IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cabinete veterinare-medici buni, Lista cu medici veterinari dupa oras
Diana.
post Sep 2 2010, 11:51 AM
Post #41


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Tu zici de cel de la capatul de pe Dezrobirii ? Eu nu am incredere in nenea ala nici moarta, am fost o data cu Boni si cind am vazut ca o doamna era suparata ca si-a dus catelul la tuns si spalat si dupa aia a facut otita ca i-au bagat apa in urecghi, am fugit repede! Mi-ar fi convenit ca era aproape, insa... tot ma bine la Sorana si la Horia! Sint niste super oameni, foarte de treaba si iubesc animalele - si asta se vede.
O sa ma duc de luni in colo, ca e plecat nenea doctorul - faza e ca negul e inflamat si puternic vascularizat si cum ea se loveste cind se joaca - e o excrescenta de mai binisor de 1 cm - il tot rupe si tot singereaza. Luni o sa il sun sa vad cum ma programeaza sa i-l opereze, ca nu mai merge. Azi o sa ma duc la farmacie sa vad daca ii gasesc un creion din ala de se facea pe vremuri si il foloseau barbatii cind se taiau la ras, ca oprea singerarea instant...
Tot timpul stam cu cirpisoarele si cu spreyul cu Oximed dupa ea, ca lasa singe pe covor, apoi il linge...
Nu mai merge, trebuie scos repede, mi-i frica de infectie, plus ca e si inestetic, si imi da tot timul de furca - am ajuns sa ii schimb cearsafurile de pe pernutele ei la doua zile, le umple de singe imediat...
Si merg pe mina Soranei, si ea tot la doctorul Duta si-a operat cateii, si ea e medic veterinar...
Pe Calea Bucuresti ...hm... pe la Rotonda, pe acolo? Mai e unul si pe Reforma Agrara, insa desi si asta e aproape, nu m-a tras inima niciodata sa ma duc acolo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danati
post Sep 2 2010, 12:32 PM
Post #42


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 344
Joined: 11-March 07
Member No.: 1,329



Nu mai e in capatul Dezrobirii. A ridicat o casa in spatele complexului, spre Calea Bucuresti, intre blocuri, care arata ca o adevarata clinica acum, are o gramada de dotari, dar, vorba ta, parca prea merge totul ca pe banda, ca la un service auto (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) fara sa puna o farama de suflet sau compasiune.
Asta cu otita n-ar fi mare lucru, am auzit ( si din pacate am si patit ) lucruri mult mai grave acolo.
Il stiu si pe cel de pe Reforma, am auzit pareri si pro si contra. Adevarul e ca am studiat problema cabinetelor destul de mult in ultima perioada (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif) (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Apropo, am citit pe mai multe forumuri ( nu mai stiu acum pe care, oricum erau cu craiova in denumire, cred ) despre un doctor foarte, foarte priceput ( si chirurg ) la Caracal. Cred ca Dinu il cheama. Am inteles ca a rezolvat probleme pe care altii nu s-au incumetat sau n-au reusit s-o faca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 2 2010, 01:03 PM
Post #43


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Hm... e bine de stiut, pentru cazuri mai grave, Doamne-fereste!!! Nu stiam ca nenea ala si-a facut ditamai clinica. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) De multe ori cind se ajunge la a vedea totul drept o masina de facut bani, animalutul in sine nu mai conteaza- ci numai profitul. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laladenisa
post Jun 10 2011, 11:57 AM
Post #44


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 10-June 11
Member No.: 10,303



iN BUCURESTI unde este podu grand acolo este un cabinet veterinar si acolo mi-am operat eu catelul (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
C.B.
post Sep 21 2011, 11:36 AM
Post #45


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 21-September 11
Member No.: 10,618



QUOTE(ambra @ Nov 6 2008, 03:48 PM) *
Eu il recomand cu mare caldura pe dr Fulger Stefam de la Happy Pet. E pe str. Ion Neculce nr.67 din sectorul 1, Bucuresti. Poate fi gasit la 021.666.58.21 sau la 0722.277.028. Recent si-a prelungit programul pana la ora 21 in cursul saptamanii si are preturi speciale pentru cateii sau pisicutele de pe strada.


