IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Stiri din lumea modei
Kitten
post Feb 24 2007, 01:24 AM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



QUOTE(angeldust @ Feb 23 2007, 11:09 PM) *
Eu traiam cu impresia ca este si Zara si H&M (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Da oare de ce nu este H&M? Imi deschid io (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Imi dau astia franciza oare? Ca le zic ca eu sunt angeldust de pe elady si prezint credibilitate (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

se chinuie un prieten de-al meu de 5 ani..... (a facut demersuri chiar acolo la "mama lor" in suedia... ca are o firma in danemarca) da cica n-au piata inca (IMG:style_emoticons/default/angry.gif) . e ciudat, avand in vedere ca mare parte din haine sunt facute la noi (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 24 2007, 02:10 AM
Post #22





Musafir






Kitten, cred ca hainele made in Romania de la ei nu fac nici 10% din sortiment. Tot Asia are mana de lucru cea mai ieftina...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Feb 24 2007, 09:28 AM
Post #23


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



si eu sunt innebunita dupa zara si h&m.
am noroc ca mama lucreaza la o fabrica de confectii si cum se aduce un model nou mi se aduce si mie cate un exemplar (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
am reusit sa folosesc de 2 ori intr o fraza cuvantul aduce (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Feb 24 2007, 01:01 PM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



QUOTE(kalua @ Feb 24 2007, 02:10 AM) *
Kitten, cred ca hainele made in Romania de la ei nu fac nici 10% din sortiment. Tot Asia are mana de lucru cea mai ieftina...

faza tare e ca eu i-am luat mamei niste haine de acolo cand am fost in franta... si nu au fost la reduceri - daca ma intzelegeti - a fost o coincidenta ca toate care mi-au placut mie erau made in ro. si s-a luat de mine... pai mah mama mah... de ce te duci tu pana in franta sa-mi aduci mie haine romanesti?? pai atat merit eu?? (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 24 2007, 01:10 PM
Post #25





Musafir






Eu am avut ani in care n-am intrat la H&M-ul de adulti si abia iarna asta m-a apucat iar. Hainele facute in Ro erau alea mai elegante, niste costumase frumoase-frumoase printre ele. Si la segmentul de pret ridicat pentru magazinul asta. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

Mie mi s-a intamplat cu lucruri de la alte firme, mult mai scumpe, sa vad acasa ca-s facute in tara (si la haine barbatesti). Da dom'le, avem o industrie usoara buna! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Dar prima mea reactie a fost exact ca a mamei lui kitten. (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Feb 25 2007, 10:25 AM
Post #26


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



fetelor, eu am vazut cat de cat, in mare asa, k nu am avut timp, colectiile pentru toamna iarna 07-08. mi-a placut ce am vazut... in mare am vazut ca raman aceleasi tocuri, platforme, stil retro, leggings, maxi bagz, dar mi-au placut culorile: sunt in general forrest colours, mai mohorate asa cum imi plac mie, dar uneori si cu un element puternic contrastant (leggingsi colorati, brose colorate), etc. sper sa am timp sa mai aprofundez ca sa fac achizitii "smart" de acum (IMG:style_emoticons/default/sexylady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Mar 14 2007, 11:02 PM
Post #27


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



am dat astazi peste stirea asta de pe mediafax si m-am gandit ca shopping-o-hoolicele din Bucuresti se vor bucura sa auda.
Am incercat s-o croiesc astfel incat sa aiba un cat mai scazut iz publicitar, fara insa a omite informatiile esentiale.


Complexul Băneasa Shopping City, care va fi deschis īn această toamnă, va include şi magazinele unor firme internaţionale aflate īn premieră īn Romānia, precum Peek&Cloppenburg, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Zara Home şi Oysho.
Peek&Cloppenburg, una dintre mărcile cele mai importante din Germania, va deschide īn Băneasa Shopping City un magazin tip "department store", īn care vor fi prezentate colecţiile a peste 200 de mărci internaţionale, pe o suprafaţă de peste 4.200 metri pătraţi.
"Cunoscut pe piaţa internaţională sub denumirea de P&C, acestă marcă include 65 de magazine īn Germania şi peste 15 unităţi īn alte ţări europene. Acest department store va deveni cel mai mare magazin de modă din Romānia", se arată īntr-un comunicat al dezvoltatorului centrului comercial.
Totodată, vor ajunge la Bucureşti magazinele Jules (īmbrăcăminte bărbaţi), Cool Cat (modă pentru tineret) şi Piazza Italia (un concept destinat īntregii familii)", se meţionează īn comunicat.
Complexul comercial din Băneasa va avea o suprafaţă de 65.000 metri pătraţi şi va conţine peste 220 de magazine, precum şi un centru de distracţii.

Sursa: mediafax
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 14 2007, 11:04 PM
Post #28





Musafir






Ieri am trecut intr-o fuga pe la H&M si m-am uitat la papucii lor: plastic peste tot, talpa, inauntru, pe dinafara. Nici pe degeaba nu mi-ar trebui! (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Mar 15 2007, 08:54 AM
Post #29


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



Bershka (IMG:style_emoticons/default/tararam.gif) yeeeeeee (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubulina
post Mar 18 2007, 12:45 AM
Post #30





Musafir






Am vazut in revista ca daca te inscrii la newsletter ul h&m, 5 eur off in orice magazin - pt cumparaturi de la 25 eur in sus! Poate ti pus ceva ochii de la Madonna!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:57 PM