IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Lentile cosmetice de contact, vreau alta culoare a ochilor
walpurgik
post Feb 15 2008, 08:28 PM
Post #21





Musafir






Nu cred ca ai mai putin de 13 ani, cum au eleve de-ale mele care poarta lentile. Ti s-au inrosit ochi fiindca nu era tipul potrivit de lentile adecvate tie-tre a-l descoperi (mie m-s bune Bausch&lomb pe care le-am purtat ani de zile iar de la ciba vision mi se inrosesc ochii la 5 minute, la altii, invers poate). Ia in calcul ca daca masuratorile nu-s bine facute iti fuge de pe ochi si o simti ca un corp strain.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 16 2008, 11:46 AM
Post #22


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(aby @ Feb 15 2008, 06:56 PM) *
salut.....pana la urma faza cu lentilele s-a dovedit a fi un esec.i-am convins pe ai mei sa-mi ia lentile de ziua mea care este maine si azi cand am fost sa mi le cumpar am descoperit ca nu pot purta.dupa 5 minute cu ele in ochi mi s-au inrosit ochi si au inceput sa-mi curga lacrimi.cica ar fi o reactie alergica sau inca sunt prea mica sa le port.apoi a trebuit sa-mi cumpar niste medicamente sa nu cumva sa mi se infecteze si uite asa am dat 50lei pe nimic...nu mai spun ca deabea mi le-a pus tipa..eu nu cred ca ma descurcam cu ele... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)


Hmm nasol..De care lentile ti-ai luat? Depinde cum spunea si Walpu, daca ti-a facut bine masuratorile sau chiar de igiena tipei care ti-a pus lentilele. Mie, daca mi se inrosesc ochii, folosesc picaturi de ochi, care nici nu sunt mai mult de 10ron. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Si in legatura cu varsta, eu folosesc cam de la 16-17 ani, dar de vedere, nu schimbare a culorii. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Btw, la multi ani! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

This post has been edited by sweet_girl: Feb 16 2008, 11:47 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aby
post Feb 18 2008, 05:05 PM
Post #23


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 96
Joined: 10-June 07
From: cluj
Member No.: 1,774



Multumesc pentru urari.... (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) ....paii eu am probat bausch&lomb.la ochiul drept de 2 ori a incercat sa imi puna lentila si a 3-a a reusit,dar ma jena, la stangul a mers mai usor.Am uitat sa mentionez ca dupa ce le-am dat jos ma piscau putin ochii.Acuma referitor la igiena ..inainte sa mi le puna s-a dus sa se spele pe maini.Eu sunt alergica la mai multe si poate si de aceea au reactionat cum au reactionat ochii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Apr 9 2008, 05:41 PM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



fetelor , vreau sa mi cumpar lentile de contact .. ce ma sfatuiti , cele care m-ati vazut in poze , mi-ar sta mai bine cu ochii verzi sau albastri ? ? ? (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Apr 9 2008, 06:02 PM
Post #25


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Pai tu cum te vezi? cu ochi verzi sau albastri?

La tenul tau, as merge pe o combinatie intre cele doua culori: un turcoaz sau o nuanta marina. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Apr 9 2008, 06:32 PM
Post #26


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



pai si asa o sa cer , fanny ? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) adica "vreau sa am ochii de culoarea turcoazului?" mama , dar ce tentant suna cuvantul turcoaz , t ador fanny!!!!!! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

mie mi plac la nebunie ochii albastri
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Aug 18 2008, 04:34 PM
Post #27


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Booon, mi-am luat astazi, pentru ca nu am gasit ReNu, solutie SoloCare Aqua. Am citit instructiunile. Mi se pare cam aiurea deoarece trebuie folositi numai suportii lor si bla bla... Acum, intrebare: ati mai folosit solutia asta dar in suport Bauch&Lomb, de exemplu? Intreb pentru ca suportii SoloCare Aqua au argint in compozitie si mi-e sa nu fac vreo reactie alergica. Nu am alergie la argint dar asa in principiu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flirtationship
post Aug 18 2008, 11:20 PM
Post #28


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 36
Joined: 4-August 08
Member No.: 4,406



intrebare stupida: exista lentile care sa aiba si culoare si dioptrii?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 19 2008, 12:13 AM
Post #29


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Dap, exista. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Eu nu cred ca ti-am spus (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, asa ca o fac acum. (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Aug 19 2008, 10:19 AM
Post #30


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Mie lentilele color + dioptrii mi se par mult mai incomode (unele se simt in ochi, deranjeaza) iar efectul nu este chiar natural.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:21 AM