IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Masini si aparate electrocasnice
kalua
post Jan 8 2006, 08:08 PM
Post #1





Musafir






Hai sa spunem aici cu care dintre masinile/aparatele noastre suntem multumite si de care mai putin

Incep eu:
masina de spalat - am jurat acum ca numai un Bosch imi mai calca pragul casei. Am acuma o Bauknecht, isi face ea treaba, dar ma seaca cand vad cum apa intra in fata (lateral) si se duce multa din ea prima data in mansonul ala de cauciuc. In plus, daca nu curat perfect sertarul pt. praful de spalat dupa fiecare spalare, imi ia softenerul odata cu dero-ul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 8 2006, 08:26 PM
Post #2


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



:o
din cauza asta ia si balsamul din prima?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 8 2006, 10:32 PM
Post #3





Musafir






da, mama ei!  >:(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 8 2006, 11:16 PM
Post #4


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



stai sa le vezi p-alea din Canada ... eu la capitolul asta n-am apucat sa ma innoiesc  :'( ... anu' asta am sa o fac   :evil: ...

pui rufele pe sus si le invarte juma de tura la stg juma de tura la dreapta .... si termina cam in 35 minute (cel mai lung program) asa ca .... nu-s incantata deloc. Pana n-or arata sosetele fetitei mele ca atunci cand le spal de mana nu o sa ma incante nici o masina.

Alea voastre spala frumos frumos sosetele? Eu inca n-am vazut asa masina .... chiar si daca le inmoi inainte tot nu arata ca noi   :(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 9 2006, 12:05 AM
Post #5





Musafir






Sosete spalate la masina sa iasa ca noi n-am nici eu  :'(
La inmoi in Vanish Oxi inainte si le bag ude in masina de spalat.
Si cum, 35 de minute cu tot cu clatit, stors?  :o
Pai astea europene o tin 3 ore (daca e cu prespalat).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 9 2006, 02:21 AM
Post #6


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



dap, 35 minute cu tot cu clatit  :o .... restul hainelor sunt ok dar e loc si de mai bine ...

sunt si aici masini de spalat ca in Europa asa ca prin vara de-aia imi iau .... aici toate masinile de spalat au "asortat" un uscator .... bagi toate rufele de la un spalat si le invarte cat il programezi si hainele ies asa de uscate de le pui direct in dulap.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 9 2006, 03:47 PM
Post #7


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



pai la voi lumea poarta o singura data un tricou, nu ca la noi 5 zile la rand  :-X
cre'ca de asta aveti numa 35 minute :P

:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 9 2006, 03:52 PM
Post #8





Musafir






Meg, eu una nu stiu zau cum arata un tricou purtat numai 2 ore de un copil mic spalat, clatit si stors in 30 de min :ametit:

h, a gasit al meu explicatia celor 35 de min: masinile astea de spalat sunt facute in colaborare cu cei de la "Apararea pisicii", daca cumva se baga pisica in masina, cele 35 de min le supravietuieste :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Jan 9 2006, 08:12 PM
Post #9





Musafir






fac o precizare : masinile de spalat pe continentul american nu incalzesc apa ca cele din europa, ci folosesc apa calda de la retea. este normal ca timpul de functionare sa fie scurtat in cazul dat.
masinile considerate europene aici sunt cele cu "central load" si care au cicluri diverse - si spala foarte bine-vorbesc din experienta personala...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 9 2006, 08:22 PM
Post #10





Musafir






pai nici a mea nu incalzeste apa, ca-i conectata la robinet de apa calda. Si un spalat normal, fara prespalare, dureaza exact 2 ore. Si exista si aici top load-eruri...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:36 PM