IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topic
> Glanda
roxanacioceanu
post Jan 25 2012, 08:53 AM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 20
Joined: 28-April 11
From: Bucuresti
Member No.: 10,150



Buna fetele! A reusit si am ajuns luni la Parhon la dr Neamtu care a acceptat sa-ma ia dumneaiei ca pacienta(amintesc ca eu am ramas fara dr pt ca a decedat d-na dr a mea),mi-a facut T4 si TSH ca mi-a iesit bine in intervalul bun de valori,mai mi-a facut dumneaiei o eco tiroidiana si mi-a zis ca sunt forte bine cu glanda in momentul de fata si ca nu imi prescrie niciun tratament deocamdata doar ca va trebui sa o tine sub observatie sa nu se schimbe ceva.Iar in privinta problemelor mele cu chisturile ovariene a zis ca vin luna viitoare in ziua 11 sau 12 dupa menstra sa facem o eco transvaginala sa vedem cum iese si la dumneaiei si pe urma imi poate spune si parerea ei daca este neaparat necesar sa ma operez din nou.Dl. dr de la giulesti mi-a zis ca trebuie sa-ma operez neaparat ca nu se mai poate face nimic cu tratament,dar eu totusi i-am sugerat daca se mai poate face vre-o ingestigatie sau ceva pana sa ajunget din nou la operatie si mi-a zis ca mai poate doar sa-mi faca niste dozari hormonale sa vedem cu ies si aceste si o sa merg in a doua zi de menstruatie care cred ca va fi saptamana asta asa ar trebui astept sa-mi vina deocandata.Nu stiu ce sa mai zic sau sa mai fac sunt putin cam derutata dar sper ca acele dozari sa iasa bine in speranta ca T4 si TSH mi-au iesit bine la fel eco tiroidiana,dar am sa merg sa-le fac sa fiu eu linistita si in fuctie de ce imi va iesi si la eco transvaginala o sa iau sper decizia buna.
Va pup si va multumesc de intelegere si de atentia pe care mi-o acordati.

This post has been edited by roxanacioceanu: Jan 25 2012, 08:56 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 25 2012, 09:01 AM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Roxi, esti draguta sa nu mai deschizi topicuri noi de fiecare data cind ai de spus ceva? Nu stiu daca ai obseervat, insa pe forumul asta e multa ordine. De aceea te-a adus google, ca nu sint un milion de topicuri cu titluri gen"salut", "glanda", "hello" samd... Imi spui te rog frumos de ce nu postezi la Grup de suport pentru suferindele cu tiroida, Pentru informare si sustinere reciproca si imi dai de treaba suplimentar sa tot mut posturi? Te rog frumos!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanacioceanu
post Jan 25 2012, 02:10 PM
Post #3


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 20
Joined: 28-April 11
From: Bucuresti
Member No.: 10,150



QUOTE(Diana @ Jan 25 2012, 09:01 AM) *
Roxi, esti draguta sa nu mai deschizi topicuri noi de fiecare data cind ai de spus ceva? Nu stiu daca ai obseervat, insa pe forumul asta e multa ordine. De aceea te-a adus google, ca nu sint un milion de topicuri cu titluri gen"salut", "glanda", "hello" samd... Imi spui te rog frumos de ce nu postezi la Grup de suport pentru suferindele cu tiroida, Pentru informare si sustinere reciproca si imi dai de treaba suplimentar sa tot mut posturi? Te rog frumos!



Imi cer mi de scuze,acolo am vrut sa-l postez dar am nimerit in alta parte.Sper ca data viitoare sa-l postez unde trebuie.
Merci de indrumare!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:46 PM