IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Momentul adoptiei unui alt animal...
zetta
post Jun 1 2006, 10:04 AM
Post #1





Musafir






marti s-a intamplat un eveniment nefericit in familie, catelul de 10 ani al parintilor iubitului meu a trebuit sa fie eutanasiat. de ce ? doctorii i-au gresit diagnosticul si in loc de infectie la rinichi l-au operat de prostata...cert e ca in 2 sapt de tratament neadecvat nu s-a mai putut face nimic si a trebuit sa-l omoare sa nu se mai chinuie.
cam cand am putea sa le luam un alt catel?
sau cum trebuie procedat in astfel de cazuri... sincer ma depaseste pt ca stiu ca orice le-as spune nu putem sa-l inlocuim....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jun 1 2006, 10:44 AM
Post #2





Musafir






imi pare rau pentru pierderea voastra, zetta (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif)
in general, daca nu a fost o boala contagioasa, nu cred ca se pun probleme "cand luati un animalut" - raspunsul corect este "cand va simtiti pregatiti".
daca a fost ceva contagios, trebuie dezinfectata casa foarte bine (personal folosesc virkon pentru dezinfectie)+ o perioada de carantina stabilita de veterinar (in functie de specificul bolii)
o sa fac un topic separat cu asta...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinuta-draguta
post Feb 11 2007, 06:39 PM
Post #3


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 10-February 07
Member No.: 1,178



QUOTE(fortelady @ Jun 1 2006, 05:44 PM) *
imi pare rau pentru pierderea voastra, zetta (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
in general, daca nu a fost o boala contagioasa, nu cred ca se pun probleme "cand luati un animalut" - raspunsul corect este "cand va simtiti pregatiti".
daca a fost ceva contagios, trebuie dezinfectata casa foarte bine (personal folosesc virkon pentru dezinfectie)+ o perioada de carantina stabilita de veterinar (in functie de specificul bolii)
o sa fac un topic separat cu asta...

sunt deacord cu dezinfectatrea locului (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Feb 11 2007, 09:28 PM
Post #4





Musafir






ma bucur ca esti de acord cu veterinarul meu (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanny
post Jun 24 2007, 12:00 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Dependent
Posts: 31
Joined: 22-June 07
From: Israel
Member No.: 1,848



Cred c-aveti deja un alt ciine si pe cel care-a murit n-o sa-l uitati.Trebuia sa-l luati imediat.Acum 4 ani mi-au murit toti 3 ciinii in aceeasi vara.o pereche de dogi si-un ciine.imediat am luat o catea lup, o iubim dar nu e in locul celor care-au fost...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jun 25 2007, 12:16 AM
Post #6


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



sincer eu nu vad in casa mea alta matza decat aia pe care am avut-o. pot spune ca a fost matza vietii mele.. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Jan 28 2008, 08:57 PM
Post #7


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Din cauza ca m-am mutat de la camin si acum sunt cam singurica prin apartament,pana vine prietenu` de la servici...mi-a traznit prin minte ideea sa imi fac de lucru,pe langa scoala si mici iesiri cu prietenele,sa imi iau un animalut...care sa corespunda unor cerinte,cam drastice:sa nu faca zgomot (stau in chirie),sa nu faca murdar (ca sa nu stau toata ziua cu pampersu` dupa el),sa nu pape mult ca buzunaru` meu e destul de restrans...chiar zicea o prietena,ca la conditiile astea,s-ar incadra numai unu` de plus:)))
Ma gandeam ori o pasare ori un porcusor...voi ce ati alege in locul meu?pup,sper sa-mi dea cineva un hint (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jan 28 2008, 09:37 PM
Post #8





Musafir






unu' de plush, parerea mea... daca ai pus imediat problema "sa nu se miste, sa nu deranjeze, sa nu faca zgomot nici mizerie"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Jan 29 2008, 09:22 AM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Mda forte...puteai sa fii si tu mai creativa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) n-am zis sa nu miste..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jan 29 2008, 10:50 AM
Post #10





Musafir






euh, acum am vazut ca iti mai recomandase cineva plushuletz.
na, unu' impaiat (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 01:55 AM