IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Farmece, vraji...
Ecko72
post Feb 28 2009, 10:18 AM
Post #11


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 27-February 09
Member No.: 5,965



Buna dimineata ! Nu am vrut sa mai deschid un post nou, asa ca am postat in continuare fiind vorba de aceeasi problema, ma poate ajuta careva?
Deci este vorba despre farmece, nu de mult m-am despartit de prietena si ea banuind ca a fost vb despre mama mea , adica ea ar fi incercat sa faca asta, pe urma si prietena mea a facut, asta sunt sigur, adica a umblat pe la "vrajitoare" o data am gasit la ea in dulap lumanari, apa "sfiintita" , miere etc, si hartii pe care erau scrise multe"prostii" am stat un pic de vb si a zis ca a facut-o numai sa se apere, cearta a continuat si nu de mult mi-a zis sa am grija ca sunt sub influenta farmecelor, si este ceva f grav,
Imi puteti spune va rog daca e cineva prin Hunedoara sau apropiere care sa imi poata zice cu exactitate ce se intampla si cine anume ar fi facut farmece asupra mea?
Va multumesc!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 28 2009, 12:11 PM
Post #12


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Da, tooate sintem vrajitoare, citim in bobi si in stele si in vzatul de cafea si in dejectia pisicii si funza dudei si iti spunem ca la tine se trage din nastere. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Iar daca ii mai dai cu prescutari de-alea de IRC, ai grija:
1. Utilizarea limbii romane si exprimarea in mod corect pe forum si bloguri este o conditie de baza pentru a fi membru al acestui forum. Pentru ca felul in care ne exprimam spune exact cine sintem.
7. Va rugam nu prescurtati cuvintele: nu "dc" in loc de "daca", nu "pt" in loc de "pentru" , etc.
Urmatorul cititor nu este obligat sa faca exercitii de decriptare pentru a intelege ce ati vrut sa spuneti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ming_shu1984
post Apr 17 2009, 09:52 AM
Post #13


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 17-April 09
Member No.: 6,300



Bună. Te rog să mă scuzi că scriu peste mesajul tău, dar sunt nouă pe acest forum şi nu ştiu cum să las şi eu un mesaj. Am şi eu o problemă cu soţul meu. Pānă mai ieri era un bărbat īn putere şi cāt de cāt sănătos. De vreo lună īnsă starea lui s-a schimbat: nu mai are chef de viaţă, se simte rău, a slăbit īn jur de 10 kg, nu doarme...Am fost pe la spital şi n-a rezultat nimic care să-i dea simptomele astea, doar viermi, dar nu-i ceva grav şi i-a pastile pentru asta.Cred īn farmece şi vrăji, dar n-am vrut să mă gāndesc la asta pānă acum, dar cānd văd ca starea lui se agravează pe zi ce trece, īmi fac tot felul de idei. Cu toate că n-a ţinut post, l-am trimis la biserică să se marturisească şi poate īl va īmpărtăşi părintele. Nu ştiu ce să mai fac, mi-e aşa milă de el... A mai trecut cineva prin aşa ceva? Putem vorbi de farmece? Nu avem prieteni, duşmani nici atāt, cred. Ajutaţi-mă şi pe mine cu un sfat că sunt disperată. Vă multumesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 17 2009, 10:07 AM
Post #14


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Fata, stai pe craca ta, nu vorbi prostii de vraji, ca alea sint simptomele banale ale viermilor intestinali, nu ale farmecelor.
Mergi la biserica ca sa iti linistesti sufletul, preotul nu are proprietati vermifuge.

Simptomele viermilor intestinali
- salivatie abundenta;
- greturi, varsaturi,
- scaderea poftei de mancare sau creste\rea excesiva a acesteia
- crampe dureroase in jurul buricului sau in abdomen, fara o localizare precisa,
- deranjamente precum diareea sau constipatia;
- oboseala crescuta,
- nervozitate,
- agitatie
- dureri de cap
- ameteli frecvente,
- paloare si cearcane,
- urticarie, mancarimi ale pielii si nasului
- greutate la inghitire
- pierdere in greutate
- stare se somnolenta
- apatie
- somn chinuit

Concluzie: sotul tau are viermi intestiali si prezinta simptome tipice infestarii cu paraziti. Ce legatura are asta cu farmecele, e greu de dedus.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pitzigoi
post Apr 17 2009, 12:41 PM
Post #15





Musafir






Tot ce ni se intampla e consecinta a faptelor noastre. Faci bine, primesti bine. 'Faci' insemnand ganduri, vorbe si fapte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Apr 17 2009, 12:44 PM
Post #16





Musafir






Bine ca ai zis Maat, nu de alta da' si eu am greturi,somnolenta,constipatie/diaree si cearcane pana la genunchi (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
I have worms (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Apr 17 2009, 03:29 PM
Post #17


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Si eu cred ca am! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Ba, dar nu scad in greutate, fir-ar! Tot 62 de kile am! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 17 2009, 10:33 PM
Post #18


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu 52. Trebuia sa ma laud, nu?(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Apr 17 2009, 10:48 PM
Post #19


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



ioi, am intrat pe topicul asta sa citesc despre vraji sinistre si am dat peste viermi intestinali!! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Is pe jos de ras! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Si Maat fenomenala cu preotul si ale sale proprietati vermifunge (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Apr 18 2009, 09:26 AM
Post #20


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Lasa Di ca ii inmultesc! Acum ca stiu secretul, profit... (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 11:08 AM