IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Frica De Caini
sorin
post Jan 16 2006, 07:28 PM
Post #1





Musafir






Dupa ce intelem despre ce e vorba, o rezolvam!

Va e frica?  Nu primele si nici ultimele.....

Sorin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Jan 16 2006, 07:54 PM
Post #2





Musafir






Coane, urit subiect!!!!!!!
Mie...recunosc imi plac ciinii enorm, dar la fel imi este si frica de cei pe care nu-i cunosc!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 16 2006, 08:59 PM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ba mie mi se pare un subiect frumos.  :P

Si am sa argumentez: de cele mai multe ori, fricile noastre se bazeaza pe necunoastere.
Nu imi e frica de ciini- indiferent cit de "fiorosi" ar fi.

Am fost muscata de un ciine ( o singura data ! ) insa atunci nu m-am compatimit pe mine, ci pe bietul ciine care nu avusese parte de un stapin capabil sa il educe...

Si sa nu uitam: ciinii "miros" frica ( o miros la propriu, detectind un nivel mai mare de adrenalina- si la fel si caii ) si reactioneaza de multe ori in consecinta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 16 2006, 11:42 PM
Post #4


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



desi de mai multe ori au dorit haite de caini sa ma atace (5-6), mi-am pastrat sangele rece  8). deci nu mi-e frica de ei.

iubesc cainii.. si mi-as dori tare mult unul, numai ca nu prea imi permit sa am grija de el.

:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Flory24
post Jan 20 2006, 06:07 PM
Post #5


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 96
Joined: 19-January 06
From: Bucuresti
Member No.: 156



NU.nu vad de ce sa-mi fie frica?...ei nu ataca decat  daca se simt atacati.
IUBESC CAINII LA NEBUNIE!!!  :pupaceala: Am avut un caine lup si, din atata iubire l-am omorat :'( :'( :'( :'( :'( ma mustra constiinta... :( :(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Jan 20 2006, 07:18 PM
Post #6


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Mie imi era frica de caini.Aveam o fricaaaa,de ocoleam 7 strazi numai sa nu trec pelanga un caine.Pana si de aia mici pekinezi sau cum s-or chema  :fluierat:. Dar asta pana cand am inceput sa ies cu un baiat care avea ciobanesc german,si obligat-fortat ieseam amandoi cu cainele prin parc.Atunci m-am obisnuit cu el,si chiar imi luasem si eu caine dar a murit saracu,pentru ca l-am scapat in cap. :'( Si acum nu imi mai este frica de caini.  :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 21 2006, 02:06 PM
Post #7


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



:offtopic:
QUOTE
Mie imi era frica de caini.Aveam o fricaaaa,de ocoleam 7 strazi numai sa nu trec pelanga un caine.Pana si de aia mici pekinezi sau cum s-or chema  :fluierat:. Dar asta pana cand am inceput sa ies cu un baiat care avea ciobanesc german,si obligat-fortat ieseam amandoi cu cainele prin parc.Atunci m-am obisnuit cu el,si chiar imi luasem si eu caine dar a murit saracu,pentru ca l-am scapat in cap. :'( Si acum nu imi mai este frica de caini.  :fluierat:



ce romantic (IMG:http://www.smileyville.com/images/happy/evillol.sml.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elly
post Feb 1 2006, 07:35 AM
Post #8


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 489
Joined: 8-December 05
Member No.: 17



neata,  :-* , mie nu imi este frica deloc de caini, mie imi plac animalele, cum zicea cineva

QUOTE
Sa nu va fie frica...cainii sunt mai buni ca oamenii :inloove: :inloove:

Nu inseala, nu mint, nu fura si intodeauna te primesc cu veselie si dragoste, indiferent de ce i-ai facut!!

Sorin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catalina77
post Feb 1 2006, 08:47 AM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,498
Joined: 9-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 54



Mie imi este frica de caini , chiar foarte frica  :'( Sunt oripilata de cate se intampla, din pacate nu toate sunt date la tv sau in presa. Am vazut un interviu cu directorul spitalului unde sunt tratate cazurile de muscaturi (imi cer scuze, nu mai retin numele spitalului) care spunea ca vin cazuri de copii desfiguratzi, mancatzi de caini. :o :o

Asa ceva nu este posibil in aceste vremuri, in aceasta societate. Sa fim seriosi totusi...iubitorii de caini nu au decat sa-shi tzina cainii in curtzile proprii sau in apartamente si nu sa le dea drumul pe strada.
De asemenea, cred ca ar trebui sa se dea o lege care sa-i oblige pe proprietarii de caini sa ia mizeria lasata de canii proprii pe strada. Este inadmisibil ca dimineatza, cand iesi din scara blocului pana cand ajungi la locul de munca sa faci slalom printre rahatzi de caini. Sincer nu vreau sa ma consolez cu gandul "ei, lasa ca poate cashtig la loto" :- :-
Shtiu ca o sa-mi saritzi in cap dar e punctul meu de vedere si mi-l exprim.

Dupa mine toti cainii vagabonzi ar trebui exterminatzi si nu vaccinatzi si trimisi inapoi pe strazi. Nu asa se inlatura pericolul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Feb 1 2006, 10:18 AM
Post #10


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



cata draga. sunt ed acord cu tine il legatura cu kktii. dar l aultima partee. mie nu m i-e frica de caini desi am fost muscata de vreo 2 ori...
odata am reusit sa imblanzesc un catel care era legat intr-o curte si nu se putea apropia nimeni de el.si stapanei ii era frica de el intr-o oarecaremasura....si io am stat vreo 3 zile fata in fata cu el ...la o distanta sigura bineinteles, si am vb cu el ca o tembela...si dupa aceste 3 zile ma pupam in bot cu el...si numai eu puteam sa ma apropii de el. si ce ne jucam.... :D
:hainoroc: :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:33 PM