ce fel de femeie ar sta cu el?
Sau poate nu sunt eu suficient de atragatoare...Sau poate s-a plictisit de mine...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Mar 3 2008, 09:16 PM
Post #18





Musafir






Vad ca ai incercat cam tot si nimic nu merge, nici comunicarea verbala nici ce a trupului, asa ca parerea me este sa dai dovada de indiferenta.Sa nu mai insisti sa faceti dragoste, sa nu'i mai arati ca'l doresti, pur si simplu sa'i arati ca ai devenit si tu indiferenta in privinta asta.Daca incepe sa'si puna intrebari sau incepe sa'l incite indiferenta ta, eu spun ca merita sa ramai cu el....daca nu, cred ca ar trebui sa'ti vezi de viata ta...fara el. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Mar 3 2008, 09:18 PM
Post #19


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



Jessica , eu n am spus asta .. nici ca n ai fi atragatoare , nici ca e anormal cum te simti din cauza lui , nu te mai macina atat din cauza lui , pur si simplu nu va potriviti , cel putin asa pare din exterior , si da , sunt sigura ca mai sunt multi ca el..

trebuie neaparat sa discuti cu el despre problema asta , nu ai reusit sa tratezi problema mai pe larg cu el ? macar sa ti spuna direct ce are de gand ca sa stii tu ce sa faci in continuare , cu siguranta nu iti place starea de acum , trebuie sa cam tragi de el sa vezi ce are de gand.

si dupa o discutie pe tema aceasta , tu tragi singura concluziile si iei deciziile care ti se par cele mai bune pentru tine , fara sa mai tii cont de nimic decat de CEEA CE VREI TU.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jessica
post Mar 3 2008, 09:20 PM
Post #20


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 24
Joined: 2-March 08
Member No.: 3,415



Guess what?
Am incercat-o si pe-asta cu indiferenta... De-asta nu s-a mai intamplat nimic de 7 luni...Inainte o faceam pe indiferenta vreo 2 luni pana cedam si imi ceream drepturile...
Acum mi s-a luat si de asta...Nu mai pot sa ma injosesc. Nu mai pot sa mai cer nimic. Nu e normal.

Asadar...nici indiferenta nu merge?
Ce sa mai incerc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 4th June 2024 - 05:06 AM