IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Remedii pentru pete si pistrui, Cum sa scapam de ele?
mirelsuh88
post Sep 13 2006, 08:07 PM
Post #11


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 13-September 06
Member No.: 559



faza e ca eu am auzit de la sursa sigura ca daca folosesti creme din farmacii, de-alea de albire nu e prea bine pt fataza ta, deoarece pistrui dispar ce e drep, dar dupa incetarea tratamentului reapar mult mai multi. Si pe langa faptul ca e stresant sa ma dau zilnic de acum, pana mor cu nu stiu cate creme pe zi mai raman si alba ca varu la fatza. Asa ca daca vreti sa scapati de pistrui definitv si repede e cel mai bine sa recurgeti la metoda dermatologica care ce e drept costa ceva( 500 euro) dar rezultatele cica sunt super si tot acolo ajungi ca dai banii pe niste creme care iti fac in timp mai mult rau decat bine. eu in perioada ce urmeaza voi merge la RECLAMA sa scap de "podoabele" mele si o sa va spun daca am rezolvat ceva. daca vreti mai multe detalii despre metoda asta supar noua intrati pe RECLAMA

Sa iti spun eu care e faza: Faza e ca nu ne plac reclamele ascunse. Si nici cei care isi fac cont in acest scop.

This post has been edited by Diana: Sep 13 2006, 08:54 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Sep 13 2006, 09:23 PM
Post #12


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



U go Diana! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Sep 14 2006, 08:05 PM
Post #13





Musafir






Legat de Diprosalic...mie mi-a fost recomandat pt matreata (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/nesigur.gif) deci l-am folosit pe cap...oricum nu era bun de nimic...si mai scria ca are si nu stiu cate efecte secundare.

Legat de cremele astea...Fade Out sau altele de genul...ma gandesc ca dc sunt bronzata pe fatza, mi se duce si bronzul acolo unde ma dau cu ele nu??? Deci ar trebui sa fiu alba alba ca sa le folosesc sa nu se vada diferenta? Ma gandesc ca sunt intrebari tampite, dar chiar nu imi dau seama cum functioneaza (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Sep 15 2006, 02:42 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Pai Angel, din pacate cred ca se duce si bronzul, daca folosesti creme depigmentante... Asa ca ori astepti pana cand se duce oricum bronzul de la sine, ori accepti faptul ca iti vei "sterge" bronzul probabil mai repede decat s-ar fi dus el in mod natural...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geanny_xmas
post May 1 2007, 04:53 PM
Post #15


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 1-May 07
Member No.: 1,563



sal..i"m new.pentru pete sa stiti k eu folosesc o crema de la elmiplant...nu e scumpa...albaten...am cam vreo 2 sapt de cand o am, si e ok.are si spf pt raze uva si uvb...am inteles k aceste creme, pe pete, ar fi cele mai bune pt ten pt protectie solara...bafta in continuare....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
egrl
post May 27 2007, 07:26 AM
Post #16


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 7
Joined: 26-May 07
Member No.: 1,708



(IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) dar pentru urme lasate de cosuri?..in afara de laser ,ce ar putea sa le faca sa dispara? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
post May 27 2007, 07:36 AM
Post #17





Musafir






Pentru pistrui cunosc un remediu vechi, vechi de la bunica: suc de pătrunjel.
Mărturisesc că am şi eu numai primăvara. Numai că mie îmi plac, sunt ca o schimbare de look, căci trec apoi. Bunicii mele nu îi plăceau pe faţa mea, dar mie chiar îmi plac, sunt nostimi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roberta_grr
post Jun 18 2007, 05:40 AM
Post #18


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 30
Joined: 18-June 07
From: cipru
Member No.: 1,819



Salutari doamnelor...

Dupa cu vedeti sunt noua pe aici. Am si eu aceasta problema cu petele maronii pe fata. Mi-au aparut pe vremea cand eram insarcinata (acum 7 ani) iar medicul mi-a spus ca vor disparea. N-au disparut insa si chiar nu mai stiu ce sa fac. Sunt atat de inestetice... Sunt chiar deasupra buzei superioare. Am incercat tot felul de tratamente si remedii dar nimic n-a ajutat. Am citit de curand pe un alt forum despre o gama de produse "Q4U" crema+lotiune care se pare ca da rezultate foarte bune. Nici un farmacist de aici de la mine insa n-a auzit de aceasta denumire.
Stie cineva despre aceste produse? Poate au alta denumire? Sau poate cineva le foloseste/le-a folosit?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Manciu Claudia
post Jul 4 2007, 08:57 PM
Post #19


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 13
Joined: 4-July 07
From: Alexandria
Member No.: 1,897



Si eu am pistrui deoarece am tenul deschis...dar nu sunt foarte proeminente:D cum ma protejez..vara imi cumpar o crema impotriva soarelui cu factor de protectie mai mare(de la 30in sus) si imi dau in special pe fata.ce sa va spun...am pistri si in coate dar asta e partea a2a:))

Si in fond cativa pistrui sunt chiar sexy (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post Jul 5 2007, 04:07 AM
Post #20


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



eu am pistrui si vreau sa scap de ele. si mama a facut ditamai petele pe fata de cand a ramas insarcinata si acu are aproape 50 si tot le are. nu cred ca exista ceva care te poate scapa de ele, mai ales de pistrui... (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 1st May 2024 - 09:37 AM