IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Exista Dieta perfecta?
gigi_marius
post Feb 14 2013, 12:44 PM
Post #21


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 14-February 13
Member No.: 11,657



Dieta este un subiect mult prea discutat in teorie, dar in practica este cam neglijat. Sunt amuzat de fotografiile si imginile aparute prin media si televiziuni, de cele mai multe ori aratate de maestri in pterdere in greutate. Uni dintre ei indicand faptul ca este chiar placut sa fi putin grasut adica supraponeral.
In timp ce unele organisme pot oferi sex-appeal in ochii unor spectatori. Dar in comparatia statisticilor privind generatia a treia se arata ca dietele sarace in grasimi ajuta la longevitate, si ca alimentele pe baza de soia pot creste rezistenta organismului la numeroase boli.
Un lucru este clar: Toate Dietele lucreaza pentru pierderea in greutate si au un principiu comun. Daca caloriile arse sunt mai mari decat cele ingerate atunci vom slabi, daca caloriile sunt arse in proportie mai mica decat sunt ingerate atunci clar ne vom ingrasa. Fizica organismului nu poate fi oprita.
Pentru asta sunt recomandate diferite sumlimente alimentare cu rol de suprimare a doritei de ingurgitare a carbohidratilor, principala sursa a caloriilor, dar in special a dulciurilor care sunt adevarate bombe calorice, si care va pot creste metabolismul organismului astfel incat acesta sa poata consuma sau arde mai multe calorii sau grasimi decat are nevoie pe parcursul unei zile, astfel incat sa va simtiti mai energici si mai vigurosi.
Diete cu rezultate nu mituri de divertisment.
Author: gigi_marius owner of - editat- daca doriti publicitate pentru siteul dvs va rugam sa ne contactati
Reason for edit: PR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Georgiana Maria
post Feb 25 2013, 06:29 PM
Post #22


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 4
Joined: 11-January 13
Member No.: 11,600



Eu am reusit sa slabesc frumos si corect cu ajutorul spam. Bineinteles, sa nu isi imagineze cineva ca a fost floare la ureche, cel mai important element in acest demers a fost tot vointa mea. Dar, datorita lui spamam reusit sa imi construiesc un regim alimentar personalizat, care sa ma ajute sa scad in greutate si sa ma simt bine. Toate dietele si regimurile promovate la tv sau online sunt o mare prostie. Nu suntem toti la fel, tocmai de aceea ideea ca aceste diete sunt potrivite pt oricine, este din start o idee gresita!!!! Recomand tuturor sa isi faca un set de analize inainte de a incepe lupta cu kg in plus!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SimonaAlbu
post Feb 25 2013, 06:52 PM
Post #23


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 4
Joined: 13-January 13
Member No.: 11,603



Am mai gasit cateva articole pe ziare, unele mai vechi altele mai noi. M-ar interesa .Testul acesta parca se facea la o clinica spam. As vrea mai multe detalii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Georgiana Maria
post Feb 25 2013, 07:00 PM
Post #24


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 4
Joined: 11-January 13
Member No.: 11,600



Nu stiu nimic de spam. Stiu ca singura clinica din Romania, unde se face testul, este spam din Pipera. Eu acolo mi l-am facut anul trecut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SimonaAlbu
post Feb 25 2013, 07:08 PM
Post #25


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 4
Joined: 13-January 13
Member No.: 11,603



Vreau si eu mai multe detalii. Unde este clinica si eventual ceva legat de acest test. Am incercat toate metodele sa slabesc si nu am obtinut nici un rezultat, decat mi-am distrus stomacul si m-am epuizat nervos.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Georgiana Maria
post Feb 25 2013, 07:21 PM
Post #26


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 4
Joined: 11-January 13
Member No.: 11,600



Imi pare rau sa aud asta, Simona! Dar nu te lasa batuta, exista remediu pentru orice. Vointa nu este suficienta intotdeauna, mai este nevoie si de stiinta.
Eu, cu ajutorul testului, am reusit sa aflu care dintre alimente imi sunt benefice si care nu. Fiind un test de sange, rezultatele sunt foarte exacte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SimonaAlbu
post Feb 25 2013, 07:26 PM
Post #27


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 4
Joined: 13-January 13
Member No.: 11,603



Unde anume in Pipera?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Georgiana Maria
post Feb 25 2013, 07:31 PM
Post #28


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 4
Joined: 11-January 13
Member No.: 11,600



Ah, scuze! Dar intra pe Facebook, pe spam sau pe site-ul clinicii, spam si gasesti acolo toate detaliile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SimonaAlbu
post Feb 25 2013, 07:33 PM
Post #29


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 4
Joined: 13-January 13
Member No.: 11,603



Iti multumesc foarte mult.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 26 2013, 01:05 AM
Post #30


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Alo, fetele de la agentia de PR, ban la amindoua (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
BTW, si marketingul conversational (numit pompos strategie de comunicare) tot spam se cheama (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 05:24 PM