IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> ATENTIE! Produse care NU trebuie cumparate!, Red alert! Produse de care ar trebui sa ne ferim!
angelito
post May 26 2006, 01:51 PM
Post #1


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Buna, fetelor, cred ca lipsea topicul asta, foarte util de altfel (din pacate...)!

Sa incep eu cu o descoperire foarte neplacuta facuta alaltaieri: ceara de epilat Depilet (in cutie metalica, cu o tanti desenata pe eticheta - rosu pe fond galben). Ei bine, aceasta ceara nu se intareste pe piele, nu se ia, ci doar reuseste sa incleieze absolut totul, e ca un fel de Super Glue (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/ohmy.gif) ! Ca s-o dau jos a trebuit sa pun cateva straturi de alt tip de ceara, sa smulg pana mi-am facut vanatai pe piele si apoi sa curat cu acetona (va dati seama ce senzatie agreabila, acetona pe o piele super-agresata!!) si cu ulei de bebe (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/angry.gif) (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/angry.gif) ! Pe eticheta scria "natural hair remover", dar vorba surorii mele, a fost mai mult ceva de genul "natural skin remover"...

Feriti-va deci de acest "natural skin remover", eu una am pastrat cutia si am de gand s-o duc la OPC pentru ca mi se pare incredibil ca ei produc si comercializeaza asa ceva!

Deocamdata nu-mi vin in minte alte produse de care ar trebui sa ne ferim, dar daca imi voi aduce aminte voi posta...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
angelito   ATENTIE! Produse care NU trebuie cumparate!   May 26 2006, 01:51 PM
kary_pink   m-am lovit si eu uneori de astfel de baubauri :( ....   May 26 2006, 02:45 PM
17girl   uleiul jhonson e mega comedogen, l-am luat si l-am...   May 26 2006, 03:46 PM
Laryss_A   girl, pe ce suprafata a corpului l-ai folosit? pe ...   May 27 2006, 08:03 AM
tits_herbert   Rimelul de la Max Factor, cel cu ambalaj auriu, cu...   May 27 2006, 08:24 AM
17girl   Laryss_A, da ma refer la baby jhonson, si eu m-am ...   May 27 2006, 09:33 AM
ioannaraluka   Din cate stiu, substante/produse comedogene se ref...   May 27 2006, 09:48 AM
angeldust   Si eu am folosit pana nu demult Johnson's baby...   May 27 2006, 10:54 AM
17girl   l-am folosit pe corp, o singura data   May 27 2006, 11:21 AM
sweet_girl   produsele Skincode pentru ten gras (cel putin pent...   May 27 2006, 08:42 PM
Ariana   NU produselor ELEA...put,lasa film gras pe fata su...   May 29 2006, 12:51 PM
bubulina   hmmm... nu m-a dezamagit nici un produs asa de tar...   Jun 2 2006, 11:35 AM
donna   aveti grija cu samponurile de la avon ca am auzit ...   Dec 15 2006, 10:30 PM
amalutza  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 02:24 AM