IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Frica de a-l pierde
enya
post Sep 18 2007, 05:28 PM
Post #41


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 18-September 07
Member No.: 2,250



hmm... daca te iubeste (si se pare ca da) cu adevarat te va intelege. Dar ca sa inteleaga trebuie sa si aibe ce... eu cred ca este important sa ii spui ce te macina,sa vorbesti cu el. Vei vedea ca probleme ca astea nu se rezolva doar in 1... sunteti 2 iar tu trebuie sa te lasi ajutata de el.

ups... sorry... am citit doar primele mesaje... nu am citit tot...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ela5
post Oct 4 2007, 04:54 PM
Post #42


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 4-October 07
Member No.: 2,361



chiar daca nu se compara cu ce ai patit tu, isabell, eu pe la 14 ani am fost sarutata de un tip mult mai in varsta ca mine... de nenea era cam fustangiu... am fost socata, nu-ti spun ca mi s-a parut scarbos rau "sarutul" lui,..... era iarna, biet copil, mi-am frecat buzele cu zapada..... in fine am ajuns acasa si zile intregi nu puteam scapa de "scarba aia" buzele alea libidinoase.... (tipul respectiv era croitor, si mersesem cu tata la el sa-mi scurteze niste pantaloni si cum dura destul si tata nu avea rabdare si nici nu avea cum sa-i treaca prin cap ca s-ar putea intampla asa ceva a plecat si si-a vazut de treburi - sa nu uit sa spun ca lucuiam la cca 100 de metri de respectivul , intr-un sat). Sa mai spun ca si-a dat si respectivul seama ce a facut ca imediat dupa aceea, cand a vazut stupoarea mea si-a cerut iertare.... Nu am vorbit nimanui... n-am considerat ca e necesar sa fac din tantar armasar am zis ca este un accident si am tratat ca un accident. Usor de zis, mai greu de facut...
Cel mai rau a fost ca eu de frica pupatului evitam avansurile baietilor, evitatul a ajuns mai tarziu un fel de a fi si m-am trezit pe la 24 de ani sociabila, glumeata dar fara prieten, fara sa fi gustat din placerea mersului la discoteca cu prietenul, iesitului la plimbare cu prietenul si toate astea cred eu acum din cauza pupatului aluia. Cum nu voiam sa mor d-soara, mi-am zis ca e prea de tot ce fac ca nu-s nici a mai proasta si a mai urata si dupa primul pas iesit din vechile tipare am vazut ca n-am murit chiar daca nu era ce ma asteptam sa fie si am intrat si eu in randul fetelor (nu femeilor) desi mai greu. Apoi au urmat pasi dupa pasi baieti care mi-au placut mai mult sau mai putin si din fiecare dezamagire sentimentala am invatat ceva chiar daca dupa prima prietenie am slabit in 2 saptamani de nu mai stateau pantalonii pe mine si am plans ca dupa mort ... acum rad de cum eram atunci... .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 4 2007, 09:07 PM
Post #43


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, ela!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ariana_aurelia
post Oct 11 2007, 03:50 PM
Post #44


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 11-October 07
Member No.: 2,398



QUOTE(Izabell @ Aug 2 2007, 09:43 AM) *
Buna
Sunt Izabela si sunt noua pe forum desi de mult timp urmaresc discutiile voastre (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Am 22 ani si am o problema.
Sunt impreuna cu prietenul meu de cateva luni si totul merge bine. Vad ca el ma iubeste, ne stim de mult timp si am incredere in el.Dar din punct de vedere sexual avem probleme. Si asta din cauza mea. Eu nu mi-am inceput viata sexuala deoarece in timpul liceului am fost violata,si nici acum nu am trecut peste deoarece nu am vorbit nu nimeni si am tacut din gura. Am incercat sa rezolv problema ducandu-ma la un psiholog dar sechelele au ramas.
Si imi e frica sa nu-l pierd pe el din cauza sexului,pt ca eu in momentele noastre de tandrete cand vine vorba sa 'trecem' mai departe ma blochez. El nu ma preseaza absolut deloc. I-am spus problema, desi nu am intrat deloc in detalii pt ca mi-e greu sa vb despre asta si mi-a zis ca nu-i nimic, ca are rabdare cu mine. Dar il vad ca ii vine greu sa fie abstinent, si ma intreb daca nu o sa vina ziua cand o sa-mi spuna ca s-a saturat de toata situatia asta. Si nu stiu ce sa fac.
O zi buna!

buna izabela imi pare f rau pentru ceea ce ai patit.te cred ca iti este f greu.dar cu siguranta , prietenul pe care il ai acum te va ajuta sa treci peste aceasta problema.o luati si voi mai incetisor"step by step" si ai sa vezi ca o sa fie mai bine.cu timpul vei invata sa-ti invingi aceasta teama. si mai mult ati face bine daca ati mai merge la terapie de cuplu. asa poate o sa inteleaga si el mai bine situatia. eu iti doresc din suflet sa treci peste aceasta problema si nu uita"uita trecutul traieste in prezent si priveste cu optimism viitorul" (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 2nd May 2024 - 10:13 PM