IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

15 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vopsea de par care nu deterioreaza-pareri
scumpic
post Apr 23 2008, 04:21 PM
Post #31


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



Empty nu stiu ce sa zic, eu sint satena si am vrut un ton mai deschis, mai auriu asa si mi-a iesit.Cred ca iese ce vrei tu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Apr 23 2008, 04:35 PM
Post #32


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



si eu sper...atata ii tre`...sa nu iasa cum vreau io ! (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Apr 23 2008, 06:01 PM
Post #33


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



QUOTE(EmptyG @ Apr 23 2008, 04:53 PM) *
scumpic,daca sunt saten inchis si vreau sa ma fac roscat,ar prinde L`oreal Casting ? sa zicem o culoare de "visina putreda",ar prinde? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

Da, prinde.Intr-un timp eram si eu vopsita saten inchis, mai deschis decat parul meu natural si cand vroiam sa ma alint bagam un casting mai roscat sau movuliu si prindea foarte bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dixy
post Apr 23 2008, 07:33 PM
Post #34


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 120
Joined: 8-April 08
From: Constanta
Member No.: 3,654



Casting-ul e cel mai bun.Eu am probleme cu pletele mele,in sensul ca-s blonda da...ma ascund sub un negru abanos (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Apr 23 2008, 09:55 PM
Post #35


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



intrebarea pe care`o mai am de pus este:Castingu` iese la spalari repetate de tot sau nu ?
sar-na de raspunsuri fetele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dixy
post Apr 23 2008, 10:21 PM
Post #36


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 120
Joined: 8-April 08
From: Constanta
Member No.: 3,654



Nu iese la spalat chiar daca nu contine amoniac.Se comporta la fel ca celelalte vopsele
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Apr 24 2008, 09:08 AM
Post #37


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



QUOTE(EmptyG @ Apr 23 2008, 10:55 PM) *
intrebarea pe care`o mai am de pus este:Castingu` iese la spalari repetate de tot sau nu ?
sar-na de raspunsuri fetele.

da empty, iese de tot! Asta e avantajul fata de o vopsea inchisa. Cand eram mai deschisa la par si mi se facea dor de culori inchise (negru sau roscat inchis) foloseam casting. Cam intr-o luna iesea fara sa lase urme.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Apr 24 2008, 09:22 AM
Post #38


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Supeeeer Castingu` asta...i-a sa-l incerc...eu m-am facut prin vara cu L`oreal Feeria...o nuanta de rosu foarte frumoasa...a prins un pic cam inchis,avand in vedere ca era par natural..si de atunci nu m-am mai vopsit,ca a inceput sa imi cada rau paru`,acu` si-a mai revenit,l-am resuscitat cu tot felu` de tratamente si si-a mai revenit...asa ca e timpu` de-o vopseala!:))


Sar-na Altheea!:kiss: Tu parca erai insarcinata(apropo,sarcina usoara)...te vopsesti in perioada asta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Apr 24 2008, 09:49 AM
Post #39


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



QUOTE(EmptyG @ Apr 24 2008, 10:22 AM) *
Supeeeer Castingu` asta...i-a sa-l incerc...eu m-am facut prin vara cu L`oreal Feeria...o nuanta de rosu foarte frumoasa...a prins un pic cam inchis,avand in vedere ca era par natural..si de atunci nu m-am mai vopsit,ca a inceput sa imi cada rau paru`,acu` si-a mai revenit,l-am resuscitat cu tot felu` de tratamente si si-a mai revenit...asa ca e timpu` de-o vopseala!:))
Sar-na Altheea!:kiss: Tu parca erai insarcinata(apropo,sarcina usoara)...te vopsesti in perioada asta?

Da, doar o data m-am facut cu casting, am inteles ca vopselurile fara amoniac nu afecteaza asa tare. Ce sa fac, am foarte mult par alb si se vede foarte tare, i special la tample (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) . Incerc sa ma fac cat mai rar. Am inteles ca henna neagra nu acopera firul alb si casting ar fi singura solutie. acum trebuie sa ma fac iar
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dixy
post Apr 24 2008, 01:15 PM
Post #40


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 120
Joined: 8-April 08
From: Constanta
Member No.: 3,654



Poate Casting'ul iese la spalat la voi....la mine nu iese,chiar daca am o tona de negru in par
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 02:27 PM