IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

25 Pages V  « < 21 22 23 24 25 >  
Reply to this topicStart new topic
> Creme miraculoase
bebe_maria
post Feb 11 2010, 01:12 AM
Post #221


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



QUOTE(Cindy @ Feb 10 2010, 11:50 PM) *
Esti norocoasa!! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) E bine daca ai nevoie doar de 3 picaturi. Pe mine ma ingrijora faptul ca sunt foarte risipitoare (mereu mi se pare ca nu am pus destul/ a intrat prea repede in piele si aplic in straturi) si 2 milioane la 3 saptamani, de exemplu, chiar mi s-ar parea mult. Daca ar fi doar uleiul de folosit ar fi ok, dar daca eu nu am stoc pentru alternare, nu ma simt bine (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Anyway, dupa ce termin ce am acum, mi-l iau plus crema aceea matifianta de la Decleor sau poate echivalentul de la L'Occitane, nu am avut nimic de la ei. Si gata. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

De unde ti l-ai comandat? Daca nu este romanesc, poti sa pui site-ul aici, poate mai vrea cineva sa comande. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Mie mi se parea foarte ok si http://www.theorganicbodycareshop.com/, au o gama larga de produse de gen si taxe de livrare decente.
Sunt foarte curioasa cum o sa ti se para! (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)


Hm, nu cred ca ai nevoie de mai mult de 3-4 picaturi (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) si din cate citisem pe forumuri o sticluta de-aia te tine 2-3 luni, nu cred ca ai vreo sansa sa-l termini in 3 saptamani, poate daca te dai cu el si pe corp (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
O sa pun si siteul dupa ce primesc eu comanda (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) si vad ca e totul in regula. Am vazut ca multe fete sin Italia de exemplu comanda tot de aici (youtube, my best friend) si sunt ff multumite. Eu chiar o sa devin clienta fidela pt ca tipa are produse organice si preturile sunt destul de mici, transportul e maxim $3.25 oriunde si oricat ai comanda.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 14 2010, 11:55 PM
Post #222


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



2-3 luni? Ar fi foarte bine...Trebuie sa plece taica-miu in afara saptamana viitoare, i-l pun pe lista in calitate de cadou. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Poate il gaseste si la un pret mai acceptabil decat la noi. De-abia astept (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
De 2-3 zile folosesc si o crema de la L'Erbolario si cred ca imi place foarte mult. Nu stiu daca ai apucat sa vezi produsele astea, sunt destul de nou aparute in Sensiblu. O folosesc de foarte putin timp, dar pana acum imi place mai mult decat ce am incercat dermato si decat dr. Kadir, cat de profesional ar fi el. Sa nu mai spun ca gelul de fata Kadir mi s-a spart in baie (cu mai mult de jumatate de produs) cand am facut curatenie si l-am lovit accidental, din ce plastic o fi fost facut el! (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)

Transportul mi se pare intr-adevar foarte bun ca pret...
Apropo, eu imi comand acum unt de shea si ulei de avocado (parca si tu spuneai ca ti-a placut, nu?) of of sunt de neoprit, deloc judicioasa (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Feb 15 2010, 03:36 AM
Post #223


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



QUOTE(Cindy @ Feb 15 2010, 12:55 AM) *
2-3 luni? Ar fi foarte bine...Trebuie sa plece taica-miu in afara saptamana viitoare, i-l pun pe lista in calitate de cadou. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Poate il gaseste si la un pret mai acceptabil decat la noi. De-abia astept (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
De 2-3 zile folosesc si o crema de la L'Erbolario si cred ca imi place foarte mult. Nu stiu daca ai apucat sa vezi produsele astea, sunt destul de nou aparute in Sensiblu. O folosesc de foarte putin timp, dar pana acum imi place mai mult decat ce am incercat dermato si decat dr. Kadir, cat de profesional ar fi el. Sa nu mai spun ca gelul de fata Kadir mi s-a spart in baie (cu mai mult de jumatate de produs) cand am facut curatenie si l-am lovit accidental, din ce plastic o fi fost facut el! (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)

Transportul mi se pare intr-adevar foarte bun ca pret...
Apropo, eu imi comand acum unt de shea si ulei de avocado (parca si tu spuneai ca ti-a placut, nu?) of of sunt de neoprit, deloc judicioasa (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)


Wow, chiar ca trebuie sa fie bune cremele alea noi daca sunt mai bune si decat dr kadir. Parca le-am zarit insa e posibil sa le si confund cu ceva din gama Herbology (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Eu deocamdata sunt happy cu uleiul de neroli si crema mea de la olay, sper sa ramana asa pt ca as vrea sa-mi directionez banii si catre alte placeri (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Uleiul de avocado l-am terminat, l-am folosit pt masarea corpului dupa dus si mi-a placut insa nu mi l-as lua din nou, nu-mi amintesc ceva remarcabil legat de el. Doar ca era hidratant (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Untul de shea este ff bun, la fel si cel de cacao, colegele mele colorate (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) il folosesc mai ales pe cel din urma ca metoda de hidratare a parului, corpului si sunt f multumite.
Am vazut si eu cocoa butter stick si ma tenta dar am deja prea multe creme si cremute de corp si maini pe care vreau sa le termin.
Sa-mi spui cum sunt cand le primesti.
Comanda mea dupa siteul faimos intarzie (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) , mi-a zis tipa ca e ff solicitata dar deja a trecut o saptamana de cand am comandat si nici un semn. Nu sunt obisnuita sa astept asa mult, sper sa merite (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 15 2010, 02:18 PM
Post #224


