IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

30 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> "Fata perfecta" varianta actuala:un "sac de oase", Promovarea bulimiei si anorexiei
Cindy
post Aug 25 2007, 12:51 AM
Post #21


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Ce diferenta intre prima si a doua poza!

Si totusi nu inteleg ce gasesc ei frumos in asta: coaste care ies propriu-zis prin piele, ditamai parantezele intre picioare, nu sani, nu fund.. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 25 2007, 12:59 AM
Post #22


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Iar fata asta superba a fost declarata GRASA:poarta masura 12...
(IMG:http://img.dailymail.co.uk/i/pix/2006/12/CURVYLADY041206_333x450.jpg)

Pai prima e Jen Hunter- "monstruoasa masura 12" iar a doua e scheletul ambulant, modelul Marianne Berglund.
Jen a fost considerata "prea grasa"...

Jen Hunter, size 12 (UK) which is size 8 (US) was brandied by the judges as being "too fat" to be a supermodel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Aug 25 2007, 09:03 AM
Post #23


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Size 12 UK am inteles ca e 40 la noi, ceea ce nu e extrem de putin, sa fim drepti. Si in plus nu e tocmai proportionata, se vede clar ca are picioare groase, desi e bine la bust si frumoasa la fata. Si eu ma oripilez la aschiile alea dar, dupa parerea mea, blonda nu e de podium. Poate fi fotomodel, cu partea de sus a corpului, dar atat.

http://www.hintsandthings.com/spareroom/sizes.htm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Aug 25 2007, 09:05 AM
Post #24


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



uff....mi e greata cand vad asa schelete!
si cand vad ca fetele astae nu au absolut nimic in cap..... (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Aug 26 2007, 11:48 AM
Post #25


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



(IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
cunosc si eu pe cineva care avea probabil vreo 70 de kg si era micuta de statuta.. si a tinut cura pana a cazut pe strada si au dus-o la spital (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
si eu vreau sa dau cateva kg jos.. dar parca ma gandesc ca si organismul asta.. cum se simte el mai bine.. nush..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Aug 26 2007, 12:13 PM
Post #26





Musafir






Clau, daca te uiti bine, poza e luata de jos si e normal sa apara mai mari picioarele si mai groase fata de restul corpului pentru ca sunt in prim plan. Masura 40 la intaltimea ei nu e ceva deosebit, gandeste-te ca inaltimea implica oase mai mari si implicit o constructie mai vanjoasa, cu exceptia celor care au un bazin asa de ingust ca sunt filiforme si interminabile snururi. Gagica asta blonda e superba, photoshootingul o avantajeaza mai mult decat defilatul sa nu para discordanta fata de celelalte. Daca are un corp bine tonifiat poate sa aiba si masura 40 bien merci. Am surprins odata un designer care specifica faptul ca criticii cer slabanoage, cuiere pe scena, pentru a prezenta haine iar daca nu te supui nu esti apreciat ca atare. Banuiesc ca acei critici nu vor sa fie influentati de femeile care defileaza, ci sa se uite numai la haine. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Ma scuzi Clau, se pare ca fonctioneste mai bine asociationismul in capu' meu. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Aug 26 2007, 12:49 PM
Post #27


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



(IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Claudia.

Nu, m-am uitat la mai multe poze cu ea si oricat de mult as sustine si eu ideea unei greutati sanatoase la modele, ea este butucanoasa la picioare. E reusita in rest, fara indoiala, dar dupa gustul meu este clar o disproportie intre picioare si restul corpului. Ah, si nu e lucrata deloc, are carne moale. Evident insa, in comparatie cu stafia cu care inteleg ca e in competitie directa, este Miss Univers!

Si da, Walpu, poate fi o explicatie faptul ca hainele trebuie puse in evidenta si nu femeia, dar parca Schiffer, Naomi, Cindy si altele aratau mai frumos, fara sa fie schiloade (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 26 2007, 12:52 PM
Post #28


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Masura 12 in UK inseamna M.
M 8-10 (US)=10-12 (UK)-12-14(Australia)
M nu mi se pare mult. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 26 2007, 12:55 PM
Post #29


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Si eu tin minte ca un designer spunea ca manechinele sunt pe post de umeras, din cauza asta trebuie sa aiba anumite dimensiuni.. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Daca ele vor sa isi sacrifice sanatatea pentru a fi un "umeras" adecvat, ce pot sa mai spun, fiecare are libertatea de a lua decizii, liber arbitru.

Wal, nu e Carmen Electra, ci Claudia (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Btw, mie imi place super mult cum arata femeia asta, voluptoasa, nu femeia-snur ca fetele astea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 26 2007, 01:02 PM
Post #30


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Si mai e ceva extrem de interesant:
Parerea unui nutritionist:
"It is highly irresponsible to tell a woman who is a size 12 she is too fat," said nutritionist Fiona Hunter. "This trend towards the size zero is putting young girls' long-term health at risk."
Ce au spus oamenii din moda?
Marianne Berglund, 18, who is Hunter's rival on the show, has been shown to be clinically underweight, but the judges have said she has a "great" body, the Mail reported.

Deduc de aici ca pentru a avea un corp superb, trebuie sa fii un schelet ambulant...

Berglund din spate:
(IMG:http://img.dailymail.co.uk/img/galleries/mariannebergland/bergbumBIG_118x350.jpg)

Berglund din fata, linga o fata cu un corp frumos dupa parerea mea.
(IMG:http://img.dailymail.co.uk/img/galleries/mariannebergland/berg1BIG_170x350.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

30 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:16 PM