IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce puneti pe primul plan? Fizicul sau personalitatea barbatului?
Diana.
post Feb 1 2011, 12:23 PM
Post #21


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Marea majoritatate a celor pe care o cunosti si cu care te-ai intersactat tu. Aka genul "pitipoanca". (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Fara suparare, insa totul se raporteaza la categoria fetelor. Cele trashy" vor fi cum spui tu. Slava Domnului, nu sint toate la fel.
BTW, nu am stiut niciodata sa fac diferenta intre masini, asa ca... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leo
post Feb 1 2011, 12:40 PM
Post #22


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 308
Joined: 3-January 07
From: Craiova
Member No.: 928



diana, sa fim seriosi, putine femei stiu sa faca diferenta intre masini dar toate stiu care sunt de lux si care nu. masina conteaza, in plus si eu ca barbat sunt atent la masina celei cu care sunt impreuna. de multe ori masina spune multe despre om.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 1 2011, 12:43 PM
Post #23


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu neaparat, Leo. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) A spune ca toate femeile ie interesate doar de bani e egal cu a spune toti barbatii ie bietivi.
Eu de-abia fac diferenta intre dacii si restul masinilor si in mod sigur nu sint singura. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Acum ca sunte-m, cum zice AditzzuThe. Situation toate in aceeasi oala cu muraturi, parca e prea mult. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leo
post Feb 1 2011, 12:47 PM
Post #24


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 308
Joined: 3-January 07
From: Craiova
Member No.: 928



QUOTE(AditzzuThe.Situation @ Feb 1 2011, 12:12 PM) *
In primul rand salutari tutor.sunt nou pe aici. mi-am facut cont pe acest site cu intentia da a intelege cat de cat ce e in capul vostru,al femeilor,dar oricat de mult ai incerca sa afli te bagi si mai mult in ceatza:)). si aq sa trec la subiect... nu vreau sa par misogin sau ceva de genu' dar in legatura cu tema eu cred ca cel mai mult va place marca masinii pe care o conduce si dupa aia restul,,inteligentza e pe ultimul loc.cel putin asta am vazut la cele mai multe fete. situatutia materiala e cea mai importanta cand vine vorba de o relatie cu un baiat.
Primul lucru pe care l-am citit pe site a fost ce nu le place femeilor cand e vorba de replici de agatat....hai sa fim seriosi..dak vine unu q un seria 6 poate sa zica cea mai penala faza de agatat,qm ar fi "te-a durut cand ai cazut din Rai'?" vi s-ar parea ca e asa sweet baiatu chiar dak are o fatza de castravete...
Poate unele din voi o sa va suparati pt ce am postat dar trebuie sa recunoastem ca asta e adevarul:D...adik nu toate sunte-ti in categoria asta...dar marea majoritatea da...astept un argument contra...(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)



man te-ai prins ce o chestie pe care altii o inghit zilnic la capitolul ce nu le place femeilor. zici ca ai citit primul lucru asta.... cand mergi la o intalnire care e primul lucru inteligent (nu spun ca o femeie nu spune lucruri inteligente, sunt multe femei de care nu te plictisesti niciodata discutand) pe care il spune o femeie? ce nu ii place. e o metoda simpla ca barbatul sa se conformeze cu ce ii place ei. de fiecare data ma amuza asta... pentru ca eu nu ma schimb doar pentru ca nu ii place respectivei ceva la barbati in general.

QUOTE(Diana @ Feb 1 2011, 12:43 PM) *
Nu neaparat, Leo. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) A spune ca toate femeile ie interesate doar de bani e egal cu a spune toti barbatii ie bietivi.
Eu de-abia fac diferenta intre dacii si restul masinilor si in mod sigur nu sint singura. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)


nu am zis nimic de bani, am spus doar de accesorii. masina e accesoriu inainte de a fi valoare. asa cum paunii au coada si paunitele aleg mascului cu coada cea mai frumoasa, la fel barbatii au muschi, haine, accesorii. femeile aleg in functie de lucrurile astea de foarte multe ori.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 1 2011, 01:01 PM
Post #25


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ei, la ceva asemanator ma gindeam: la subconstient si la perpetuarea speciei.
Si cind spun asta ma gindesc la mai multe aspecte:
- perpetuarea speciei cu masculi din acelasi soi (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
- perpetuarea speciei cu masculi puternici
- perpetuarea speciei cu mascului capabili sa intretina puii

(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
BTW, tu esti bine? Nu te-am mai vazut de mult timp. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) back.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Feb 1 2011, 03:39 PM
Post #26


