IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dieta Dukan: Ce-am mancat azi, topic de discutii pentru cele care tin dieta Dukan vis-a-vis de meniur
Teocris
post Apr 18 2013, 02:38 PM
Post #11


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Azi seamana cu ieri:
MD - pizza conforma (1 ou+1.5 linguri tarate de ovaz+2 felii sunca de curcan+1 lingura branza degresata) si 1 cana ceai Sveltaflor
P - 1 iaurt mare 0.1% si atat ca nu am vrut sa mai vad carne (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
C - mancarica de ficatei cu ceapa (ficat de pui, ceapa, putina apa si condimente) + 1 cana ceai Sveltaflor

Am mai scazut un kilogram!!!!! (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Ceaiul Sveltaflor ma ajuta in combaterea constipatiei si pana acum nu am avut probleme de acest gen (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 18 2013, 02:49 PM
Post #12


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Azi:
cafea
piept de pui la gratar
... deseara o sa vad.


Ti-am spus ca ceaiul care grabeste tranzitul e mana cereasca (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

PS: Azi mi=am luat tarite de ovaz (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Apr 19 2013, 08:09 AM
Post #13


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Daaaa, fara el cred ca-mi era foarte greu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Aseara nu am mancat ficatei de pui si nu am baut nici ceai, asa cum mi-am propus. Am fiert doi polonezi de pui si i-am mancat cu putin mustar, apoi m-am rasfatat cu un pahar mare de cola fara zahar. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Meniul de azi:
MD - pizza conforma (2 oua+1.5 linguri tarate de ovaz+3 felii sunca de curcan+1 lingura branza degresata) si 1 cana ceai Sveltaflor
P - mi-am luat mancarica de ficatei la pachet + 1 iaurt mare 0% grasime
C - budincute de branza de vaci degresata (albusuri de ou, branza de vaci dregresata, esenta de vanilie si indulcitor) + 1 cana ceai Sveltaflor


Maine este ultima zi de atac! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Apr 24 2013, 11:34 AM
Post #14


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Pe 19 aprilie, la cina, au fost modificari: am mancat chiftelute de ton (ton in apa, branza degresata de vaci, ou, ceapa, usturoi, marar), 2 bucatele budinca de iaurt (iaurt 0.1%, ou, esenta vanilie, indulcitor) si un ceai Sveltaflor.

20 aprilie (PP) - ultima zi de atac:
MD - pizza conforma (1 ou, 1.5 linguri tarata ovaz, 3 felii sunca slaba de curcan)+ 2 chiftelute ton + ceai Sveltaflor
P - 1 macrou afumat + 3 chiftelute de ton si doua pahare suc fara zahar
C - chiftelute de ton

21 aprilie (PL):
MD - aspic de pui, ridichi, 1 ou fiert, 1 cafea fara adaosuri
P - saramura de pui (pulpe superioare de pui fara piele - facute la gratar, sare si piper macinat, rosii, ceapa verde, patrunjel, usturoi)
gustare - 1 cremvursti de pui + 2 ridichii
C - spanac cu ochiuri romanesti (spanac oparit, ceapa, usturoi, sare, piper macinat) + 3 pucati pui din saramura, fara saramura

22 aprilie (PP):
MD - 1 iaurt mare 0.1% + 1.5 linguri tarate de ovaz, 1/2 cremvursti de pui si o cafea mica fara adaosuri
P - 6 cremvursti de pui
C - 1 macrou afumat + 1 conserva de ton in apa

23 aprilie (PL):
MD - caserola de spanac cu ou (ceapa, usturoi, rosii in bulion, spanac oparit, sare, piper macinat, ou)
P - 1 pulpa inferioara de pui fara piele, facuta la cuptor cu ciuperci, la care am adaugat restul de spanac de la ceserola de spanac cu ou
C - 1 iaurt mare 0.1% + 1.5 linguri tarate ovaz, 1 pulpa inferioara de pui fara piele, facuta la cuptor cu ciuperci + salata de primavara (ceapa verde, ridichii, castravete, branza de vaci degresata, ou fiert, sare si un strop de otet)

