IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages V  « < 9 10 11  
Reply to this topicStart new topic
> Astrograma / Harta Natala, Ce este aceea o astrograma?
scorpirescu
post Sep 2 2008, 08:56 PM
Post #101





Musafir






Anjel, da la scorpirescu s-o terminat?? Eu am crezut ca acum stabileam care ar fi ora corecta.

Mie asa mi se pare ca in prima varianta ma potriveam mai bine. Aia cu probleme in familie (nu chiar foarte grave, dar na) Aia cu problemele la scoala nu prea cred. Deci ii bine cum am pus eu poza, Lucre?(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Ce au pus deoparte stele pentru mine? Is cu capul rau de tot? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Sep 3 2008, 07:14 AM
Post #102


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Nici eu nu am pus datele, pentru ca imi asteptam randul (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
14.06.1988, ora 13.15, Craiova
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lexie
post Sep 3 2008, 10:37 AM
Post #103





Musafir






Cred ca ar fi bine sa intrati pe site-ul pe care l-a pus Lucretia si sa va faceti astrograma, sa-i fie si ei mai usor sa citeasca "in stele". (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Trebuie facut un cont rapid si apoi introduceti datele voastre, apare harta, o salvati si o incarcati pe photobucket, apoi aci. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucretia
post Sep 3 2008, 07:20 PM
Post #104


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 65
Joined: 26-July 08
From: Bucuresti
Member No.: 4,337



QUOTE(angeldust @ Sep 2 2008, 06:06 PM) *
Gata am studiat topicul si vi-am dat numere de ordine, ca sa ii usurez munca Lucretiei:

Deci au ramas "neservite" (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) in ordinea in care s-au anuntat :

1. Lexie
2. Nimphe
3. Chinte
4. Roxana (desi nu a furnizat datele necesare inca)
5. Szimczi
6. Philia (cu aceeasi mentiune ca la Rox)

Cand am vreme o sa postez in dreptul lor si datele ca sa nu mai trebuiasca sa cauti prin tot topicul.
Ai de lucru pe 5 luni Lucretia (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)


Merci frumos pentru ca ai creat aceasta lista, asa imi va fi si mie mai usor (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Cu Scorpirescu inca nu am terminat. Promit sa revin cu interpretari in weekend. Sper sa pot face mai multe interpretari atunci

v-am pupat

Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post Sep 4 2008, 08:25 PM
Post #105


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



(IMG:style_emoticons/default/hug.gif) lucretia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Sep 4 2008, 10:54 PM
Post #106


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(Lexie @ Sep 3 2008, 11:37 AM) *
Cred ca ar fi bine sa intrati pe site-ul pe care l-a pus Lucretia si sa va faceti astrograma, sa-i fie si ei mai usor sa citeasca "in stele". (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Trebuie facut un cont rapid si apoi introduceti datele voastre, apare harta, o salvati si o incarcati pe photobucket, apoi aci. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


Da mai exact, mai puneti fata saraca si la eforturi suplimentare? De-aia nu mai intra, decat foarte rar! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Apropo Lucretia, imi pusesesi tu in final o intrebare si eu am raspuns. Ce inseamna pana la urma? Iar aglomeratia din casa 10 e de bine, inseamna ceva anume sau doar nu stiu o vointa personala a mea, ce poate fi sau nu concretizata?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucretia
post Sep 9 2008, 03:12 PM
Post #107


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 65
Joined: 26-July 08
From: Bucuresti
Member No.: 4,337




Imi cer scuze ca nu am mai aparut in weekend dar am avut probleme cu calculatorul.. si inca mai am ( totusi mai putine acum ), dar sa trecem peste.. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Scorpirescu. Hai sa spunem ca ai ascendentul in Pesti. Acum urmatoarea mea dilema este daca luna ta natala face totusi conjunctie cu Ascendentul. Daca face conjunctie cu ascendentul sau si mai bine, se afla pe casa 1 inseamna ca in aceasta viata vei avea de-a face cu publicul. Insa ai o natura mai retrasa, introvertita si destul de sensibila. Numai daca le vei invinge pe acestea vei avea intaietate la iesitul si vorbitul in public.
Esti extrem de sensibila, senzitiva, oscilabila, romantica, visatoare.
Scorpion fiind ai putea fi un bun psiholog. Simti imediat starea unei persoane si ai o intuitie foarte buna.
Ai o latura mistica; esti atrasa de tot ce este ascuns, misterios si nespus in viata. As spune ca ai si unele calitati de medium.
Esti o persoana care are mare nevoie de iubire si protectie. In aceasta viata va trebui sa inveti sa relationezi cu lumea, sa fii mai altruista si diplomata, sa inveti ce inseamna cu adevarat fie o relatie de dragoste, fie un parteneriat.
Incearca sa inlaturi posesivitatea scorpionului si dorinta lui de a controla totul. Nu-i place nimanui sa fie controlat. Incearca sa ai mai multa incredere in tine, sa fii mai optimista si mai putin receptiva la tot ceea ce te inconjoara ( ma refer la lucrurile negative ); lasa depresiile deoparte, ca nu sunt bune. Nu mai lasa lucrurile negative sa te influenteze.
Atentie la unele dependente.
As zice ca si tu ai unele calitati muzicale. Nu ezita sa ti le imbunatatesti.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpirescu
post Sep 9 2008, 04:27 PM
Post #108





Musafir






Mersi, Lucre (IMG:style_emoticons/default/kissing24.gif)

Ce-i drept is dependenta de ciocolata. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Cat despre calitatile muzicale... not me. Si o gaina canta mai bine ca mine. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Mersi inca o data. Deci pana la urma e ascendentul in Pesti nu in Varsator? Aia cu luna in conjunctie cu ascendentul nu stiu cum adica... (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) nu stiu cum ii. Ca daca ascendentul e in Pesti atunci nu-i buna poza ce am pus-o eu si nu stiu cum sa ma uit pe site-ul ala sa vad conjunctii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
all3_alexandra
post Sep 10 2011, 08:25 AM
Post #109


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 10-September 11
Member No.: 10,586



Buna ziua. as avea si eu o intrebare...daca am casa a 7 a in sagetator, iar uranus si saturn se afla in aceasta casa, inseamna neaparat multiple casatorii si neamplinire pe acest sector?Ce parere aveti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pages V  « < 9 10 11
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:44 PM