IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

25 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Creme miraculoase
elle_ni
post Mar 2 2006, 09:38 PM
Post #11


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



Multumesc mult, angelito, nu conteaza daca e in fr, invat si fr.mai bine....numai sa gasesc creme facute "ad labam", ca de comert m-am lamurit.

Apropos de creme, de cand nu ma mai dau cu nici o crema, tenul mi se pare mai luminos, printre bube, of cousrse....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubulina
post Apr 8 2006, 02:43 PM
Post #12





Musafir






Nu in categoria creme miraculoase, dar un produs pe care il tot cumpar de citiva ani e demachantiul ADERMA Sensipahse- ieftin si bun!

Inca nu am gasit crema miraculoasa de ochi: cele mai bune mi se par Guerlain eye tech and Happyllogy. Am inceput sa folosesc Shisiedo eye patch with retinol.o sa fac update in caz ce e miraculoasa dupa cum se zice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Oct 13 2006, 08:15 PM
Post #13





Musafir






Crema mea miraculoasa (am intotdeauna un tub in geanta si unul la serviciu): Eight Hour Cream de la Elizabeth Arden.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daniela3
post Feb 12 2007, 10:44 PM
Post #14


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 12-February 07
From: timisoara
Member No.: 1,189



ADERMA Sensipahse se gaseste si la noi?daca da cat costa?chiar o sa mi se termine demachiantul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chocolatte
post Feb 22 2007, 01:40 PM
Post #15


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 16
Joined: 22-February 07
Member No.: 1,235



eu nu prea am probleme cu tenul... (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) pt cosuri folosesc ZINERYT, un produs cumparat din farmacie care nu e nici foarte scump....seara ma demachiez, iar cateodata ma dau cu lapte , astept putin iar apoi ma clatesc usor.... sau ma dau cu ulei de masline pe fatza...pt buze folosesc balsam de buze de la nivea si seara ma dau cu miere... (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ...dupa fiecare dus ma dau pe corp cu ulei johnson;s sau cu ulei de masline... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ...cam atat (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ally
post Jun 20 2007, 09:46 AM
Post #16


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 113
Joined: 11-June 07
Member No.: 1,781



QUOTE(kalua @ Oct 13 2006, 09:15 PM) *
Crema mea miraculoasa (am intotdeauna un tub in geanta si unul la serviciu): Eight Hour Cream de la Elizabeth Arden.


kalua, lumineaza-ma si pe mine (net-ul nu a reusit sa o faca (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) ): crema asta este pentru fata? nu scrie nici pe ea, nici pe site ... nicaieri daca e pentru fata sau pentru corp. balsamul de buze respectiv imi place la nebunie asa ca ma tenteaza si crema dar inca nu am inteles daca pot sa o pun pe fata.
asa ca scoate-ma din intuneric, please! (IMG:style_emoticons/default/pls.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 20 2007, 09:54 AM
Post #17





Musafir






Uite-asa arata:
(IMG:http://shinymedia.blogs.com/photos/uncategorized/elizabeth_arden_1.jpg)
Elizabeth Arden
Visible Difference
Eight Hour Cream
Skin Protectant
Crème de Huit Heures
Baume Apaisant Réparateur

scrie pe tub. E pentru fata, dar e foarte grasa.
Pe spatele tubului scrie asa: "Soothes minor skin irritations. Also for symptoms of chapping, peeling or flaking due to minor burns, sunburn, windburn, scrapes, abrasions or cracked lips.
To use: Apply liberaly as often as necessary"

Eu ma mai ung si pe toata fata cu ea din cand in cand, seara. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ally
post Jun 20 2007, 09:59 AM
Post #18


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 113
Joined: 11-June 07
Member No.: 1,781



kalua, saru'na! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
o iau, sigur va fi buna dupa plaja. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) am vazut ca acum exista un pachet promotional cu balsamul de buze + crema + crema de maini pe la 19-20 eur.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
clara
post Jun 20 2007, 10:37 AM
Post #19


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 159
Joined: 8-June 07
Member No.: 1,761



eu am descoperit de la plafar uleiul de migdale dulci si cel de samburi de struguri ambele presate la rece, dupa ce ma demachiez si imi dau cu tonic le folosesc doar seara, intra bine in piele si chiar am tenul mai luminos. pt dimineata folosesc de la clinique sistemul 3-steps si o creama cu factor uv 25 tot de la clinique.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ally
post Jun 21 2007, 03:22 PM
Post #20


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 113
Joined: 11-June 07
Member No.: 1,781



QUOTE(kalua @ Jun 20 2007, 10:54 AM) *
Uite-asa arata:
(IMG:http://shinymedia.blogs.com/photos/uncategorized/elizabeth_arden_1.jpg)
Elizabeth Arden
Visible Difference
Eight Hour Cream
Skin Protectant
Crème de Huit Heures
Baume Apaisant Réparateur

scrie pe tub. E pentru fata, dar e foarte grasa.
Pe spatele tubului scrie asa: "Soothes minor skin irritations. Also for symptoms of chapping, peeling or flaking due to minor burns, sunburn, windburn, scrapes, abrasions or cracked lips.
To use: Apply liberaly as often as necessary"

Eu ma mai ung si pe toata fata cu ea din cand in cand, seara. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


am cumparat-o, m-am si dat pe fata aseara. e foarte grasa si miroase ciudatel dar dimineata aveam fata foarte luminoasa. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
merci, kalua, inca o data! (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

25 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:00 PM