Mi se pare foarte util sa scriu intr-o agenda in fiecare zi ce mananc si ce greutate am. Azi am cu 4 kilograme mai putin decat aveam cand m-am apucat de dieta (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Apr 25 2013, 11:23 AM
Post #15


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



24 aprilie (PP):
MD - 1 iaurt mare 0.1% + 1.5 linguri tarata de ovaz
P - o pulpa intreaga de pui, fara piele, la rotisor
C - piept de pui cu iaurt la cuptor (piept de pui, iaurt 0.1%, ou, sare, piper macinat, boia dulce, cimbru, tarata de ovaz) + 1 pahar cola zero
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Apr 26 2013, 09:45 AM
Post #16


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



25 aprilie (PL):
MD - 1 iaurt mare 0.1% + 1 lingura tarate ovaz si 3 snitele de pui cu iaurt la cuptor+3 ridichi+ 1/2 ardei capia verde
P - 7 snitele de pui cu iaurt la cuptor + ridichi + ardei capia verde
C - salata de primavara (ceapa verde, ridichii, castravete, branza de vaci degresata, ou fiert, sare si un strop de otet) + 2 felii sunca de curcan

S-a mai dus un kilogram! In total 5 kilograme (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Apr 29 2013, 10:31 AM
Post #17


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



26 aprilie (PP):
MD - 1 iaurt mare 0.1% + 2 linguri tarate ovaz si 3 felii sunca de curcan
P - 2 pulpe superioare de pui, fara piele, facute la cuptor
C - branza de vaci 0.2% grasime + 1 ou fiert si 1 pahar cola zero

27 aprilie (PL):
MD - 1 iaurt mare 0.1% + 2 linguri tarate ovaz
P - tocatura de pui la cuptor (piept de pui tocat, ceapa verde, branza de vaci 0.2%, oua), salata de ton cu legume la gratar (ton, maioneza conforma (oua, mustar, branza de vaci degresata, sare si piper macinat), ceapa coapta pe gratar si dovlecel la gratar)
C - pulpa inferioara de pui cu varza, la cuptor ( pulpa inferioara de pui, varza, rosii in bulion, sare si piper macinat)

28 aprilie (PP):
MD - 1 iaurt mare 0.1% + 2 linguri tarate ovaz si tocatura de pui cu ridichi
P+C - saramura de peste fara legume

29 aprilie (PL):
MD - pizza conforma (1 ou, 2 linguri tarate ovaz, 2 felii sunca de curcan, 1 ceapa verde)
P - tocatura de pui, 1 pulpa inferioara din friptura cu varza de sambata, ridichii si rosii
C - pulpa inferioara de pui cu varza, la cuptor ( pulpa inferioara de pui, varza, rosii in bulion, sare si piper macinat)

6 kilograme pierdute!!! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxy89
post May 2 2013, 02:32 PM
Post #18


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 1
Joined: 2-May 13
Member No.: 11,816



Buna fetelor,

Conform unui articol gasit pe un site de diete, am incercat sa urmez cu strictete un regim ce presupunea ca timp de 10 zile sa nu consum altceva decat carne de peste (sau fructe de mare), produse lactate si cereale. Nu a fost deloc usor intrucat apare monotonia si te saturi de aceleasi alimente, dar minunea nu a intarziat sa apara. In 10 zile am reusit sa slabesc aproximativ 5 kilograme. Intrucat nu reusisem niciodata sa slabesc mai mult de 2 kilograme, pentru mine aceasta reusita a fost ceva extraordinar.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 2 2013, 06:22 PM
Post #19


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pentru mine e extraordinar spamul (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

si exprimarile de genul "Metabolismul este un proces natural al organismului ce ajuta la arderea grasimilor stocate in corpul uman"
Pe bune????? Metabolismul ajuta la arderea grasimilor? (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roberth
post Jun 14 2013, 11:08 PM
Post #20


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 14-June 13
Member No.: 11,888



Tot vad "pui gatit la punga", "pulpa de pui la punga"... la "punga din aia din comert, cu mirodenii (Knorr, Magie, etc)?

This post has been edited by roberth: Jun 14 2013, 11:09 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:25 AM