IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

13 Pages V  « < 9 10 11 12 13 >  
Reply to this topicStart new topic
> Din putul "gandirii" omenesti... Perle, gafe..., Bilbe, ineptii si agramatisme
Cindy
post Feb 15 2010, 04:24 PM
Post #101


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Da? da si interviuri...noh e un adevarat formator de opinie! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) dupa ea imi ghidez toate crezurile de viata (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

btw, e cu un an mai mare decat mine si a facut si ea univ. romano-americana, management cica. Univ asta exista sa dea o diploma in plus si sa taxeze multi bani, ca in rest... (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Feb 17 2010, 09:52 PM
Post #102


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Din traducerile de pe strawberry (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) :

Șampon Compleșitor Hidratant cu Merișor
Ajută la hrănirea părului pentru atracție maximă
Are în consistenţă esenţa clară şi luminoasă de citirce
Must de Cartier Eau De Toilette
Răsfăţaţi-vă cu un duş de lux
Un parfum jucăuş pentru dăruire de către copii şi mamele lor
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 17 2010, 09:54 PM
Post #103


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) Cred ca folosesc traducerea automata de la google. (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Feb 17 2010, 10:06 PM
Post #104


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Probabil. (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 17 2010, 10:28 PM
Post #105


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Gata, am pozat intelijenta.
(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/vandici1.jpg)

(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/vandici2.jpg)

QUOTE
... iar din punct de vedere al comportamentului, apreciez inteligenta, onestitatea si simtul umorului.





Din ciclul "Valeeeeeeu, mai bine taceai!"


Asculta mai multe audio Politica
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 17 2010, 10:45 PM
Post #106


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(Book @ Feb 17 2010, 09:52 PM) *
Din traducerile de pe strawberry (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) :

Șampon Compleșitor Hidratant cu Merișor
Ajută la hrănirea părului pentru atracție maximă
Are în consistenţă esenţa clară şi luminoasă de citirce
Must de Cartier Eau De Toilette
Răsfăţaţi-vă cu un duş de lux
Un parfum jucăuş pentru dăruire de către copii şi mamele lor

Book (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Dar ai vazut cum traduc "save x%"??! salveaza in loc de economiseste! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Salvati-va banii de la pieirea triviala de pe cosmetice! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Ilinca este cam cracanata. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Feb 17 2010, 10:55 PM
Post #107


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



(IMG:style_emoticons/default/doh.gif) Nu vazusem. Salvati-va banii! (IMG:style_emoticons/default/debile.gif) (IMG:style_emoticons/default/hohote.gif) Tare.
Ce tampit Vanghelie! Si tipa: prima oara la un barbat ma uit la dantura! (IMG:style_emoticons/default/smart.gif)

This post has been edited by Book: Feb 17 2010, 10:55 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 17 2010, 11:07 PM
Post #108


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Vanghelie care este e de-a dreptul jenibil si penant... (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 9 2010, 08:34 PM
Post #109


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Noi vorbim de extremitatile sistemului de pensii. - citat din Razvan Dumitrescu.
Realitatea TV, emisiunea Realitatea Zilei, moderator acelasi Razvan Dumitrescu.

Domnul Razvan Dumitrescu a confundat extremitatile cu extremele. Ca tot una e... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 27 2010, 06:03 AM
Post #110


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cand politicienii dau cu bata-n balta! Top 10 fraze stupide
Meseria de comedian nu ar exita probabil fara aportul politicienilor ale caror discursuri au fost mereu pline de "intelepciune". Vezi care sunt cele mai "inteligente" 10 lucruri spuse de politicienii din toata lumea.
Meseria de comedian nu ar exita probabil fara aportul politicienilor ale caror discursuri au fost mereu pline de "intelepciune". Vezi care sunt cele mai "inteligente" 10 lucruri spuse de politicienii din toata lumea.

1. “Regina Elizabeth Taylor” – premierul thailandez Banharn Silpa-archa, cu referire la Regina Angliei;

2. “In Iran noi nu avem homosexuali, ca la voi in tara” – presedintele iranian Mahmoud Ahmadinejad, cu referire la SUA, in timpul unui discurs tinut la Universitatea Columbia;
Bill Clinton

3. “Nu as aborda in viata mea o femeie cu sanii mici” – presedintele SUA Bill Clinton incercand sa nege acuzatiile de hartuire sexuala formulate de Kathleen Willey;

4. “Viata a devenit mai buna, viata a devenit mai amuzanta” – Josef Stalin. Ironia frazei este ca a fost spusa in timpul apogeului represiunilor populare ordonate de Stalin la sfarsitul anilor ’30;

5. “Nu sunt un comunist si nici miscarea revolutionara nu e o promotoare a ideilor comuniste” – Fidel Castro, cel care a spus si: “Sunt un marxist-leninist declarat si asa voi fi pana la sfarsitul vietii”;
George W. Bush

6. “Dusmanii nostri sunt inovatori si au resurse bogate. Asa suntem si noi. Nu se opresc din a incerca sa gasesca noi metode de a face rau tarii (n.r. SUA) si cetatenilor acesteia. Nici noi!” – George W. Bush in tipul unui discurs rostit la Washington D.C., in data de 5 august 2004;

7. “Este o zi mare pentru Franta!” – presedintele american Richard Nixon la inmormantarea presedintelui francez Charles de Gaulle;

8. “Am fost pana acum in 57 de state. Cred ca mi-a mai ramas doar unul” – Barack Obama in campanie electorala in Beaverton, Oregon. (n.r. SUA are 50 de state);

9. “Am inregistrat si reusite. Am reusit sa raspandim saracia in mod egal” – ministrul de externe vietnamez, Nguen Co Thatch;

10. “Am fost in Germania in weekend, iar presedintele Putin al Germaniei a tinut acelasi discurs vechi despre Razboiul Rece” – senatorul John McCain, in timpul campaniei electorale pentru functia de presedinte al SUA.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pages V  « < 9 10 11 12 13 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:02 PM