IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Caldurile la Animalutele favorite
Diana.
post Jan 12 2006, 12:51 PM
Post #11


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu sint vinovata de "imparteala".  ;)
Si  ma gindesc cu groaza ca ar trebui sa o castrez pe Bonita...  :o
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didilica
post Jan 12 2006, 01:19 PM
Post #12


Membru de Onoare
***

Group: Dependent
Posts: 261
Joined: 8-December 05
Member No.: 35



QUOTE
Eu sint vinovata de "imparteala".   ;)
Si  ma gindesc cu groaza ca ar trebui sa o castrez pe Bonita...  :o

Nu-i nici o problema cu imparteala. Credeam ca am luat-o eu pe ulei si ma lasa mémoire-ul la varsta asta.  ;D

Drept sa spun, eu m-am zburlit toata cand am citit ce a scris Meg.  Nebuna mea de matza nu sta 5 minute in loc, daramai o noapte intreaga. Huh! Taieturi, cusaturi, fire... ma ia cu lesin. Io n-as putea sa stau cu doctorul cand o opereaza, ca as muri de spaima.  :frustraree:
Si eu n-am gasit inca in Timi un veterinar care sa imi inspire incredere. Toti mi s-au parut dubiosi.
Apropo, fetele cu matze din Timi, la ce vet mergeti cu ele?  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 12 2006, 01:34 PM
Post #13


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



QUOTE
Drept sa spun, eu m-am zburlit toata cand am citit ce a scris Meg.  Nebuna mea de matza nu sta 5 minute in loc, daramai o noapte intreaga. Huh! Taieturi, cusaturi, fire... ma ia cu lesin.


Didilica.. stai mama cuminte :) cred ca stressul a fost mai mare la mine decat la pisica. ea si-a revenit si a si uitat de doctori si alea alea.. iti zic eu, o stapaneste si pe a ta. si e mai bine asa decat sa se chinuie ea sau sa aiba puiuti pe care sa te chinui tu sa ii dai (cine stie pe mana cui ajung).

:-* bafta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jan 12 2006, 01:53 PM
Post #14





Musafir






ptiu meg da ce fata frumoasa ai... pe cuvantu meu... rar am vazut matzulica asa dulce
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jan 12 2006, 05:32 PM
Post #15





Musafir






sorin, din ce am inteles - socul hormonal al caldurilor este destul de puternic si intra in calduri din ce in ce mai des daca nu se imperecheaza. cel putin asa e la pisici... si crede-ma, problemele hormonale, la oameni sau animale, nu sunt deloc de neglijat.
eu una nu consider o chestie "moderna" sau "trendy" castrarea/sterilizarea; e parerea multor crescatori cu experienta si inclin sa cred (din ce vad eu pe langa mine) ca au dreptate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jan 12 2006, 06:25 PM
Post #16





Musafir






:-) bineinteles. nici eu nu sunt 100% de acord, dar mi-am pierdut animale din cauza caldurilor (batai intre motani) asa ca am inceput sa iau din ce in ce mai in serios optiunea sterilizarii
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 14 2006, 12:55 AM
Post #17


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



forte.. nici nu vreau sa ma gadesc la batai intre animale  :'(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Jan 14 2006, 08:23 PM
Post #18


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



buna! eu am sterilizat-o pe a mea(cateaua) dar la indemnul doctorilor. dar asta dupa ce a fatat odata.tot indemnul doctorilor sa o dau odata la caine.
a stat suparata pe mine 2 saptamani....dar i-a trecut. misto a fost ca la cateva ore dupa operatie..am scos-o afara sa faca pipilicaa si a adormit intr-o gradina. inca nu iesise de sub efectul anestezicului ca lumea. ce show  fost pana am scos-o de acoloo :fluierat:
dar acum e bine, e vesela, nu se mai chinuie nici ea cu caldurile care tin 2 sapt la caini, si nici eu cu sleahta de masculi pe care o aveam la usa, la geamuri... ca stau la parter. si am scapat si de bata cu care ieseam afara ca sa nu fiu atacata.  :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 14 2006, 11:20 PM
Post #19


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



QUOTE
  :( si te-ai ales cu o catea care la batranete o sa arate ca un sac de cartofi cu 4 piciorute si i-ai scurtat si viata cu cativa ani >:(

Pacat.......probabil ca a mai scos unu ceva parale pe seama ta!!

Sorin.

sorinake.. viata animalului NU este scurtata de o operatie de acest gen. crede-ma ca nici eu nu as fi facut asta daca mi-ar fi spus medicul asa ceva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 14 2006, 11:32 PM
Post #20


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Sorine, Judicuta mea a murit ca nu a facut pui... acu` io innebunesc... ce fac cu Boni? Ca daca nu e sterilizata cica nu e bine, daca e sterilizata iar nu ii bine...  :-X
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 03:01 AM