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Na ca s-au suparat masculii (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Dragilor, nu va mai ascundeti lipsa temporara de succes la femei in spatele frustrarii ca nu aveti nu stiu ce masina sau nu stiu ce ghiul la degetul mic de la mana stanga.
Nu toate fetele se uita la asta. Conteaza foarte mult sa fii curat, sa vorbesti frumos, sa ai o reputatie buna. Prima impresie este foarte importanta. Masinile, piscinele si alte X-le, sunt pe locul doi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Nu mai bine va folositi energia intr-un mod pozitiv in loc sa aruncati cu venin? Ascultati, intrebati, cercetati si veti avea numai de castigat (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leo
post Feb 1 2011, 04:01 PM
Post #27


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 308
Joined: 3-January 07
From: Craiova
Member No.: 928



QUOTE(Diana @ Feb 1 2011, 01:01 PM) *
Ei, la ceva asemanator ma gindeam: la subconstient si la perpetuarea speciei.
Si cind spun asta ma gindesc la mai multe aspecte:
- perpetuarea speciei cu masculi din acelasi soi (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
- perpetuarea speciei cu masculi puternici
- perpetuarea speciei cu mascului capabili sa intretina puii

(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
BTW, tu esti bine? Nu te-am mai vazut de mult timp. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) back.


sunt bine, multumesc mult. nu am mai intrat pentru ca nu a mai scris nimeni la discutiile pe care le aveam atunci (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Feb 1 2011, 04:02 PM
Post #28


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Interesante postari la acest subiect...
In primul rand, bun venit pe forum, AditzzuThe.Situation! Sper sa te simti bine aici si sa-ti placa subiectele discutate!

Ce observ eu la Aditzzu este ca nu realizeaza prea bine, ca exista o diferenta considerabla intre fete si femei.
QUOTE(AditzzuThe.Situation @ Feb 1 2011, 12:12 PM) *
nu vreau sa par misogin sau ceva de genu' dar in legatura cu tema eu cred ca cel mai mult va place marca masinii pe care o conduce si dupa aia restul,,inteligentza e pe ultimul loc.cel putin asta am vazut la cele mai multe fete. situatutia materiala e cea mai importanta cand vine vorba de o relatie cu un baiat.

Nu pari misogin, dupa umila-mi parere... dar pari cam tinerel, lucru care nu e rau deloc. (ba chiar il poti considera un compliment)
Dupa cum bine spui si tu, de regula, fetele (sau mare parte din ele), cand vine vorba de o relatie cu un baiat, sunt interesate in primul rand de ambalaj, de marca masini sa spunem. Referitor la relatie, chiar nu prea conteaza ce fel de relatie e: de lunga durata, de scurta durata, romantica sau de ordin material... chiar nu conteaza, intrucat la fete aceste aspecte se cam amesteca in ceata.

QUOTE(AditzzuThe.Situation @ Feb 1 2011, 12:12 PM) *
Primul lucru pe care l-am citit pe site a fost ce nu le place femeilor cand e vorba de replici de agatat....hai sa fim seriosi..dak vine unu q un seria 6 poate sa zica cea mai penala faza de agatat,qm ar fi "te-a durut cand ai cazut din Rai'?" vi s-ar parea ca e asa sweet baiatu chiar dak are o fatza de castravete...
Poate unele din voi o sa va suparati pt ce am postat dar trebuie sa recunoastem ca asta e adevarul:D...adik nu toate sunte-ti in categoria asta...dar marea majoritatea da...astept un argument contra...(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

E interesant de stiut de ce acesta a fost primul lucru pe care l-ai citit pe site-ul elady... dar probabil vom afla asta cu alta ocazie...
Oricum in aceasta afirmatie, schimbi registrul, discutand acum despre femei... deci nu te contrazic si nici nu am nevoie de "un argument contra" caci de fapt ai dreptate, desi poate nu stii.
Pe forumul acesta sunt inscrise si activeaza in discutii si foarte multe femei, nu doar fete. Asa ca vei putea citi (cum inteleg ca ai si facut-o deja) despre interesele, experienta si opiniile acestor femei, care au depasit un pic faza categoriei "fetelor"...
Asadar nu prea imi vine a crede ca multe femei se vor da in vant dupa formule de agatat de genul celei postate de tine... dar cu siguranta ca ni s-ar parea foarte "sweet baiatu" care ar incerca o astfel de abordare, indiferent daca are o "fatza de castravete" sau dimpotriva, o figura precum cele din reclamele la Gillette. Mie una mi s-ar parea sweet-sweet, caci numai un astfel de baiat ar avea un astfel de curaj nebun sa agate o femeie.
De obicei, baietii ce descaleca din "seria 6" se limiteaza la a agata fete, de regula "piti", asa cum spune si Diana, caci stiu si ei ca asa merg la sigur si pot impresiona din prima incercare, indiferent de cat de originala e replica si cat de dovlecei arata la figura.

Asa ca Aditzzu, eu una nu am de ce sa ma supar si cred ca si alte femei de pe acest forum sunt de acord cu mine.
Si da, "trebuie sa recunostem ca asta e adevarul": multe fete se manifesta precum ai aratat. Din fericire, nici din categoria fetelor (adolescentelor adica), nu toate procedeaza asa. Au mai ramas unele, putine ce-i drept, care nu sunt chiar piti.

