IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

14 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Regim de slabire, cine este cu mine?
Libe
post Dec 13 2005, 06:30 PM
Post #11


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 25
Joined: 12-December 05
Member No.: 94



Hallo Ioannaraluka... 
zi si mie chestia cu apa calda dimineata...ce efect are? si ce factor cauza ingrasarea la tine...?

Eu sunt bine...aproximativ, ieri am dat iama in ciocolata dar n-am exagerat... in rest totul e ok. Maine ma intalnesc si cu stepperul :D

Florrina, cine e catelul din imaginea ta? Ce zambaret e :)
Eu mi-am gasit o libelula sa ma reprezinte... :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Dec 13 2005, 07:07 PM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Libe, chestia cu apa era din Formula as, parca, sa bei in fiecare dimineata un pahar cu apa fierbinte, eventual cu suc de lamaie sau otet de mere amestecat in ea, ajuta la topirea grasimilor din corp si la detoxifiere.
A doua chestie, era vorba de anticonceptionale, nu mai iau si ma mut pe topicul acneea  :'(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Libe
post Dec 13 2005, 07:14 PM
Post #13


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 25
Joined: 12-December 05
Member No.: 94



Am mai auzit eu de chestia asta...dar.... chiar are efect???  Poate o sa beau si eu ca nu e mare scofala o cana in fiecare dimineata... si cum era, trebuie firbinte ca si un ceai?

Mai eu cred ca merg la doftor sa-mi recomande niste anticonceptionale ca luna asta m-am speriat ca mi-a intarziat 13 zile... nu mi s-a mai inatmplat pana acum.  Am luat si eu anti... acum vreo 3-4 ani si de atunci m-am ingrasat dar ma gandesc ca alea erau ieftine si acum cred ca au aparut altele mult mai studiate si care nu mai au atatea efecte secundare... Ce zici?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Dec 13 2005, 07:24 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Zic asa: apa rau n-are ce sa faca, eu m-am simitit bine cand m-am tinut de ea (chiar si numai daca era efect psihologic, dar nu cred). Ar trebui apa fiarta si apoi bauta cat de fierbinte, eu mai beam direct de la robinet (rusinica).
Cu anticonceptionalele, ce sa zic, ale mele nu erau cele mai ieftine, ci printre cele cu cele mai putine efecte secundare (cel putin asa mi s-a spus), dar uite ca n-au facut doar bine. Nu e strict ingrasare, pot cauza o foame exagerata sau retentie de apa, acuma, "cum ti-a fi norocu' "e cea mai buna expresie, sunt persoane la care nu sunt efecte de genul, sau cauti pana gasesti pastilele care la tine au cele mai bune efecte. Oricum sper sa ai mai mult noroc (si eu dupa ce m-am casatorit am inceput sa iau).
Pupicei
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Libe
post Dec 13 2005, 07:35 PM
Post #15


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 25
Joined: 12-December 05
Member No.: 94



Sincer...mi-e teama sa iau iarasi anti... ca nu vreau sa ma ingras mai mult... nu stiu ce sa fac..?!?  Am o ceata pe creier....!!! 
Pupicei si tie  :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
florrina
post Dec 14 2005, 11:06 AM
Post #16


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 23
Joined: 9-December 05
Member No.: 55



Buna dimineata :)
mdc, din pacate nu mai stiu nimic de borgia, nu raspunde la emailuri. Ma bazez pe faptul ca no news, good news  ;)
Winsor Pilates eu le-am cumparat pe caseta acum doi ani, cred. Au aparut si pe dvd intre timp. Nu ma prea pricep, dar poate le poti cauta pe dc++. Am auzit de fete care le-au luat de acolo. Altfel, cred ca fisierele sunt mari si nu s-ar putea trimite prin email.
Ioannaraluka, imi pare bine sa te vad iar. Din pacate la acnee nu ma stiu. Am o prietena in schimb, care probabil stie mai multe. O sa intreb.
Libe, faina libelula ai. Cainele meu e doar un caine zambaret si atat :) Initial pusesem o pisica, dar am observat ca si idd avea poza la fel :)
Chiar asa, Ruxandra Ioana unde e?
Eu cum v-am mai spus, dimineata terci de ovaz, la amiazi astazi ceva cartofi si legume, deseara o salata. Si un mar si un suc de portocale( vad eu cand le intercalez).
Aha, si nu mai beau cafea de aproape doua luni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Libe
post Dec 15 2005, 10:06 PM
Post #17


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 25
Joined: 12-December 05
Member No.: 94



Florrina... Borgia a trimis un salut pe Eva la topicul "Regim de slabire......"  Ii e dor de tine mult de tot...  :)
Ruxi vad ca nu apare pe aici si a disparut si de acolo...  :o

Eu astazi m-am hranit cu o omleta mica mica pe la ora 13 si la 18 cu o punga de bazaconii, un iaurt si un mar.  Am manact asa tarziu prima masa ca ieri (sau azi mai bine zis) m-am culcat la 5 fara 20 dimineata  :-X ca ieri dupamasa am baut pepsi 2 litri... si n-am mai putut dormi...  >:(  :frustraree:
asa ca m-am trezit la 11.30
Am steppuit, niste abdomene (100), cate ceva pt. piept si pt. talie.... si cam atat. De la 14...munci
;)

V-am pupat si va astept dragelor.
Am vazut ca si RoBlondy a aparut pe aci... o astept cu  :welcome:  :floricele:

Pupici again  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdc2212
post Dec 16 2005, 12:43 AM
Post #18


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 25
Joined: 8-December 05
Member No.: 46



eu promit sa ma alatur voua...da dupa sarbatori!!!  ::)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Libe
post Dec 16 2005, 06:50 PM
Post #19


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 25
Joined: 12-December 05
Member No.: 94



Te asteptam...  ;)  pana atunci  :craciunf:  :mos1:
Poate dupa sarbatori apar si celelalte fete.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdc2212
post Dec 16 2005, 07:39 PM
Post #20


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 25
Joined: 8-December 05
Member No.: 46



merci si tie/voua  :craciunf:
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 10:44 PM