IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

27 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Operatii estetice, Pro sau contra ?
MonicutzaB
post Feb 3 2006, 03:11 PM
Post #31


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



OK, dar sper sa nu va enervez daca scriu prea mult!  ;)
in primul rand trebuie sa-ti alegi doctorul!
dupa ce am tot intrebat in stanga si-n dreapta  si am tot citit pe internet m-am hotarat sa merg la dr. Stan, la CMS. nu stiu daca este cel mai bun dar pt mine a fost o decizie buna.
cand te-ai hotarat, te duci la control. din cate stiu eu, la stan poti sa te duci la oricate consultatii inainte sa te hotarasti, fara sa platesi nimic.
ca o paranteza, la el platesti doar o data operatia pe care ti-o faci, toate consultatiile si controalele de dupa (1 luna, 3, 6, 1 an, 2 ani etc) sunt incluse in pret.
la control ii explici ce vrei, el te masoara in fel si chip, baga datele in calculator si calculatorul alege marimea optima a protezelor.
pt operatie te duci la Bacau, operatia dureaza cam 1 ora. dupa operatie trebuie sa porti  bustiera (ti-o dau ei) 1 luna, nu poti sa te speli in zona aia 2 saptamani (eu ma stergeam cu servetele pt copii dar tot eram varza).
mie personal mi-a fost foarte nasol dupa operatie, am avut dureri mari, nu am putut sa dorm cateva nopti pt ca nu-mi gaseam nici o pozitie cat de cat confortabila.
cica am fost eu o ghinionista si fac parte din procentul de 5% care au dureri dupa.  >:(
ce-i drept, am intalnit la controale, o gramada de fete care nu au avut nici o problema; chiar una care s-a operat in aceasi zi cu mine a plecat in aceasi noapte cu trenul ( in mod normal stai pana a doua zi la clinica), alta a doua zi ii ajuta pe zugravi sa-i faca apartamentul!!!  :)
nu am avut bandaje sau drene, doar un fel de banda adeziva pe operatii. nu am avut vanatai, nu mi-a curs sange, absolut nimic.
dupa o luna trebuie sa incepi sa-ti faci masaj si sa te duci la controale.am uitat de medicamente!!! am luat antibiotic (parca 10 zile), ketonal pt dureri (cel mai bun prieten al meu in perioad aia  :D) si midocalm (parca relazeaza musculatura).
f. important: cica daca nu te lasi de fumat cu o luna inainte de operatie nu te opereaza!!!
elle_ni, de pret si altele iti spun pe privat, ok?
pup u
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Feb 3 2006, 09:11 PM
Post #32


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



monicutza, Doamne cate detalii, iti multumesctare mult...te voi contacta pe privat pentru altele (costru, de ex...)

dar, te rog din suflet, imi poti spune un amnaunt fosrte important pentur mine?

1.daca raman insarcinata a doua oara voi putea alapta?adica operatia imi va afecta secretia lactata?
2.dupa o asemenea interventie, in cazul unei a doua sarcini, sanii pot s se lase din nou si sa fie necesara o noua interventie?adica, ar fi mai indicat sa fac aceasta operatie dupa cel de-al doilea copil pe care ni-l dorim foarte curand?
3.acest doctor unde activeaza, ca nu am inteles....ce inseamana CMS?
4.clinica in care opereaza DR.Stan este in Bacau?
5.cate zile te spitalizeaza (azi ma opereaza si maine ma externeaza)?

inca o data iti multumesc din suflet pentru tot  :-*

te contactez pe privat  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Feb 3 2006, 09:18 PM
Post #33


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



MonicutzaB, ti-am trimis privat si-mi cers cuze daca am trimis mesajul de 3 ori (ceva -ceva am gresit si nu stiu ce....

in cazul in care nu ai primit mesajul meu pe privat, adresa mea de mail este soimaritza@yahoo.com  -  :-*trimite-mi tu pe aceasta adresa costuirle aferente acestei interventii
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 3 2006, 11:11 PM
Post #34


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



elle, ti-am trimis mail!
pup u
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Feb 4 2006, 11:42 PM
Post #35


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
elle, ti-am trimis mail!
pup u


iti multumesc tare mult  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Feb 28 2006, 04:43 PM
Post #36


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



am doua colege cu defecte (relativ mici) estetice... una are un fel de gaura in nas iar cealalta are buzele f subtiri... ei , saracele fete, dupa ce ca is asa cum is (si evident nu-s multumite) mai se gaseste si cate un baiat sa le spuna in fata fara bun simt sau ceva exact asa: 1. ai trei gauri in nas , narile si groapa asta pe care ar trebui sa o asfaltezi... f amuzant... va dati seama cum s-a simtit saraca... si aude comentarii de genul asta non stop
cea de a doua are o porecla : baiatul, asta pt ca tot un tip "destept" tare s-a gandit sa i spuna asa din moment ce n-are buze, e cam plata, acnee si mai stiu eu ce
mi se pare corect sa faci operatii estetice, le vad pe fete zilnic si saracele...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
someday
post Mar 5 2006, 12:02 PM
Post #37





Musafir






vreau sa_mi maresc buzele in volum! ce parere aveti? pupici
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Mar 5 2006, 08:21 PM
Post #38


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



bravo... desi nu intra la operatii estetice injectarea buzelor fa ce simti si enjoy the result... succes

pup`s & hugs
Go to the top of the page
 
+Quote Post
someday
post Mar 6 2006, 09:38 AM
Post #39





Musafir






QUOTE(angeldust @ Dec 29 2005, 11:33 PM) *
Va tenteaza sa faceti vreo treaba de genul asta? Niste silicoane , vreo buzuca , lipoaspiratie , un lifting micutz etc...
Da ca da , ce fel de si de ce?
Dc nu de ce nu si de ce sunteti siguri ca nu o sa va razganditi intre timp ....

Daca aveti vreuna din voi vreo operatie estetica la activ sau stiti pe cineva care are impartasiti si voi din experienta voastra.

draga mea eu am facut o operatie estetico-functionala la nasuc si contrar asteptarilor mele a fost super ok. nu m-a durut nimic dar exista un disconfort legat de respiratie in primele zile dupa interventie dar suportabile, vanataile s-au dus relativ repede si sunt foarte multumita de rezultat. si o spune una care era moarta de frica. asa ca bafta si mult succes (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Mar 6 2006, 04:09 PM
Post #40


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



oau ce misto someday... ti-ai facut nasul si acum vrei si buzele? inseamna k nu te-a traumatizat operatia (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/tongue.gif) ... chiar unde ti-ai facut nasul? posteaza daca poti poze sa vedem si noi... hi hi hi

pups & hugs
Go to the top of the page
 
+Quote Post

27 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 04:02 AM