IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Make-up pentru mirese: Machiaj de mireasa, Idei de make-up pentru miresici
MonicutzaB
post Feb 21 2007, 09:12 AM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



da, e gratis.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Feb 26 2007, 04:23 PM
Post #22


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



Eu cu intrziere am vazut postul...mai este oare valabila treaba cu makiajul moca in Unirii?Cine imi poate da o veste in plus?

Monicutza, thanks (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) !Sper numai sa nu fi ratat ocazia!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AndrewStarlike
post May 4 2011, 08:01 PM
Post #23





Musafir






Cateva sfaturi pentru un machiaj de mireasa reusit:

-este important sa fie waterproof-in acest fel machiajul va rezista intreaga zi.
-imperfectiunile trebuie corectate.
-machiajul trebuie facut in functie de dorinta miresei,tinandu-se cont, insa de trasaturile fetei.
-forma sprancenelor trebuie corectata daca este cazul.
-folosirea produselor profesionale asigura un machiaj rezistent.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marina211
post Nov 18 2011, 01:32 AM
Post #24


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 18-November 11
Member No.: 10,789



machiajul difera de trasaturile fiecaruia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
al3na
post Nov 28 2011, 05:20 PM
Post #25


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 3
Joined: 28-November 11
Member No.: 10,809



Da, penultima e cea mia faina dar este totodata si un machiaj destul de realizat. Tenul trebuie sa arate impecabil si daca nu ma insel poza este oricum putin prelucrata (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elena Beatrice
post Jul 18 2012, 02:45 PM
Post #26


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 5
Joined: 18-July 12
Member No.: 11,326



Uitati aici niste sfaturi foarte simple de urmat si practice in ceea ce priveste machiajul: sfaturi machiaj coafuri
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andra Savuica
post Dec 13 2012, 04:22 PM
Post #27


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 10
Joined: 20-November 12
From: Bucuresti
Member No.: 11,524



Mie imi place prima, mi se pare mai naturala (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaelamakeup
post Apr 16 2013, 04:55 PM
Post #28


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 16-April 13
Member No.: 11,781



Fetelor,in ziua nuntii trebuie sa fiti rasfatate,si trebuie sa folositi doar produse profesionale.
Nu uitati ca machiajul de mireasa,trebuie sa fie o combinatie intre un machiaj de seara si un machiaj de fotografie.
Dupa nunta ramaneti doar cu pozele,nimeni nu va mai retine exact modelul rochiei sau melodiile pe care s-a dansat...poate nici voi..singurul lucru cu care veti ramane peste ani si ani sunt fotografiile.
DECI acordati-le importanta cuvenita.
NU cred ca vreti sa apareti in poze cu un ten uleios,sau cu farduri foarte sidefate in zone total nepotrivite(pentru ca arata oribil in poze).
tenul trebuie sa fie impecabil,si foarte bine setat cu pudra.(nu va bazati doar pe photoshop,pentru ca efectul de cele mai multe ori nu este cel mai bun)
Eu realizez machiaje de mireasa,si incerc intodeauna sa imi dau silinta ca machiajul sa arate impecabil si sa dureze intreaga zi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Folosesc doar produse de calitate,si intodeauna am explicat miresicilor,cat e de importanta folosirea pudrei pe fata si decolteu in ziua nuntii.
Pentru ca daca produsele sunt de calitate,nu o sa arate incarcat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Apr 16 2013, 10:23 PM
Post #29


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Wow, ai un singur post si iti si faci reclama! Si ce reclama! Nu stii ca lauda de sine nu miroase a bine?

Si machiajul de mireasa NU TREBUIE sa fie o combinatie intre machiaj de seara si un machiaj de fotografie ci TREBUIE sa fie IN TON cu momentul zilei in care are loc sedinta foto. Daca ii faci machiaj de seara si ea iti pozeaza la 10 dimineata o sa arate fix ca nuca-n perete.

Apoi, daca evenimentul se desfasoara pe timpul zilei machiajul trebuie ajustat in concordanta, daca evenimentul are loc seara ATUNCI SI DOAR ATUNCI ii faci machiaj de seara. Si sideful ar trebui evitat oricum ar fi, seara sau dimineata, nu numai fardurile "foarte" sidefate (ca sa te citez).

Tenul NU TREBUIE setat BINE cu pudra decat daca tenul are tendinta de ingrasare. Daca i-ai setat uneia cu tenul uscat machiajul BINE DE TOT cu pudra va arata cu 10 ani mai in varsta si uscata ca o stafida.

Pentru ca machiajul sa tina timp indelungat trebuie ca tenul sa fie NU BINE ci FOARTE BINE PREGATIT. Si aici nu ma refer ca-i pui o tona de primer si speri sa fie bine. Cantitatea face diferenta si aplicarea in trepte/straturi. Aici experienta va indica straturile necesare si pasii ce pot fi sariti sau nu, plus cunoasterea ca pe "Tatal Nostru" a tuturor formulelor produselor folosite (de la demachiant pana la pudra/sprayul final).

Si NU calitatea produselor defineste aspectul INCARCAT al tenului ci pur si simplu CANTITATEA de produs aplicata si mai ales FORMULA POTRIVITA pentru fiecare ten in parte. Daca ai mana larga degeaba ai produse profesionale.

Eu am mai spus si mai spun, atat in lumea online cat si asistentilor mei faptul ca pudra asta nu este raspunsul tuturor problemelor. S-au inventat, dragilor, foitele absorbante ce absorb excesul de sebum DAR nu incarca. Pudra reaplicata de o suta de ori pe zi pe un ten uleios o sa arate fix ca o masca de lut spre sfarsitul zilei. Pudra se aplica de maxim 2 (hai sa zicem 3 dar nu e cazul) ori intr-o zi.

Asta ca sa nu mai intru in detalii despre machiajul HD... (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)

This post has been edited by Bia: Apr 16 2013, 10:27 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iuliamimi
post Aug 28 2013, 09:39 PM
Post #30


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 28-August 13
Member No.: 12,111



Eu am invatat sa fac machiaj pentru nunta machiaje mirese.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:57 AM