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Au preturi mult mai ridicate decat Herbology...principiul se bazeaza tot pe plante, extracte din fructe, uleiuri. Mi se par unele ingrediente foarte ok, nu au nici o bogata lista de chimicale+ doar 2 substante active, cum am mai vazut.
Despre avocado se spune ca penetreaza mult mai in profunzime decat alti "confrati" (IMG:style_emoticons/default/happy.gif) , plus este bogat in vitamine samd. Oricum, a fost destul de ieftin in total, 10-11 lire, inclusiv transport.
off nu vreau sa mai aud de probleme cu intarzieri, ca am un deja vu si evident, nu il doresc nimanui! (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laur claudiu
post Mar 18 2010, 08:48 PM
Post #225


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 484
Joined: 17-February 10
From: Undeva in tara lui Dante...
Member No.: 8,005



Recomand cu,caldura,crema miraculoasa de la PAYOT,PATE GRISE.E special conceputa pentru tenul acneic si usuca foarte bine cosurile mai ales in cazuri de urgenta.Problema e la miros,iti muta nasul si are si o culoare maronie dar se merita,are 15 ml iar eu am dat 16 euro pe ea.
for targeting small impurities and helping them to disappear by bringing the

imperfections quickly to maturity. The skin regains a blemish-free clarity.

• Since May 2008 Laboratoires PAYOT gives PATE GRISE (created in 1947)

a new lease of life in a more hygienic slim nozzle tube.

• The shale extract has been partially purified, which gives it a strong

soothing, anti-bacterial and anti-seborrheic power

Go to the top of the page
 
+Quote Post
jasi
post Apr 14 2010, 12:25 PM
Post #226


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 13-April 10
Member No.: 8,362



Nu stiu daca chiar aici ar trebui sa scriu chestia asta dar, DA ,intradevar am intampinat dificultati la pubertate , caci in pricipal primele probleme apar inca din aceasta perioada . Acneea am avut`o in diferite perioade cand parca imi abunda fata si nu mai gaseam remedii (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) .Eram prin clasa a IX-a cand am intalnit`o pe o anume profa ce avea un frate care era doctor veterninar. M`a indrumat sa iau "MIBAZON" de la o farmacie veterinara oarecare chiar si pana in prezent un tub de unguent de asta costa in jur la 6 lei . Sper sa nu radeti ,nu stiu ce efect miraculos a avut asupra tenului meu , caci de cand am inceput sa`l folosesc va spun sincer si din tot sufletul ca am scapat complet de acneea aceea oribila, nici urme nu mi`au mai ramas , am tenul curat .Insa tin sa mentionez ca nu am facut abuz de acest unguent ci l`am folosit in mod regulat insa cu dif per de pauza.Au trecut de atunci 8 ani de zile si nu am mai avut astfel de probleme .Rezultatele insa au aparut ceea ce e adevarat intr`un decurs de 2 luni , trebuie multa rabdare , se merita. Asta ar "unguentul meu miraculos !!!! (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) " CA NU VETI DA INAPOI CAND VETI CITI PROSPECTUL) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marioana
post Apr 20 2010, 09:09 PM
Post #227


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 17-January 08
From: Timisoara
Member No.: 3,059



Ma gandeam ca ar trebui sa imi schimb crema de zi, tot folosesc bioderma sensibio legere de ceva timp si parca nu mai hidrateaza asa bine. Partea de jos a fetei, pe care imi mai ies cosuri si care le tratez cu retin-A se usuca destul de rau, mai ales pe partile in curs de vindecare...
Ma gandeam la Avene Hydrance Optimale Rich Hydrating Cream sau La Roche Posay Hydraphase XL sau Toleriane dar nu sunt sigura ca primele doua nu o sa imi scoata cosuri...Ceva recomandari?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Apr 30 2010, 12:19 PM
Post #228


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Ieri am primit de la o prietena draga cremuta pe care o asteptam de mult: Embryolisse Lait Creme Concentre, cunoscuta si ca 24h Miracle Cream.
Mi-am pus-o aseara pe fata dupa ce m-am demachiat. Hidrateaza si calmeaza foarte bine. Dimineata tenul meu era elastic si parea sanatos.
O pot compara la un anumit nivel cu produsele pe care le foloseam eu de la Artistry cu exceptia ca nu am observat nimic miraculos in ceea ce priveste riduletele mele fine. Artistry in schimb are efect imediat asupra lor.
Embryolisse imi place pentru ca lasa fata putin mai grasa decat ceea ce folosesc eu desi multa lume se plange de acest aspect al ei. Eu personal prefer cremele mai grasute. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Daca aveti ocazia sa o incercati merita toti banii. Din pacate nu se gaseste in Romania ci doar in farmaciile din Franta. O sa caut niste magazine sau farmacii online care o livreaza si aici pentru ca vreau sa incerc si laptele de corp de la ei si varianta mai grasa a cremei de fata cat si crema antirid. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post May 1 2010, 04:51 AM
Post #229


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Am vazut si eu produsele Embryolisse si am tot ezitat sa le testez pt ca sunt scumpe asa cum spui si tu.
Mi-ai dat inca o tema de gandire acum (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariusmaria
post Jul 2 2012, 02:45 PM
Post #230


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 2-July 12
Member No.: 11,300



interesan....o sa incerc cu siguranta merci
Go to the top of the page
 
+Quote Post

25 Pages V  « < 21 22 23 24 25 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 23rd September 2024 - 09:50 PM