IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Ce trebuie sa avem acasa, cand venim cu bebe de la maternitate
maruta
post Dec 3 2012, 12:38 AM
Post #11


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 9
Joined: 14-October 12
Member No.: 11,465



peria de par, pieptanul si forfecuta de unghii pentru bebelusi, nu le-am folosit niciodata; asta pentru ca nu l-am pieptanat iar unghiile i le-am taiat cu forfecuta mea, cu cea de bebelusi nu am reusit; mai aveam niste scutece de la seni, i le puneam sub el cand il schimbam, pentru ca se intampla deseori sa faca pipi exact atunci :-) ; si mai avem si un carusel prins de patut! :-)si mai trebuie sa avem la indemana numarul de telefon al unui medic pediatru..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 14 2013, 03:49 AM
Post #12


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



..de preferinta al unui pediatru de la Medsana, nu? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alecsxa
post Oct 31 2016, 03:33 PM
Post #13


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 1
Joined: 31-October 16
Member No.: 13,247



Buna ziua, dragi mamici/viitoare mamici! Sunt o proaspata mamica si am o fetita de 1 luna. In timpul sarcinii m-am documentat foarte mult despre bebelusi si primele lor teste, astfel am descoperit ca pot face bebelusului un test auditiv inca din primele luni de viata. Ceea ce nu mi se pare normal este de ce in maternitate nu i s-a facut niciun fel de test auditiv copilului, pe pretextul ca acesta pare normal… La aceasta varsta, noi nu putem depista potentialele probleme, decat cu ajutorul unor teste specializate. Pentru linistea mea am decis sa investesc in sanatatea copilului meu. Dupa lungi cercetari si discutii cu alte mamici care au avut probleme de acest gen cu copilasii lor, am decis sa merg la un centru specializat. Am fost deja acolo si acum pot sta linistita pentru ca am facut ce trebuia. Mi s-a parut super ok. M-am gandit sa pun si link-ul nu te=ai gindit bine pentru toate mamicile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 4 2016, 01:35 AM
Post #14


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Orice spammer devine mama...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:33 AM