IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

135 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Closed TopicStart new topic
> Acneea - Totul despre acnee, Partea a doua
cookie
post Jan 8 2008, 11:56 AM
Post #11


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 17
Joined: 8-January 08
Member No.: 2,965



buna!stie cineva ce pot face cu urmele lasate de la acnee? (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
doris_85
post Jan 8 2008, 12:32 PM
Post #12


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 18
Joined: 8-January 08
From: Bucuresti
Member No.: 2,966



Buna tuturor. Si eu am probleme cu acneea de cativa ani. Pt cele care aveti tenul gras va pot recomanda produsele de la La Roche-Posay, din gama Effaclar. Sunt cam scumpe, dar sunt f bune. Eu folosesc spuma purificanta dermo-calmanta si hidratantul matifiant activ, care este si o foarte buna baza pt machiaj. Aceste produse mi-au fost recomandate de o doctorita de la spitalul colentina, care ma trateaza de acnee. Daca doriti sa aflati mai multe detalii, ma puteti contacta Credeti-ma ca stiu ce inseamna sa ai o fata plina de cosuri inflamate si dureroase. (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Jan 8 2008, 01:05 PM
Post #13


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Doris, (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi!

Si eu am auzit numai lucruri bune despre produsele La Roche-Posay!
Cat timp ai urmat tratamentul recomandat si ce anume ai folosit din gama Effaclar?

(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Jan 8 2008, 06:35 PM
Post #14





Musafir






Nu ma pot decide ce crema de fata sa imi cumpar: Uriage, Avene sau La Roche Posay....
Produse Avene am mai folosit si mi-au placut. Uriage si Avene mi se par foarte asemanatoare, mai ales din punct de vedere al gamei de produse. Insa Uriage are o crema matifianta intr-un ambalaj galben care imi place cum arata... (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Iar La Roche Posay nu am folosit pana acum...
Sugestii...ceva....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Girlish
post Jan 8 2008, 08:47 PM
Post #15


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 262
Joined: 18-February 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 231



Azi mi-am cumparat crema antiacneica Elmiplant BIO(extract din radacina de brusture, acid salicilic, mentol, vitamina C). Dupa prima aplicare pot spune ca e buna, intra rapid in piele, nu miroase urat. M-a deranjat doar putin senzatia de mentol, dar a disparut in cateva minute. M-am gandit sa testez niste produse mai ieftine sa vedem cum e. Dupa ce mi se termina Sebium H2O, imi voi cumpara si lotiunea tonica.

O doctorita mi-a reamintit ca e bine sa luam Zn si 1200 mg lecitina si sa mancam multe fructe, de preferinta, proaspete.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jan 8 2008, 09:31 PM
Post #16


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Si eu folosesc Effaclar, am mai spus, mie imi place mult ca baza de machiaj, textura, dar nu pot sa spun ca a facut miracole pentru mine. Dar mi-a placut clar mai mult decat Avene, Ducray, Bioderma. Poate o sa folosesc si eu spuma de curatare, dupa ce termin Galenic.
Acum folosesc si Ictyane, a inceput sa mi se descuameze pielea si e cam groaznic, arat ca un desert arid. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
doris_85
post Jan 9 2008, 05:10 PM
Post #17


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 18
Joined: 8-January 08
From: Bucuresti
Member No.: 2,966



QUOTE(Ala80 @ Jan 8 2008, 01:05 PM) *
Doris, (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi!

Si eu am auzit numai lucruri bune despre produsele La Roche-Posay!
Cat timp ai urmat tratamentul recomandat si ce anume ai folosit din gama Effaclar?

(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)



Le folosesc de o saptamana si ceva. Dimineata si seara ma spal cu spuma purifianta dermo-calmanta si ziua ma dau cu crema matifianta si hidratanta care ma protejeaza de frig. Mie imi fac foarte bine, mai ales ca am tenul foarte gras. Nu mi-au agravat acneea, din contra am tenul mai curat,porii inchisi, punctele de grasime ies mai usor si nu ma mai inrosesc. Ca sa dea rezultate trebuie sa le folosesti cam o luna sau chiar mai mult daca te tine buzunarul (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) pt ca amandoua m-au costat aprx. 100 lei. Oricum am auzit ca si produsele de la gerovital din gama Stop Acnee sunt bune si costa mai putin. Pt cele care aveti tenul gras puteti sa le incercati.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Girlish
post Jan 9 2008, 06:00 PM
Post #18


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 262
Joined: 18-February 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 231



QUOTE(doris_85 @ Jan 9 2008, 03:10 PM) *
Oricum am auzit ca si produsele de la gerovital din gama Stop Acnee sunt bune si costa mai putin. Pt cele care aveti tenul gras puteti sa le incercati.

Chiar zilele trecute m-am uitat pe ingrediente si mi se par cam dubioase. La Emiplant la crema antiacneica nu-mi place ca apare la ingrediente alcool, dar poate o fi in cantitate infima.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alyna07
post Jan 9 2008, 08:57 PM
Post #19


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 64
Joined: 14-September 07
Member No.: 2,230



azi mi-a mai spus cineva ca arat extraordinar (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) desi mai imi apare cate un cos, sunt foarte multumita si ma bucur ca am inceput sa iau Roaccutane. Efect adverse pe care l-am observat de la el sunt ca mi se usuca pielea si imi si merge putin, si la fel, mi se usuca buzele. Nu mi se mai ingrasa parul asa repede (inainte trebuia dupa 2 zile sa mi-l spal, altfel nu mai arata nicicum) dar asta e un lucru bun pt mine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) voi cum sunteti?! va pup :*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Delfina
post Jan 10 2008, 10:15 AM
Post #20





Musafir






Buna ziua, doamnelor, si lamultiani!

Rimembar mi? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

135 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 10:11 PM