IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

99 Pages V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Ce mancam azi: Dieta Montignac, PARTEA A IV-A, Idei pentru meniuri Montignace. Savuroasa bucatarie Montignaca
tiana
post Jun 6 2009, 07:50 PM
Post #1


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 899
Joined: 31-May 09
From: arad
Member No.: 6,600



buna seara,azi cam asa arata meniul meu pana acum:
md-un ceai cu multa lamaie, 2 felii paine cu cascaval si rosii
cafea
p-aveam pofta de creier de porc si l-am facut cu omleta de oua si castraveti murati (in sare)
ceai de fructe si cu lamaie(altfel nu le pot bea)
c- nu stiu -am facut dovlecei umpluti cu ton dar poate ii las pe maine ,si bag vreo 2 mere
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Jun 6 2009, 08:40 PM
Post #2


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Dr. wise, cand vazui fasolea aia verde avusei o clipa impresia ca sunt cartofi prajiti, si ma uitam sa vad: nu cumva am gresit topicul? (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Jun 6 2009, 08:49 PM
Post #3





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Vise, taica, vise...
Am mancat cirese, dar simt ca ma incolteste un pui de foame. Cred ca pun de-o "insalata caprese", pana nu-i prea tarziu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexty
post Jun 6 2009, 11:00 PM
Post #4


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 185
Joined: 17-May 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,507



Buna seara!
Facui pana la urma iahnia de linte. A iesit buna, dar nu e o mancare sa te lingi pe degete.. mai buna iahnia de fasole (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Meniul meu:
MD: 2/3 painica filozofala cu dulceata de mere, 1 iaurt 0% cu fulgi de cereale si 1 pahar cu lapte 0%
G: 1 para
P: mancarica de mazare, 1 snitel, 1 chifteluta si salata de rosii cu castraveti
G: putina inghetata DIET de ciucalata de la megaimage (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) Am vazut ca are si 1 g glucoza la 100 de grame (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
C: paste cu sos de rosii si ton (in suc propriu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) )
Acum: 1 mar si 1 caisa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tiana
post Jun 6 2009, 11:35 PM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 899
Joined: 31-May 09
From: arad
Member No.: 6,600



buna sera , la iahnie de fasole cum inlocuiti rantasu?,stiu ca e off topic,dar pe aici asa se face si vreau sa trag una in saptamana ce urmeaza si nu vreau sa gresesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Jun 6 2009, 11:50 PM
Post #6





Musafir






Daca rantas inseamna ceapa prajita, eu n-am procedat niciodata asa, mi se pare criminala pentru ficat si stomac. Eu pun ceapa si ardeiul in ulei pentru 1 - 2 minute, cat sa capete o culoare placuta, dupa care adaug apa putin cate putin si le inabus pana cand se inmoaie bine. Adaug suc de rosii/ rosii taiate cubulete, sare, piper, cimbru, marar, iar sosul obtinut il torn peste fasolea fiarta cu 2 - 3 frunze de dafin.

This post has been edited by dr_wise: Jun 6 2009, 11:54 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Jun 6 2009, 11:52 PM
Post #7





Musafir






Rantas...banuiesc ca-i chestia facuta din faina? Pai eu fac iahnia asa (valabil si pentru cea de linte): intr-o tigaie/cratita calesc niste ceapa, adaug pasta de tomate si condimente si apoi fasolea fiarta in prealabil separat. Daca mai are nevoie de un pic de sos, pun din apa in care a fiert fasolea. C'est tout.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Jun 7 2009, 12:00 AM
Post #8





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Roxi, si eu am vrut sa inchei cu "c'est tout". Ce face franceza din om, domle!
Pai cum sa adauge sos cu faina la fasole, care oricum se ingroasa de la continutul ridicat de fibre?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cryst
post Jun 7 2009, 12:13 AM
Post #9


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 81
Joined: 12-May 09
From: Spania
Member No.: 6,465



O zi nebuna,am urcat la 1800 de metrii( ce aer curat), ce pacat ca nu am putut sa las pe acolo cateva kilograme.
Meniul meu de azi:
MD:ceai verde + paine integrala cu branza light
G: niste migdale
P: gratar de aripioare de pui cu mujdei,ceilalti au mai servit si carne de porc ,eu insa am avut la sfarsit un morman de oscioare
C:ananas de Costa Rica.


Si eu deabia astept sa va vad, e motivanta ideea ca sa putem accesa pozele dupa o luna, asa fie cat de tarziu vin aici sa postez. Deocamdata la cantar nu observ modificari ,dar la haine da.Asa ca nu ma descurajez ,constiienta fiind de faptul ca am mai incurcat fazele si ca sunt o mare devoratoare de lactate,asa ca astept ,am rabdare. In sfarsit am cumparat tarate , asa ca de maine o sa pot sa imi diversific painea.

This post has been edited by cryst: Jun 7 2009, 12:14 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 7 2009, 12:46 AM
Post #10





Musafir






cryst si tiana, pare tare putina mancarea voastra, asta vroiam sa-i spun si lui girl22, poate de-asta nici nu da corpul drumul la grasimi, cand vede ca nu primeste cat ii trebuie.

Meniul meu:
md: cafea
g: ananasul ala de Costa Rica, a fost ok, l-am putut manca, dar departe de gustul unui ananas adevarat, copt in copac si proaspat. Imi facusem eu planuri sa mananc in cateva seri, cat voi fi singura acasa, ananas seara. Dar nu ma satisface gustativ si mi s-a facut si o foame de lup dupa ce l-am ingurgitat, asa ca mai bine nu.
p (asa, mai pe dupa-masa): o chiftica de aseara cu restul de salata de naut (Roxi, are suc de lamaie, ceapa, usturoi - daca se poate proaspat, nu uscat - , patrunjel, ulei, sare, piper) si cateva rosii
c: calamari umpluti cu salata verde
(IMG:http://i37.photobucket.com/albums/e77/karina_luana/Bucatarie/IMG_3293.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

99 Pages V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:20 PM