Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

Rating 5
Entries on Thursday 28th February 2008

entry Feb 28 2008, 08:57 AM
Iar am avut parte de un taximetrist cu chef de vorba, la prima ora, cand eu inca nici nu nu vedeam pe unde merg. La Kiss faceau Carcotasii mare haz pe tema unui studiu American, in urma caruia s-a constatat ca adolescentii habar nu au cele mai elementare notiuni de cultura generala. (Ok, what’s new about that?) Asa ca nenea taximetristu’ incepuse sa isi expuna parerea cu privire la subiect. Ba ca nici el nu stie capitala Camerunului si nici nu i se pare nici important sa o stie. Dar sa nu stii tu, ca american, cand a descoperit Columb America, ei bine, asta e o rusine. Dar, de fapt nu Columb a descoperit America. Ci niste triburi olandeze care traversau oceanul sa faca niste ritualuri pe pamant virgin. (Ma rog, daca acasa la ei nu gaseau pamant virgin! ) Si daca sta bine sa se gandeasca, nici macar nu putem vorbi de o descoperire. Ca acolo oricum traiau oameni. Cand a venit Columb, acolo erau indieni sau ce naiba erau. Deci, America era deja descoperita.


Am ajuns la birou dupa o lectie de istorie predate in taxi care mi-a facut pofta de…mere acre!

 
« Next Oldest · It's all about me · Next Newest »
 
SMTWTFS
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


My Blog Links


My Picture

0 user(s) viewing
0 guest(s)
0 member(s)
0 anonymous member(s)

Search My Blog