IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

26 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pudra: Compacta sau pulbere?, Marci, preturi, opinii
kalua
post Mar 4 2007, 03:00 PM
Post #31





Musafir






QUOTE(elle_ni @ Feb 26 2007, 09:32 PM) *
Am vazut in Beauty Shop niste pudre dementiale de la Bourjois.Ma refer la cele 2 in 1, adica pudra plus pamatuf incorporat, plus ca am mai vazut o pudra tare frumusica cu un luciu asa fain, dar asta din urma merge numai la ocazii mai speciale ( am okit-o pt nunta mea, pt corp si gat, eventual asa, o dara finuta si pe fata).


Astea cu pamatuf incorporat sunt acoperite si tocmai pentru geanta/port fard foarte bune. Eu o am pe cea de la Lancome. Iar cand se termina pudra din recipient, puteti pune voi ce pudra vreti voi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Mar 4 2007, 04:05 PM
Post #32


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



QUOTE(kalua @ Mar 4 2007, 05:00 PM) *
Astea cu pamatuf incorporat sunt acoperite si tocmai pentru geanta/port fard foarte bune. Eu o am pe cea de la Lancome. Iar cand se termina pudra din recipient, puteti pune voi ce pudra vreti voi.


Si pentru pudra compacta?! (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Mar 4 2007, 05:27 PM
Post #33


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Fetelor, exista niste pensule retractabile atat din par natural cat si din par sintetic ce se pot purta cu usurinta in geanta. Cred ca gasiti mai greu din par natural...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Mar 4 2007, 10:55 PM
Post #34


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE(Bia @ Mar 4 2007, 03:27 PM) *
Fetelor, exista niste pensule retractabile atat din par natural cat si din par sintetic ce se pot purta cu usurinta in geanta. Cred ca gasiti mai greu din par natural...


Unde gasim astfel de pensule?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Mar 5 2007, 12:45 AM
Post #35


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



Dap....unde?!?!? mai ales noi, cele din provincie (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Mar 5 2007, 12:49 AM
Post #36


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Aveau odata aia de la Avon din cate stiu... dar nu stiu cat de buna era sau este. Parca stiu ca si la Sephora erau odata!
Eu am avut una de la Artistry pe care am ratacit-o azi pe unde am machiat.
(IMG:http://i147.photobucket.com/albums/r288/bia_is_here/catalog-2.jpg)
asa arata!
A, pentru pudra mai puteti folosi puf-uri sau buretei... incap perfect in cutiuta pudrei. Numai ca pe mine ma enerveaza ca lasa un strat prea gros de pudra pe fata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Mar 6 2007, 03:10 PM
Post #37


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



Fetele, desi nu sunt deloc fan Avon sau Oriflame, pot spune ca folosesc pensula de pudra de la Avon si imi place, e bunutza, si kiar astazi mi-am luat tot de la Avon toate pensulele posibile de la ei, pt ca au fost la super reducere.Daca nu vor fi bune de nimic, nu am pierdut prea mult monetar.Am luat pensula de pudra/blush (am doua), de buze (am 3 (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) ), de gene si de fard.Mai era una cu capete duble pe care reprezentantul respectiv a omis-o si tare mi-e ciuda, ca era interesanta.

Eu momentan sunt in "strangere" de scule de makiaj (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) ...mi-am luat cremutze, fond de ten nou, pudra, pensule, numai farduri imi mai trebuie:un blush finutz si o trusa de farduri de oki.Am vazut o trusa asa faina de la Artdeco intr-o revista L'estetique, super-super, si cica trusa era un fel de tester la preturi promo, dar asta era in decembrie...nu prea cred ca mai este de actualitate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Mar 6 2007, 04:24 PM
Post #38


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



de la avon am si eu cele cateva pensule pe care le detin, dar toate naparlesc!!!! Nu-mi place sa ma dau cu blush si apoi sa strang firele ratacite pe fata mea!! Nu cred ca am nimerit un lot prea bun (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Mar 6 2007, 04:28 PM
Post #39


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



eu chiar vreau sa investesc in 2 pensule de la MAC, una pt pudra si una pt blush. si vreau sa-mi iau si solutia speciala pt spalat pensulele si buretii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Mar 6 2007, 07:45 PM
Post #40


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Eu ca pudra o folosesc pe cea de la Avene iar pensula am de la Avon dar si a mea naparleste (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) plus ca nu e nici retractabila(nici nu cred ca astea pentru pudra sunt,dat fiind ca sunt mai mari) si nici capac nu are...nici pe mine nu ma incanta ideea ca se mai pune praf pe ea si apoi dau pe fata.Nu pot sa o spal de fiecare data ca ramane cheala (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Blush-urile pot fi comedogene?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

26 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 08:39 PM