IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Politica la zi
Diana.
post Apr 19 2007, 08:39 PM
Post #11


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu stiu, nu am innebunit niciodata de dragul lui Base, insa dintre toti presedintii postdecembristi pe care i-am avut, Basescu a fost cel mai ok; si azi, cind am aflat de suspendare, cu toata vechea mea reticenta fata de Basescu, m-am intristat rau... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Apr 19 2007, 08:56 PM
Post #12


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



mie mi se pare totul confuz la noi in politica! chiar nu mai stii ce sa crezi! il vezi pe unul la televizor, vorbeste frumos, sustine discursul cu argumente, in fine ajungi sa il crezi, iar apoi vine altul care il acuza de demagogie etc..si asa fac toti..eu nu stiu ce sa mai cred si de partea cui sa fiu..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 19 2007, 09:15 PM
Post #13





Musafir






M-am uitat la stirile nemtesti si la cele austriece: foarte pe scurt s-a vorbit de o lupta pentru putere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Apr 20 2007, 02:12 PM
Post #14





Musafir






Fetelor, cine vrea sa semneze petitia pro Base', sa intre pe urmatoarea adresa:http://www.petitiononline.com/ProBase/
Nu ma mai preocupa de mult politica, nu sunt mare fan Basescu, nu-l consider usa de biserica, dar deocamdata nu vad cine ar putea sa-i urmeze cu onoare in functia de Presedinte al Romaniei, iar hienele astea din Parlament imi produc o scarba cumplita. Nu ii mai satura nimic, nu mai conteaza nimeni in fata intereselor propri si de partid. Plebea e acolo, undeva departe, nu exista in lista lor de prioritati, iar persoanele care au facut impresie buna in ochii strainilor, gen Basescu, Macovei, Ungureanu, trebuie eliminati usor, dar sigur.
Oamenii de onoare nu au ce cauta in haita lor, ii "viruseaza" cu mentalitatea lor "gresita" despre modul demn de a face politica!
Imi cer scuze celor care administreaza site-ul acesta, dar nu m-am putut abtine, pt o cauza si situatie ca aceasta, sa nu afisez adresa de net a petitiei.
Mutumesc pt intelegere!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Apr 20 2007, 09:43 PM
Post #15


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Wise, nu stiu la ce l-ar putea ajuta o petitie. Poate la moral! dupa cum probabil stiti, Curtea Constitutionala a anuntat ca de azi presedintele este suspendat. Tot azi, dar mai pe seara, Traian Basescu a declarat public ca nu mai demisioneaza. Asta inseamna ca peste o luna de zile se va organiza referendum pentru pastrarea sau inlocuirea sefului statului. Pe piata zvonurilor au circulat azi atat de multe informatii (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) asa ca, pe drept cuvant, ii inteleg pe cei care spus ca nu mai inteleg nimic din politica romaneasca si nici numai vor sa auda de subiect. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Daca ar fi sa ma trezesc intr-o lume idela as vrea sa am un presedinte elegant (ca fire si ca port), parlamentari incisivi care sa fie centrati pe popor si primari foarte muncitori. (IMG:style_emoticons/default/cloud9.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia_31
post Apr 20 2007, 09:44 PM
Post #16


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



am semnat si eu, dr. wise, din spirit de solidaritate cu Base.
mai are el multe saracu' de-nvatat la capitolul diplomatie si relatii internationale, dar este in proportie de 80% ce-i trebuia Romaniei ca presedinte in vremurile actuale ....
plus ca felul in care 'l-au lucrat' chipurile, democratic cica, parlamentarii nostri mi-a provocat o scarba profunda.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 20 2007, 09:52 PM
Post #17


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu sint cea care administreaza direct siteul elady si sustin libertatea dreptului la opinie cu toata inima; la "origini" sint jurnalist (de ala de face "talpa" adica teren, nu stat in spatele pc-ului si dat cu opinia functie de cum bate vintul politicii) si cred in libertatea deplina a cuvintului.
(IMG:style_emoticons/default/estiok.gif)
Si am semnat si eu petitia. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Si ma duc la vot, chiar daca nu am timp sa mor! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Apr 21 2007, 08:25 AM
Post #18





Musafir






Mutzumesc, Diana! Mi-ai luat o piatra de pe suflet, fiindca imi era teama sa nu tulbur apele pe forum....
Te rog sa nu crezi ca sunt fan Base', desi l-am votat la alegeri in lipsa de Stolojan...petitia am considerat-o doar o optiune pt cei care cred ca merita sustinut vs parlament de doi bani.


