IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sfaturi, experiente, greseli de evitat in afacerea proprie
meli
post Jan 14 2006, 03:23 PM
Post #11


Dependent
***

Group: Contaminat
Posts: 185
Joined: 8-December 05
Member No.: 44



eu cu iubitul meu ne-am deschis un salon de infrumusetare,dar inaugurarea va fii pe 01 februarie.Pana atunci trebuie sa gasim personal priceput si furnizori.v-as fii recunoscatoare daca ati venii cu sugestii sau sfaturii.intotdeana apreciez o sugestie si un sfat bun.  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Jan 16 2006, 07:44 PM
Post #12





Musafir






Eu ma ocup de transport si vreau sa va spun ca daca vreti sa deschideti asa ceva, va recomand, mai bine un studiu de piata amanuntit, beneficiari, costuri, cistiguri si apoi sa va apucati de actele necesare, sunt foarte multe licente, verificari, tehnice la masini, controale de sanatate la soferi, ca sa nu mai spun multe asigurari!!! :hainoroc: :hainoroc:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antilopa_Bongo
post Jan 24 2006, 01:17 PM
Post #13


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 14
Joined: 23-January 06
Member No.: 161



Pe langa ce s-a spus mai sus,  sa aveti grija pe cine angajati. Se aplica zicala cu increderea e buna, dar controlul e si mai bun. Eu tocmai ce am avut niste surprize ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 25 2006, 12:01 AM
Post #14


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



In primul rind,  :welcome: Antilopa !

In ceea ce priveste sfatul tau:
Foarte corect!
Daca oamenii care lucreaza pentru firma nu isi bat capul, sau mai rau, ii fac deservicii, degeaba ne dam noi de ceasul mortii! :(

:offtopic:

Antilopa, daca nu e cu suparare, in ce domeniu esti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antilopa_Bongo
post Jan 25 2006, 09:31 PM
Post #15


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 14
Joined: 23-January 06
Member No.: 161



Tot offtopic: servicii pentru mass-media. Traduceri TV, productie audio-video :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Jan 26 2006, 01:19 PM
Post #16





Musafir






misto ocupatie, din cind in cind mai fac si eu cite o inregistrare, la nunti, botezuri si mai rar la altele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[move]:hainoroc: :hainoroc: :hainoroc: :hainoroc: :hainoroc: :hainoroc:[/move]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pitzigoi
post Feb 7 2006, 07:50 PM
Post #17





Musafir






  ceva sfaturi sa va dau si eu....  :-*  :-*  :-* ..nu stiu cat sunt de ok ...asta am invatzat eu pana acuma in ultimii doi ani  :fluierat:

-grija mare la angajati...trebuie supravegheati tot timpul....eu investesc cu greu intr-o persoana si daca investesc...timp..pregatiri...favoritisme (in cazul in care e un angajat cu idei bune sau foarte capabil)  poate fii chiar el primul care te lasa balta la greu....considerati toti angajatii la fel.......apoi....glumiti cu ei...rasul e ok in orice situatie...incercati sa descoperiti cate ceva deosebit la fiecare...ei ii place sa redecoreze....lui ii plac masinile...

-comunicarea e foarte importanata...tineti sedinte dese si creeati o ierarhie ca sa nu trebuiasca sa trageti de maneca pe toata lumea pentru mici greseli....si aici mai trebuie si putina imbarligare .... daca aveti multi angajati incercati sa-i imbarligati  :-X ca sa aflati unele lucruri (si nu-i lasati pe ei sa va imbarlige cu telenovele e un trend  :- )

-verificare permanenta ... tot timpul sa va comportati altfel azi ok miine fiti cu curu-n sus...poimaine bine dispusa si raspoimaine crizata  :P ...asta ca sa nu va cunoasca adevaratul caracter si implicit slabiciunile

-organizarea timpului vostru liber e super importanta....faceti un program care sa il respectati intre 70 si 100 % MUSAI  :-*  :-*  :-*
...ce-ar mai fii ....  :fluierat:

-ar mai fii multe de zis....poate vii se par banale concluziile mele dar nu am nustiuce experienta (23 anisori ) si mai am multe de invatzat  :-* si sunt si prea buna.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Feb 7 2006, 07:58 PM
Post #18





Musafir






stii uneori faptul ca esti bazat pe tine este cel mai important!!
asa cred si eu ca sunt sef, pentru ca stiu sa fiu sef ???
bafta in continuare  :floricele:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pitzigoi
post Feb 7 2006, 08:10 PM
Post #19





Musafir






:hainoroc: multzam....
...chestia e ca eu nu am calitati de sef...dar sunt cumva obligata sa ma ocup de treaba asta (e afacere de familie) si fiecare sut in fund e un pas inainte  :pistolar:

si tie multa bafta si multi angajati competenti ca incep sa apara  ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meli
post Oct 29 2006, 02:16 PM
Post #20


Dependent
***

Group: Contaminat
Posts: 185
Joined: 8-December 05
Member No.: 44



zambesc acum !
am recitit acest topic si mi-am amintit ce fericita am fost cand am deschis salonul cu fostul meu iubit .
Am revenit cu un sfat; aveti mare grija cu cine incepeti o afacere.La aceasta ora pot spune ca a fost o greseala ca am facut acel salon cu el impreuna; pe de alta parte pot spune sincer ca salonul a fost ceva care mi-a adus multe satisfactii,am cunoscut multa lume,am auzit multe povestiri din care am tras invataminte,am invatat multe acolo.Pacat ca omul pe care am crezut ca-l cunosc si ca merita s-a transformat in ceva ce nu mai recunosc si nu vreau sa-l cunosc.
Mare atentie cu cine va asociati!Cateodata fiintele cele mai dragi ne aduc cele mai mari dezamagiri,iar ele se pot reflecta si in plan financiar
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 05:14 AM