Aditzzu, daca te asteptai numai la postari contradictorii... (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Oricum, ceea ce am scris aici, e doar o parere personala, asa ca Aditzzu, daca te-am suparat cu ceva, te rog sa ma scuzi.
Mi s-a parut interesant modul de a prezenta aceasta problema, aceasta situatie de fapt din prezent si desigur exprimarea si cuvintele alese de tine... asa ca mi-am permis sa raspund.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leo
post Feb 1 2011, 04:18 PM
Post #29


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 308
Joined: 3-January 07
From: Craiova
Member No.: 928



QUOTE(Teocris @ Feb 1 2011, 03:39 PM) *
Na ca s-au suparat masculii (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Dragilor, nu va mai ascundeti lipsa temporara de succes la femei in spatele frustrarii ca nu aveti nu stiu ce masina sau nu stiu ce ghiul la degetul mic de la mana stanga.
Nu toate fetele se uita la asta. Conteaza foarte mult sa fii curat, sa vorbesti frumos, sa ai o reputatie buna. Prima impresie este foarte importanta. Masinile, piscinele si alte X-le, sunt pe locul doi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Nu mai bine va folositi energia intr-un mod pozitiv in loc sa aruncati cu venin? Ascultati, intrebati, cercetati si veti avea numai de castigat (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


sunt de acord cu tine dar sunt unele aspecte: 1) masina pentru mine este o reusita proprie, deci imi genereaza incredere ca sunt diferit de altii (de ce? simplu, am luat-o la mana I la o varsta la care altora le mai finanteaza inca taticu si benzina si sunt capabil sa o intretin singur), la fel este un mod de a ma face sa ma simt bine, e rosie, culoarea mea preferata iar orice om care isi vede culoarea preferata este mai relaxat. daca este sa rezumam asta la femei este simplu: cobor din masina si merg spre ea cu incredere, am in spatele meu dovada ca nu sunt un terchea-berchea. pana la ea sunt maxim 5 secunde deci nu va avea timp sa vada cate diplome am. va vedea insa cum sunt imbracat, cum merg si masina. cand ajung langa ea observa si tonul vocii, cat de inalt sunt pe langa ea etc. masina e importanta in prima impresie. iti castiga 20 de secunde in plus sa vb cu o femeie. mult? putin? depinde ce faci in ele. Nu mai spun ca oamenii sunt fiinte teritoriale, deci eu indeplinesc asta, o pot aduce pe un teritoriu al meu ceea ce imi confera avantaje net superioare unui tip care o duce pe un teritoriu neutru. Mai este o teorie care spune ca o femeie percepe mai repede masina partenerului ca teritoriul ei decat locuinta lui. femeia care accepta sa urce in masina ta nu va accepta neaparat sa urce si la tine pentru o cafea.

2) presiunea sociala. x vine la y si se lauda cu ce are prietenul ei. masina, bani, concedii etc.... femeile concureaza intre ele prin barbatii pe care ii au. este la fel ca atunci cand toate prietenele ii spun ca tu esti urat. e o presiune sociala.

In incheiere: de acord, sa fii curat, sa vorbesti frumos, sa ai reputatie (bani, haine, masina, dovada fortei = muschi, asta am si spus deja si popularitate care intr-o masura depinde de cele 3 conditii). nu cadea in capcana de a compara lucruri diametral opuse. compara 2 barbati frumosi, cu bani, cu simtul umorului, respectuosi dar unul are masina si altul nu. cat la suta dintre femei va atrage cel cu masina fata de celalalt. pana la urma din punctul de vedere al barbatului totul e o chestiune de numar. din mai multe partenere posibile poti alege pe cea mai buna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Feb 1 2011, 04:26 PM
Post #30


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Si ca sa raspund si strict la nelamurire...
1. Nu ma deranjeaza deloc sa coboare dintr-o masina de viteza, desi personal apreciez mai mult o masina robusta si sigura (gen Volvo). Stii cum e gusturile nu se discuta... sau poate a primit-o cadou. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
2. Sunt de acord si cu fata de catravete sau dovlecel atat vreme cat e ok si fara bube, pamant sau zgarieturi. Cu natura, cu genele mostenite, nu se pune nimeni dar ne putem ingriji un pic si spala cel putin o data pe zi. (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
3. Dar daca vine cu o replica de genul "te-a durut cand ai cazut din Rai'?" devine brusc cel putin neinteresant, ca sa nu spun mai mult. De regula la prostia umana, reactionez in doar 2 moduri: o contracarez scurt si din rever sau o ignor pe termen lung. Depinde de dispozitie. (IMG:style_emoticons/default/shoot.gif)

PS. Raspunsul era o continuare a mesajului anterior, destinat postarii lui Aditzzu.

This post has been edited by Valentina30: Feb 1 2011, 04:31 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 10:40 PM