IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

26 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pudra: Compacta sau pulbere?, Marci, preturi, opinii
elle_ni
post Feb 28 2007, 03:23 PM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE(Bia @ Feb 28 2007, 12:54 PM) *
- pudra pulbere sau compacta aplicata cu PENSULA pentru a fixa tot ce am creat pana atunci aplicata in strat exagerat pe zona ochilor.



M-ai dat gata (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) !In mare am priceput, doar ca...nu prea am materie prima!Cum nu le-am avut niciodata cu makiajul mai sofisticat, sunt inca novice in ale mazgalelii pe fata (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) !
Nu am inteles de ce pudra pulbere sau compacta trebuie aplicata in strat generos pe "zona okilor", adica pe pleoapa cumva?Pt ca makiajul sa reziste?Eu stiam ca numai fond de ten sa pun si pe pleoapa ca sa reziste.Trebuie si pudra tot pt rezistenta?

Nu mi-ai raspuns in legatura cu produsele Artistry si celelalte.Sper sa nu gresesc (peovocand reclama) daca te rog sa luam legatura pe privat pt a incerca produsele Artistry (daca se poate).Ieri am vb cu o farmacista care mi-a lasat cartea ei de vizita si sa o sun cand ma pot intalni cu ea la firma, cica sa imi faca o analiza a tenului cu nush ce aparate de la Amway, cica ma makiaza juma de fata si se urmareste daca produsele testate sunt benefice si rezistente.Ei, bien testul asta costa 300.000 lei.Ce vreau eu sa te intreb este daca e tzeapa cu banii astia, adica daca kiar este pe bani testarea, sau imi ia banii asa, ca nah, traim in Romania.Pls, raspunde-mi si legat de produsele Amway (special mie, nu pt a le face reclama), sau scrie-mi pe privat ca sa facem skimb de Id-uri, poate vb mai multe pe mess!

Pupici la gagici (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Feb 28 2007, 04:01 PM
Post #22


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(elle_ni @ Feb 28 2007, 03:23 PM) *
M-ai dat gata (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) !In mare am priceput, doar ca...nu prea am materie prima!Cum nu le-am avut niciodata cu makiajul mai sofisticat, sunt inca novice in ale mazgalelii pe fata (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) !
Nu am inteles de ce pudra pulbere sau compacta trebuie aplicata in strat generos pe "zona okilor", adica pe pleoapa cumva?Pt ca makiajul sa reziste?Eu stiam ca numai fond de ten sa pun si pe pleoapa ca sa reziste.Trebuie si pudra tot pt rezistenta?

Nu mi-ai raspuns in legatura cu produsele Artistry si celelalte.Sper sa nu gresesc (peovocand reclama) daca te rog sa luam legatura pe privat pt a incerca produsele Artistry (daca se poate).Ieri am vb cu o farmacista care mi-a lasat cartea ei de vizita si sa o sun cand ma pot intalni cu ea la firma, cica sa imi faca o analiza a tenului cu nush ce aparate de la Amway, cica ma makiaza juma de fata si se urmareste daca produsele testate sunt benefice si rezistente.Ei, bien testul asta costa 300.000 lei.Ce vreau eu sa te intreb este daca e tzeapa cu banii astia, adica daca kiar este pe bani testarea, sau imi ia banii asa, ca nah, traim in Romania.Pls, raspunde-mi si legat de produsele Amway (special mie, nu pt a le face reclama), sau scrie-mi pe privat ca sa facem skimb de Id-uri, poate vb mai multe pe mess!

Pupici la gagici (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) !


Ti-am trimis un e-mail sau ceva de genul ca mesaj privat nu pot trimite. Nu stiu de ce. Nu stiu despre ce testare vorbesti si despre cei 30 RON. Dar presupun ca banii aceia se iau pentru ca deh, tipa/tipul consuma niste produse ca sa demonstreze eficienta pe tine.

QUOTE(Bia @ Feb 28 2007, 03:56 PM) *
Ti-am trimis un e-mail sau ceva de genul ca mesaj privat nu pot trimite. Nu stiu de ce. Nu stiu despre ce testare vorbesti si despre cei 30 RON. Dar presupun ca banii aceia se iau pentru ca deh, tipa/tipul consuma niste produse ca sa demonstreze eficienta pe tine.


Pe ochi si pe zona din jur se aplica pudra in strat gros pentru a repara usor machiajul. Poate ne mai picura tus, granule de fard de pleoape, etc. Si asa se indeparteaza usor cu pensula... (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Feb 28 2007, 05:22 PM
Post #23


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



Bia, thanks (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) !Vb pe mess (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) !

Multumesc pt sfaturi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Mar 3 2007, 03:25 PM
Post #24


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



(IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) eu am pudra de la chanel poudre universelle compacte, am fost foarte multumita de ea, dar e pe terminate si ma bate sa-mi iau altceva....ma gandeam la http://www.paulaschoice-eu.com/shop/product.asp?pid=290 ma tenteaza tare de tot!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Mar 3 2007, 10:38 PM
Post #25


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



am si eu o intrebare in legatura cu pensulele..am auzit ca este important ce pensula folosim, daca sunt fire naturale etc.. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) voi de care aveti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Mar 4 2007, 01:16 AM
Post #26


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



QUOTE(sweet_girl @ Mar 4 2007, 12:38 AM) *
am si eu o intrebare in legatura cu pensulele..am auzit ca este important ce pensula folosim, daca sunt fire naturale etc.. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) voi de care aveti?


eu nu am folosit pensula niciodata, ma incomodeaza, mai ales ca sunt disperata cu tot ceea ce-mi atinge fata, iar cu pudra ma cam dau de 3 ori pe zi si sa port pensula in portfard pe langa toate celelalte apoi sa ma intind cu ea pe fata de cate ori am nevoie..... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) nu-mi surade!! Doar daca gasesc o pesula cu tot cu un suport ceva in care sa stea cat de cat ferita de praf sau alte impuritati!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Mar 4 2007, 10:28 AM
Post #27


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Va recomand pensulele din par de bursuc. Sunt extrem de fine. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Mar 4 2007, 12:53 PM
Post #28


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



(IMG:style_emoticons/default/horse.gif) eu sunt de la PROTECTIA ANIMALELOR si protestez (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Mar 4 2007, 02:14 PM
Post #29


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



geo, si eu sunt obsedata sa fie tot ce pun pe fata perfect curat..(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) si eu as vrea sa fie intr-un suport..
kitten, btw, eu ma gandeam sa imi iau de la Body Shop, tocmai din acest motiv.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) a incercat cineva pensulele lor? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Mar 4 2007, 02:48 PM
Post #30


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



fetelor, daca gasiti ceva bun (si cu suport (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ) vreau si EU! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

26 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:10 AM