De fapt, e mai mult o palma data parlamentarilor, decat o mana intinsa lui Basescu, fiindca sunt constienta ca rezultatul se va stabili peste o luna, la referendum.
Cred ca e o revolta a celor care folosesc netul impotriva parlamentarilor de doi bani! Si ma bucur ca poate fi o "desteptare" a celor care pana acum au cam tras chiulul la vot si poate se vor prezenta de data aceasta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Apr 21 2007, 01:04 PM
Post #19


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



no c-acum s-o apucat base sa-mi blocheze circulatia in oras..... au innebunit brasovenii astia fratilor... eu nu ma pronunt in privinta asta ca nu vreau sa va supar, dar nu inteleg de ce se agita atat ca oricum rezultatele referendumului le stim toti (toti cei care au citit constitutia adica.... si legea referendumului).... no comment.

aveam si eu o treaba in orash la ora asta, dar mai bine o las pe luni.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Apr 21 2007, 03:17 PM
Post #20


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



pentru a va descreti fruntile,pun mai jos cateva din declaratiile lui Gigi Becali de ieri, din conferinta de presa luate de pe agentiile de presa rompres si mediafax.

Preşedintele PNG-CD, Gigi Becali, s-a arătat extrem de nemulţumit pentru faptul că Traian Băsescu l-a luat alături de el pe Theodor Stolojan, joi, în Piaţa Universităţii şi i-a ridicat acestuia mâna 'ca să-l vadă poporul'.
'A făcut Băsescu un gest pentru care nu mai pot niciodată să fiu de partea lui sau să comentez pozitiv mişcările politice pe care le face. L-a adus pe Stolojan lângă el, i-a ridicat mâna iar asta m-a enervat şi m-a scos din sărite. Adică ce, Traian Băsescu este Dumnezeul României încât să-l aducă pe Stolojan să-l arate poporului român? Cu alte cuvinte, băi băieţi, eu sunt tăticul vostru, dar vi-l aduc pe Stolojan, pe care trebuie să-l votaţi şi pe acesta, că eu vă indic pe cine. Eu şi cu el suntem tăticii voştri care nu vă vom abandona că v-am dat pâine până acum să mâncaţi, că altfel muriţi de foame. Hai să fim serioşi. Nu suntem noi atât de proşti', a afirmat Becali, vineri, într-o conferinţă de presă.
In opinia sa, tot ceea ce s-a întâmplat în Piaţa Universităţii a fost doar o manipulare, pentru că acolo erau prezenţi 'vreo 300 de oameni manipulaţi prin bipuri şi alţi 1.300, care asistau, si-l iubeau pe Becali'.

Becali a mai declarat ca Băsescu s-a afisat cu Stolojan pentru ca ar fi certat cu PD.
'Băsescu s-o fi supărat pe democraţi. Ce a zis?! M-am supărat măi copilaşi că nu m-aţi apărat pe la televizor şi nu vă mai răspund nici la telefon şi pentru asta o să ridic mâna altuia, de la PLD, să vă demonstrez cât de mult mă iubeşte populaţia. Dar poate o să preiau eu PD şi să vedem atunci dacă mai este Băsescu atât de puternic cu Stolojan. Îi iau eu pe Videanu, pe Blaga, pe Negoiţă, pe Boc şi să meargă el cu Stolojan. Asta o să le fac până la urmă. O să preiau eu tot PD', a afirmat preşedintele PNG-CD.

(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:04 PM