IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Epilare
Cindy
post Dec 30 2007, 04:26 PM
Post #21


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Eu nu prea vad rostul decoloratului..Eu ma epilez cu aparatul si pe maini si ma inteleg foarte bine cu el, plus ca imi creste mult mai greu parul si este mult mai rar. Si bineinteles este senzatia aia de mana fiiina...(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Jan 21 2008, 03:06 PM
Post #22





Musafir






Mai scriu aici despre epilat pentru ca nu vreau sa supar montignacele dragutele.

Pana nu demult eu ma epilam singura, si aveam de furca: brate, subrat (asa se zice?), abdomen, picioare, inghinal etc... Aici se foloseste intotdeauna ceara de unica folosinta. Eu mi-am cumparat din magazin o ceara intr-un roll-on care se aplica foarte usor si apoi se aplica benzile peste si tragi. Ouch! Dar lucrul care imi place este ca este water-rinsable, asa ca daca ramane lipicios se spala imediat cu apa.
Buun, asta pana cand am descoperit luna trecuta un salon de epilat unde ma face o tinerica draguta imediat. Prima data cand m-am dus la ea mi-am cerut scuze pentru ca eram neepilata de muuulte saptamani si mi-a zis: it's not bad, I've seen worse. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Mie mi se pare ca doare mult mai putin cand te epileaza altcineva si intr-o jumatate de ora sunt gata. Dupa epilare mi-a dat cu un fel de lotiune de corp care lasa asa o senzatie racoritoare, plus ca nu m-am iritat deloc deloc. (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) Asa ca nu ma mai chinui singura.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Girl on the moon
post Jan 21 2008, 03:24 PM
Post #23


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 115
Joined: 4-January 08
Member No.: 2,938



Si eu sunt pentru epilatul cu ceara....e curat si rapid....mai ales cand te face cineva.

In Romania stiu ca la saloanele obisnuite nu prea folosesc ceara de unica folosinta, ceea ce e aiurea. (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

Aici unde sunt eu evident ca se foloseste numai ceara de unica folosinta...

Saptamana trecuta am dat pentru un epilat picioare pana la jumatate si un hollywoodian style 52 euro....ceea ce nu mi s-a parut asa scump. Meritam si noi (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Ar trebui sa spun ca am incercat si lama si creme, si epilator si concluzia e : ceara e sfanta! Mai ales, ca dupa ce te obisnuiesti, devine o adevarata placere (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Jan 21 2008, 03:36 PM
Post #24





Musafir






exact, happy, si eu zic la fel: doare mai putin cand te face altcineva. mie imi este mai mila de mine si pana la urma sufar mai mult.
si aici, epilarea este cu ceara de unica folosinta.
pt roxy: am platit pentru un epilat lung, inghinal si axial 30$. daca mergeam la salon era cel putin dublu. ei, pana la urma, tot mergeam, ca m-am cam saturat sa me fac eu acasa.
am incercat si eu si cu ceara rece, si calda, aparat, lama, ce D-zeu n-am incercat?
cat despre epilatul definitiv, mai vreau sa ma mai documentez, am auzit si eu ca mai cresc fire de par in timp, mai mergi peste cativa ani la o alta sedinta etc. eu am noroc ca am firul subtire, si radacina nu e prea tare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jan 21 2008, 04:27 PM
Post #25


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Mie nu imi place o chestie la epilatul la salon..faptul ca trebuie sa astept sa creasca parul!! :l Asa eu, repede, cum vad ca apar fire razlete, iau aparatul si gata..scap de ele in cateva minute.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jan 21 2008, 07:43 PM
Post #26


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Si eu m-am atasat foarte mult de aparatul electric. Cateodata insa prefer sa nu-mi sucesc ochii in toate directiile pentru a identifica unele fire si ma las pe mana cosmeticienei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Jan 22 2008, 01:55 PM
Post #27


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



QUOTE(17girl @ May 21 2006, 06:43 AM) *
la mine, fiind satena, se observa mult mai bine parul decat in cazul blondelor de exemplu... asa k parul de pe brate , partea de sus a piciorului, etc, mi-o decolorez si chiar e mult mai bine decat sa o epilez, pt ca:

-nu ma irita, unele creme decolorante chiar hidrateaza pielea (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
-te tina macar 2 saptamani, apoi incepe sa se observe la radacina (parul creste tot timpul (IMG:style_emoticons/default/angry.gif) )
-arata f estetic si natural, doar la soare se observa putin
-nu ma doara ca atunci cand ma fac cu ceara etc..
-plus k dureaza 15 minute toata operatiunea.

SINCER VA RECOMAND DECOLORAREA, IN CE MA PRIVESTE N-AS RENUNTA LA EA DECAT IN FAVOAREA EPILARII DFINITIVE....
in comert se gasesc creme de tot felul, optati totusi pentru una mai scumpa chiar daca pare mai mica , deoarece se vede diferenta

acum, intrebare: benzile veet pt picioare sunt bune? nu prea imi place sa ma fac cu aparatul, parul creste pe sub piele, ma irit cateva zile etc.
sau ceara rece, daca stiti, dar recomandati-mi o firma ceva, k eu n-am prea nimerit (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)


eu nu recomand decolorarea .. stiu pe cineva care si a decolorat parul de pe spate si de pe abdomen si acum are niste arsuri de toata frumusetea..ma rog,persoana in cauza intradevar era sensibila,dar .. ca sa va explic ce s a intamplat.

dupa ce i a dat jos acea solutie , timp in kre ea urla ca o ustura si o mananca , avea spatele si abdomenul cu bube pline cu un fel de puroi , dupa ce a dat o cu spirt pe spate :bleh: s au spart , sau ma rog au dat inapoi , dar are niste semne de toata frumusetea.

cand se spala pe cap , balsamu si samponu o irita pe spate si pe abdomen si acum .. intradevar , n a fost la dermatolog ca poate exista vreo solutie , insa a zis k nu se duce dupa ce i a zis o alta cosmeticiana ca alea sunt arsuri si nu mai scapi de ele.

a trecut aproape un an si inca le mai are si o doare la fel de mult ca la inceput .. acum nush , ce credeti , era vina cosmeticienei sau vina produsului ?

oricum ar fi , eu una prefer epilatpeste tot decat decolorat .. (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)




sweet , nu trebuie neaparat sa ti creasca muult , daca te faci cu unica , se ia si parul micut ;P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jan 22 2008, 01:58 PM
Post #28


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Asa o fi, dar eu nu suport sa am mai mult de 3 fire pe mine si nu cred ca pot sa ma duc cu alea la cosmeticiana! Oricum eu sunt putin masochista si mie imi place sa ma fac cu aparatul. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Nasoala experienta prietenei tale, nu am mai auzit de asa ceva! (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Jan 22 2008, 02:03 PM
Post #29


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



era doar o colega , dar tot naspa si mi pare rau de ea..

daca rezisti cu aparatul atunci (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) bravo ! masochisto ! (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Jan 22 2008, 04:42 PM
Post #30


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



Am facut si eu o isprava de genul ala! Am facut o pasta din pudra mentolata si apa oxigenata si rezultatul a fost o decolorare a pielii si NU a parului (IMG:style_emoticons/default/dry.gif)
Dar eu tot as vrea o crema cu care sa-mi decolorez parul de pe brate ... nu m-as epila de teama sa nu ma irit ... plus durere (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 06:07 PM