IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Kosmodisk - eficient sau placebo?, impresii
lxn
post Mar 27 2008, 05:28 PM
Post #1





Musafir






Eu am scolioza de ceva vreme, acum cativa ani am facut recuperare si se mai ameliorase gradul de deformare, insa nu am mai avut timp sa continui tratamentul inceput si iata ca acum am iarasi probleme cu coloana. Ma doare spatele daca stau prea mult timp in picioare, daca fac efort sau daca stau prea mult pe scaun fara spatar etc.

Am auzit de existenta unui Kosmodisk, insa prezentarea de pe site-ul lor tot nu ma convinge ca va fi eficient. Am mai gasit pareri pe un singur forum, insa 80% erau negative. In elady am mai multa incredere, de aceea va intreb:

Ati folosit Kosmodisk, este eficient sau nu-si face treaba?
Aveti vreo recomandare de dispozitiv/aparat sau ce o fi el pentru coloana, eficient si bun?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Mar 27 2008, 05:41 PM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Au folosit parintii mei...apa de ploaie. Cred ca l-au si returnat (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Mar 27 2008, 08:27 PM
Post #3


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Lexie, chiar daca gimnastica de recuperare ai facut-o la o clinica/un spital, ma gandesc ca in afara de cele la spalier, unele dintre exercitii le-ai putea repeta singura, acasa. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Nu cred exista vreun aparat minune care sa te ajute mai mult decat o poti face tu singurica. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Mar 27 2008, 08:40 PM
Post #4





Musafir






Stiu, Fanny, tu ai dreptate, insa nu mai tin minte ce exercitii am facut la spital si nu prea ma tin eu de treaba acasa, ma iau cu orice altceva. De asta mi-ar fi fost folositor un dispozitiv pentru spate...
Deci se pare ca nu ma vindec cu lenea, nu? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Eu inca mai sper ca-i bun kosmodiskul (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
smile07
post Mar 27 2008, 08:41 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 24-March 08
Member No.: 3,537



QUOTE(lxn @ Mar 27 2008, 03:28 PM) *
Eu am scolioza de ceva vreme, acum cativa ani am facut recuperare si se mai ameliorase gradul de deformare, insa nu am mai avut timp sa continui tratamentul inceput si iata ca acum am iarasi probleme cu coloana. Ma doare spatele daca stau prea mult timp in picioare, daca fac efort sau daca stau prea mult pe scaun fara spatar etc.

Am auzit de existenta unui Kosmodisk, insa prezentarea de pe site-ul lor tot nu ma convinge ca va fi eficient. Am mai gasit pareri pe un singur forum, insa 80% erau negative. In elady am mai multa incredere, de aceea va intreb:

Ati folosit Kosmodisk, este eficient sau nu-si face treaba?
Aveti vreo recomandare de dispozitiv/aparat sau ce o fi el pentru coloana, eficient si bun?


Mama mea il foloseste de 3 luni si se simte foarte bine.Eu am folosit o singura data doar centura pentru mijloc,a trebuit sa conduc o zi intreaga,si vreau sa zic ca nu m-a durut mijlocul cand amajuns seara acasa.
Acum,ce sa zic,depinde,de la caz la caz.
O seara buna (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Mar 28 2008, 10:33 PM
Post #6





Musafir






Multumesc de impresie, zambet... Inca nu sunt decisa daca sa-l iau sau nu, mai astept pareri si poate-poate... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Mar 28 2008, 11:40 PM
Post #7





Musafir






Lxn, vezi ca exista la farmacie niste maieuri din alea speciale care te obliga sa stai dreapta. Aveam o colega care purta asa ceva si era multumita.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Mar 29 2008, 06:37 PM
Post #8





Musafir






Merci, Roxi, am sa ma interesez, nu am mai auzit pana acum de varianta asta. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Janos
post Mar 31 2008, 10:57 PM
Post #9


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 31-March 08
Member No.: 3,597



QUOTE(lxn @ Mar 27 2008, 05:28 PM) *
Eu am scolioza de ceva vreme, acum cativa ani am facut recuperare si se mai ameliorase gradul de deformare, insa nu am mai avut timp sa continui tratamentul inceput si iata ca acum am iarasi probleme cu coloana. Ma doare spatele daca stau prea mult timp in picioare, daca fac efort sau daca stau prea mult pe scaun fara spatar etc.

Am auzit de existenta unui Kosmodisk, insa prezentarea de pe site-ul lor tot nu ma convinge ca va fi eficient. Am mai gasit pareri pe un singur forum, insa 80% erau negative. In elady am mai multa incredere, de aceea va intreb:

Ati folosit Kosmodisk, este eficient sau nu-si face treaba?
Aveti vreo recomandare de dispozitiv/aparat sau ce o fi el pentru coloana, eficient si bun?


................................................................................
................................................
Buna, sa imi pun si eu parerea . Acum 3 luni am cumparat si eu kosmodisk-ul am sunat la ei si nu l-am cumparat pana nu mi s-a raspuns la tot ce aveam nevoie sa stiu, in fine am primit produsul si am inceput sa il port ... dupa 3-4 zile am inceput sa simt ca scap usor mai ales de durerile pe care le aveam dimineata cand ma trezeam.... Este foarte bun si il recomand, mai ales ca vi se ofera posibilitatea sa il returnati !!! Eu am mai luat si pentru altcineva si la fel (rezultate bune). Chestia este ca atunci cand am facut comanda mi-au zis sa il port minim 3 ore pe zi timp de 21 de zile (asa cum scrie si in prospect) , persoanele care spun ca nu le-a oferit rezultate... personal zic ca nu l-au purtat corect sau nu au avut timp de el si nici nu este frumos sa faci si anti-reclama pe forumuri daca tu ai fost neglijent si nu ai stiut ce sa faci cu el. Sa va spun un exemplu; o domnita zicea ca la purtat 2 zile si la returnat repede ca i-a fost frica ca nu isi mai primeste banii inapoi...... In final eu il recomand oricarei persoane care sufera de dureri de spate , ca oricum nu aveti de pierdut decat timp (asta in cazul in care nu va este de folos si il returnati) . O seara placuta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 31 2008, 11:07 PM
Post #10


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Lexie, nu vrei sa auzi parerea mea: eu nu cred in minuni. Daca durerea lombara exista, e cazul sa mergi la medic sa vezi ce o produce si sa elimini cauzele. nu doar sa tratezi efectele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:53 PM