IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cadou baiat 10 ani, in valoare de 30-50 lei
paul_p123
post Dec 6 2011, 02:46 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 30-November 11
Member No.: 10,820



Buna ziua,

m-am inscris in cadrul unei campanii de ajutorare a unor copii ce provin din familii cu probleme de sanatate si financiare, si trebuie sa fac cadou unui baiat in varsta de 10 ani in valoare de 30-50 de lei.
Am insa nevoie de niste sfaturi - ce anume s-ar potrivi cel mai bine pentru un baiat de 10 ani: carti de colorat, puzzle, masinute, jucarii de plus ????

Pe langa cele de mai sus o sa ii iau si o periuta de dinti si ceva dulciuri, chiar daca o sa depasesc putin suma de 50 de lei,

Multumesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 6 2011, 10:53 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Paul, e foarte frumos gestul tau! Cred ca orice ai cumpara pentru un baietel care traieste in lipsuri va fi foarte bine primit. Copiii acestia sint, saracii, vesnic in lipsuri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 6 2011, 10:58 PM
Post #3


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Si mie mi se pare un gest extraordinar! (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif)
Nu stiu daca se incadreaza in buget, dar poate ceva de imbracat: un tricouas, pantalonasi? ma gandesc sa ii fie si util!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Dec 6 2011, 11:26 PM
Post #4


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Ce frumos din partea ta, Paul!
Cadou util ar fi ceva de imbracat, incaltat, etc. dar un copil sarac cred ca tanjeste si dupa jucarii. Desi e mai important sa-i tina de cal. Poti adauga si dulciuri pachetului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paul_p123
post Dec 7 2011, 08:52 AM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 30-November 11
Member No.: 10,820



Orice altceva inafara de haine si imbracaminte... nu-l cunosc pe baiat deci nu-i stiu masurile...
Sa fie ceva jucarii si si dulciuri de care sa se bucure, precum si ceva util gen periuta de dinti.

Nu stiu insa ce jucarii se potrivesc unui baiat de 10 ani...

Oricum suma e destul de mica ...

This post has been edited by paul_p123: Dec 7 2011, 08:52 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 7 2011, 09:16 AM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



O carte de povesti cu aventuri cu pirati , un joc puzzle, o minge... Aminteste-ti ce iti placea tie mult cind erai de virsta lui. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paul_p123
post Dec 7 2011, 09:29 AM
Post #7


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 30-November 11
Member No.: 10,820



QUOTE(Diana @ Dec 7 2011, 09:16 AM) *
O carte de povesti cu aventuri cu pirati , un joc puzzle, o minge... Aminteste-ti ce iti placea tie mult cind erai de virsta lui. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


Exact la carte si puzzle m-am gandit si eu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ... mda e cam greu insa sa tin minte exact ce-mi doream eu la 10 ani:D

Maine merg la cumparaturi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 7 2011, 10:04 AM
Post #8


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ei, nu se poate sa nu iti amintesti ce faceai in clasa a II-a sau a III-a. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paul_p123
post Dec 7 2011, 11:20 PM
Post #9


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 30-November 11
Member No.: 10,820



O sa fie o carte - "2 ani de vacanta " de Jules Verne si i-am luat si o masina cu remorca si o periuta de dinti si mai vin: niste sosete, ceva dulciuri si mai vad ca nu mai stiu ... astept inca idei (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Ms tuturor! Pfoiiii am descoperit ca-mi place sa fac cadouri unor copii care chiar stiu ca o sa se bucure cu adevarat de ele :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 8 2011, 07:08 AM
Post #10


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Foarte, foarte frumos! As vrea sa fac si eu asa ceva.
Mai ai buget? Eu raman tot la ideea mea cu o hainuta, sa ii tina de cald, cum spunea si Stiletto; pana la urma copiilor alora, cu parere de rau o spun, nu cred ca li se da de mancat prea mult, deci slabe sanse sa fie grasuti, chiar de le-ar fi lor asa conformatia. Un S-M pt un puloveras nu ar avea cum sa nu ii vina...

This post has been edited by Cindy: Dec 8 2011, 07:08 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 09:15 AM