Confirm si eu ca Dr.STEFAN FULGER, de la HAPPY PET CLINIC (Bucuresti - Ion Neculce, 67), este un medic veterinar foarte bun - il recomand din toata inima. Adresa cabinetului este aceeasi, dar, din cate stiu, numarul de telefon mobil s-a schimbat : 0744 430 130, cred ca cel fix a ramas acelasi: 021 66 65 821. Am tratat la el mai multe animale, incepand din 2008, si de fiecare data lucrurile au mers bine. Este un foarte bun diagnostician, se mentine informat (literatura de specialitate de calitate), explica, daca este intrebat, si, lucru rar la noi, recunoaste cand nu stie ceva; chiar ii pasa de animale, l-am gasit la cabinet inclusiv de sarbatori; uneori pare putin aspru, dar este un om minunat, cu o etica profesionala desavarsita si, mai ales, un suflet bun. Are doi motani tarcati si grasani (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) , care par destul de multumiti - pot fi vazuti la cabinet.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 21 2011, 11:44 AM
Post #46


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, C.B. !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cucciolib
post Oct 12 2011, 04:29 PM
Post #47


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 3
Joined: 12-October 11
Member No.: 10,688



Eu recomand ORTOVET.La ei am sterilizat-o pe Chee Kee sunt medici seriosi.Date de contact gasiti aici link ro
ORTOVET

* Nume: ortovet
* Judet: Bucuresti
* Telefon: 40 31 425 9177, 40 21 642 5288
Go to the top of the page
 
+Quote Post
D. Alina
post Feb 20 2012, 07:22 PM
Post #48


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 20-February 12
Member No.: 11,012



Hello,

As dori sa-l recomand pe Radu Boncea de la Falcon Vet. Pe langa faptul ca i-a salvat viata cainelui meu, care dupa numeroase tratamente pentru gastrica, pancretita si malabsorbtie a ajuns la Radu. Care a fost singurul sa-si dea seama ca de cateva saptamani cainele meu avea o bucata de plastic, care deja crease o necroza pe stomac. Dupa o operatie destul de lunga, Lee e mai energic ca niciodata si s-a recuperat super.

am vazut la el in cabinet oameni venind cu dihori, serpi, pasari reptile etc. A fost medic la circ din cate am aflat, si cred ca e singurul veterinar care se pricepe la mai mult decat caini si pisici. Pe langa asta, e si un super OM.



Bafta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 20 2012, 08:56 PM
Post #49


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, Alina! Ce rasa e Lee?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claus
post Mar 2 2013, 01:20 AM
Post #50


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 2-March 13
Member No.: 11,687



QUOTE(Neith @ Sep 3 2008, 07:27 PM) *
Pentru probleme dermatologice o recomand cu toata caldura pe dra. doctor Mihaela Babaua. Am avut ocazia sa lucrez cu ea la un moment dat si este un om exceptional. Si, evident, medicul motanului meu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . In prezent o gasiti la Marco vet. Unde e cam scump totul ca au pretentia de spital de lux, insa ea e un om intr-adevar special. La aceeasi clinica pot sa o mai recomand si pe dr. Mendea Adela, la fel, un medic foarte dedicat.


Eu nu o recomand, ba chiar va sfatuiesc sa va feriti sa va trateze animalutzul Mendea Adela de la Clinica Ilioara. Din cauza ei mie mi-a murit motanelul, fiindca l-a tratat gresit, pentru cu totul altceva fata de ce avea el. Habar nu a avut veterinarul Mendea Adela ca are probleme cu rinichii. Medici veterinari cu adevarat buni si seriosi gasiti la Facultatea de Medicina Veterinara. Mendea Adela mai trebuie sa mai faca multa practica, din pacate a facut practica pe motanelul meu...

This post has been edited by Claus: Mar 2 2013, 01:25 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:18 PM