IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

17 Pages V  « < 13 14 15 16 17 >  
Reply to this topicStart new topic
> Vise
CATY22T
post Nov 18 2008, 05:13 PM
Post #141





Musafir






QUOTE(cat @ Jan 26 2007, 10:23 AM) *
Multumesc din suflet pt. raspuns. Sunt cu ochii cat cepele ...pt. ca desi nu ma stii, ai explicat anumite lucruri care ma reprezinta intru-totul.
Ti-am trimis si un pm (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Esti buna in ceea ce faci..si nu te perii, pt. ca nu imi sta in fire sa laud pe cineva decat daca acea persoana merita cu varf si indesat sa fie laudata (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Ramane de vazut ce semnificatie or sa aiba in viata reala cele doua date ale sfintilor.
Si trebuie sa iti spun ca eu de ceva timp ma gandesc (in realitate ma gandesc) ca sa ii pun numele Stefn baiatului (daca o sa am baiat). Asta e doar un aspect important...
vesta, Sf Petru e in 29 iunie....sau ai simtit tu ceva legat de 14 iunie (asa cum ai scris)?????? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
pupici (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post May 4 2009, 10:06 PM
Post #142





Musafir






Stiu ca multi oameni au vise care implica dinti. Pe mine m-a deranjat unul azi noapte fiindca imi crescuse un dinte mare si alb, din gingia incisivului drept si mi-l strivea pe celalalt dedesubt, mi-l deformase si aveam o stare de angoasa teribila. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Ce-o fi asta? (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amailhik
post May 4 2009, 10:23 PM
Post #143





Musafir






Eu de foarte multe ori ma visez la metrou. Ori joc badminton pe linia de metrou, ori vine din spate si n-am unde sa ma bag.. Ultima data am visat ca eram in statie dar arata ca o pestera si iesea undeva la suprafata prin perete...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post May 5 2009, 11:07 AM
Post #144





Musafir






QUOTE(walpurgik @ May 4 2009, 11:06 PM) *
Stiu ca multi oameni au vise care implica dinti. Pe mine m-a deranjat unul azi noapte fiindca imi crescuse un dinte mare si alb, din gingia incisivului drept si mi-l strivea pe celalalt dedesubt, mi-l deformase si aveam o stare de angoasa teribila. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Ce-o fi asta? (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)

Walpu, stiu ca atunci cand visezi ca iti cade un dinte inseamna c-auzi de-o moarte. Si daca mai te si doare (in vis), te doare si-n realitate.
Dar visul tau e tocmai pe invers...adica ti-a crescut un dinte.

Eu una nu mai iau de bun chiar tot ce spun visele. Astept de ceva vreme sa mai ma viziteze taica-miu in vis, in schimb. Tot il chem, dar vad ca nu apare.
Mai nou, sunt plina de vise, dar le uit instant cand ma trezesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post May 25 2009, 01:16 PM
Post #145





Musafir






Eu am visat ca aveam superpowers (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) Si ca luptam sa salvez lumea de raufacatori.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmenvlad
post Jul 5 2009, 09:35 PM
Post #146


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 5-July 09
Member No.: 6,781



Nu stiu de ce visez mereu casa bunicilor care au murit si unchiul care a murit si care a stat in aceea casa. Casa numai exista in prezent. De ce visez mereu aceea casa? E adevarat ca mi-am petrecut o mica parte din copilarie acolo, insa tot nu inteleg. Mai ales cand visez morti, e bine?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Jul 6 2009, 06:58 AM
Post #147


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Poate ca sunt persoane si locuri care iti lipsesc... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SurPrix
post Jul 27 2009, 09:56 PM
Post #148


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 191
Joined: 25-April 09
From: Bacău
Member No.: 6,346



Eu am visat īn ultima vreme cam acelaşi vis, cu īntāmplări diferite. Mă rog.. partea de īnceput era identică. Am visat că mă īntorceam acasă de la facultate. stau la etajul 7/9, aşa că am luat liftul. Ajung la 6, trec de 7, 8, 9, 10, ş.a.m.d. intru īn panică şi apoăs pe butonul de blocaj. Mă trezesc la etajul 23. Cobor la Parter cu speranţa să merg pe scări. Cānd cobor, vine 1, P, -1 (scria pe uşa liftului), -2, ş.a.m.d pānă la -4. Acolo, totul era ca acasă, holul ok, era lumină, se vedea lumina, vedeam şi uşa apartamentului, m-am īntors să văd ce etaj e şi era -4. Mă uit sus, peste bara de protecţie de la scară să văd ce distanţă e de unde mă aflu pānă la ultimul etaj, şi se... "deschide" o imagine cu etajul 231, numărul apartamentului. Cānd urc etajul un etaj, eram deja la 231 şi nu mai puteam de frică că nu ajungeam acasă. Aşa că am coborāt pe scări, la un moment dat mă īmpiedic, mă lovesc puternic la cap şi mă trezsc. Senzaţiile din vis par foarte reale īnsă după ce mă trezesc am doar senzaţia aceea de frică, nu mă doare nimic. Cānd eram mai mică plāngeam de la visul acesta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jul 28 2009, 01:14 AM
Post #149


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Si eu am avut vise asemanatoare cu liftul...Si aceeasi senzatie nelinistitoare la trezire.
Merg zilnic cu liftul (pana la etajul 2 si inapoi (IMG:style_emoticons/default/fluierat.gif) ), nu mi-e frica de ascensoare. Ipoteza asta pica. Tie?

Sau poate inseamna ascensiunea sau descensiunea intr-un anumit aspect al vietii tale care te intereseaza. Si o oarecare instabilitate (urca, apoi coboara), teama ta de instabilitate. Sau dorinta de a progresa, dublata de teama de a esua. Ar putea fi sau aberez? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SurPrix
post Jul 28 2009, 02:46 PM
Post #150


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 191
Joined: 25-April 09
From: Bacău
Member No.: 6,346



Nici mie nu īmi e frică de lift. Am avut cāteva experienţe... de neuitat īn lift (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post

17 Pages V  « < 13 14 15 16 17 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 08:37 AM