IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

39 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Acneea - Totul despre acnee, Acneea: partea a treia
marioana
post Apr 13 2009, 11:50 AM
Post #21


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 17-January 08
From: Timisoara
Member No.: 3,059



Din cate am citit, retinolul e apa de ploaie, nu are suficienta putere sa actioneze pentru ca nu e suficient de concentrat, cel putin nu ca cel sintetic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caitriona
post Apr 13 2009, 10:29 PM
Post #22


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



te referi la retinol in general sau concentratia de retinol din crema asta nu e suficienta?nu am inteles......
eu am citit lucruri bune despre retinol in diverse carti.stiu si eu acum...crema e deja luata ,mai ramane sa o testez.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ulpia
post Apr 14 2009, 11:49 AM
Post #23


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 145
Joined: 30-September 07
Member No.: 2,328



Caitriona, Neutrogena® Healthy Skin Anti-Wrinkle Anti-Blemish Cream are in compozitie piper. Uite ce zice Paula despre el:

kava-kava extract. Extract of the Piper methysticum plant that has analgesic (anti-inflammatory) properties, but can also cause skin irritation and dermatitis (Sources: Alternative Medicine Review, December 1998, pages 458–460; and Clinical Experimental Pharmacology and Physiology, July 1990, pages 495–507).

Go to the top of the page
 
+Quote Post
caitriona
post Apr 15 2009, 03:01 PM
Post #24


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



nu am stit ce contine caci nu m-am uitat pe ingrediente.acum oricum e cumparata,o sa vad cand vine dupa cateva zile cum ma impac cu ea si o sa postez aici impresii.multumesc de informatii ,ulpia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daiana
post Apr 21 2009, 06:08 PM
Post #25


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 14
Joined: 9-July 08
Member No.: 4,206



din pacate nu am mai postat demult...probleme cu compul si...timpul zboara! am mai scris in topicul acesta ca folosesc o crema preparata in farmacie pe baza de sulf.sincer,desi fata mea nu arata tot timpul super bine,pe mine m-a ajutat cel mai mult!si credeti-ma,am folosit foarte multe creme(extern) si tratamente interne(inclusiv sotret-tratament pe catre acum il regret ca l-am facut!!!).daca stiti ceva de cremele pe baza de sulf,sunt deschisa la sugestii!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caitriona
post Apr 22 2009, 11:32 AM
Post #26


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



eu am folosit acum vreo 3 ani o gama de dermatocosmetice, Plexion,pe baza de sulf.m-a ajutat f mult dar din pacate nu am mai facut rost de ea.eu o aveam de la doctorita dermatolog la care ma duceam in acea perioada.dupa ce am terminat-o si am sunat-o sa-mi mai dea mi-a spus ca nu mai aduce.am incercat sa mi-o procur din afara si se elibereaza doar pe baza de reteta,din canada....dar cat timp am folosit-o am fost maxim de incantata:crema,masca si crema de spalat.am citit si eu ca sulful poate fii comedogen,insa eu m-am impacat bine cu el.chiar mi-am luat de afara praf de sulf si mai faceam cu apa o pasta si mi-o aplicam dc aveam vreun monstru.nu ieseam din casa caci era galbena.

daiana,de ce regreti tratamentul facut cu sotret?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daiana
post Apr 22 2009, 07:16 PM
Post #27


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 14
Joined: 9-July 08
Member No.: 4,206



QUOTE(caitriona @ Apr 21 2009, 11:32 PM) *
eu am folosit acum vreo 3 ani o gama de dermatocosmetice, Plexion,pe baza de sulf.m-a ajutat f mult dar din pacate nu am mai facut rost de ea.eu o aveam de la doctorita dermatolog la care ma duceam in acea perioada.dupa ce am terminat-o si am sunat-o sa-mi mai dea mi-a spus ca nu mai aduce.am incercat sa mi-o procur din afara si se elibereaza doar pe baza de reteta,din canada....dar cat timp am folosit-o am fost maxim de incantata:crema,masca si crema de spalat.am citit si eu ca sulful poate fii comedogen,insa eu m-am impacat bine cu el.chiar mi-am luat de afara praf de sulf si mai faceam cu apa o pasta si mi-o aplicam dc aveam vreun monstru.nu ieseam din casa caci era galbena.

daiana,de ce regreti tratamentul facut cu sotret?


regret ca am facut tratamentul cu sotret(2 cure) fiindca nu m-a ajutat absolut deloc si in plus m-am ales si cu cateva efecte secundare(depresie si subtierea firului de par-nu sunt chiar atat de grave,dar oricum nu m-am simtit foarte bine!) si cine stie cat a mai suferit organismul!!!dar,in principal cel mai mult am fost dezamagita de faptul ca nu mi-a trecut acneea.in timpul tratamentului aveam un ten perfect si apoi,imediat dupa ce il terminam,acneea imi revenea.DAR,fiecare organism reactioneaza in mod diferit(la unele persoane le trece si apoi nu mai au probleme deloc)
...........daca stai in timisoara,crema se elibereaza de la farmacia FARMADO (poate aveti si in orasul in care stai tu).este o crema banala (crede-ma,am folosit tot felul de creme dermatocosmetice foarte scumpe care nu m-au ajutat decat sa imi golesc portofelul) care se elibereaza fara reteta.
daca te mai intereseaza si alte detalii,poti sa ma intrebi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Girlish
post Apr 22 2009, 09:35 PM
Post #28


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 262
Joined: 18-February 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 231



Am testat 3 produse din gama Iwostin despre care ziceam acum ceva vreme.
Concluziile sunt urmatoarele:

1).Laptele demachiant hidratant nu m-a incantat, intrucat nu este suficient de fluid si are un miros usor neplacut, desi nu contine parfum. Mi-a dat impresia ca nu curata suficient de bine tenul. In rest e ok, nu mi-au aparut bubite de la el.
2). Crema hidratanta e buna, insa ofera o hidratare slaba-medie. In anotimpul asta zic ca e buna.
3). Corectorul Purritin mi-a placut cel mai mult. Acopera suficient si usuca eficient cosuletele, are un miros usor medicamentos, cred ca de la acidul salicilic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caitriona
post Apr 23 2009, 01:16 AM
Post #29


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



girlish, ma interesa si pe mine corectorul de la iwostin dar am o nelamurire,e pe nuante?sau una singura?are tenta spre roz ?cum arata aplicat pe piele?cam multe intrebari...mersi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Girlish
post Apr 23 2009, 04:36 PM
Post #30


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 262
Joined: 18-February 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 231



E o singura nuanta, culoarea pielii. Nu e f. deschis la culoare, nici inchis, eu am tenul destul de alb si nu se observa cand e aplicat. Insa tenul trebuie sa fie bine hidratat inainte de aplicarea corectorului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

39 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 06:22 AM