IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Unde mergeti la coafor?
mititik
post Jan 18 2006, 03:39 PM
Post #31


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Ma bucur ca esti incantata, baby!  :-* Ai fost la cel din 13? La ce tipa?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baby_nfs
post Jan 18 2006, 08:06 PM
Post #32


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 185
Joined: 8-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 27



da :) .. la cel din 13 sept..cel care e putin mai sus de statia lui 385 ...la claudia am fost eu ..  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mahabharata
post Jan 25 2006, 02:32 PM
Post #33


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 44
Joined: 12-January 06
Member No.: 147



Da, eu ma duc de mult timp la Abbate. Era acolo o tipa, Mihaela (inalta, solida rau), care facea niste coafuri super.
Ultima oara insa am fost sa imi aplice vopsea galbena peste satenul meu, ca sa se mai deschida putin. Nu s-a vazut nici o diferenta si am dat banii degeaba. A fost vina coafezei, o pustoaica, care a insistat sa aleg o nuanta prea inchisa de blond. Asa ca am dat 600 000 degeaba. Manicura este 120 000 (si nu mi-a placut, mi-a lasat portiuni de unghie nedata cu oja, mi-era si rusine sa ma duc la birou a doua zi), plus ca mi le-a scurtat de imi venea sa plang, ca ma straduisem sa le cultiv(manusi de menaj, ulei de masline...). La spalat, dupa ce m-a dat cu balsam, mi-a pus o solutie de vopsea cu apa( nuantator cica), pe care nu mi l-a clatit. Asa ca am avut parul sarma pana m-am spalat pe cap. Acolo costa si samponul si basamul separat, si uscatul cu foenul, si aerul pe care il respiri!
E bine insa ca m-au primit, desi intarziasem o ora fata de programare.
Solarul lor e super. Acum, de cand au modernizat salonul, au preturi maricele la toate alea. dar pt un tuns, o atentie, o maslina merge... E curatel, arata cat de cat a salon normal, nu a grajd de luat lana de pe oi, ca altele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dmona
post Jan 25 2006, 02:56 PM
Post #34


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 154
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 86



eu merg la unul din coaforurile de stat, "igiena", si este totul ok.... Coafeza este ok, preturi rezonabile...

intreba cineva de salonul Abbate-13 sept, este pe linia lui 385, vis a vis de centrul comercial "Prosper Center".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mahabharata
post Jan 25 2006, 02:59 PM
Post #35


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 44
Joined: 12-January 06
Member No.: 147



Da, telefon  411 76 48 si 411 39 85 (am o carte de vizita de la fete de-acolo)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jan 25 2006, 05:25 PM
Post #36





Musafir






eu merg la Jolie pe Stirbei Voda - sunt multumita de serviciile lor. pt prima data dupa f mult timp, cineva a inteles structura parului meu si m-a tuns corect (parul meu e ondulat si destul de dificil de tuns/aranjat)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Jan 26 2006, 02:22 AM
Post #37


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Eu nu mai merg la coafor pentru ca alea de acolo ma trag de par.  :'( Si ultima data imi facusera parul verde..  :'(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catalina77
post Jan 26 2006, 08:20 AM
Post #38


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,498
Joined: 9-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 54



Eu ma tund de multi ani la o frizerie/coafor de la Piatza Rahova...exista acolo o fata Petrutza care tunde excelent, plus ca are o mana foarte buna (atat de buna ca merg lunar la tuns  :o )

Despre salonul Abbate nu pot spune foarte multe, nu am fost niciodata...in schimb am vazut ca are angajate fetele de la cealalta frizerie de la Piata Rahova...aceeashi Marie dar cu alta palarie.
Manicura si pedichiura mi el fac singura. NICIODATA nu am mers la coafor...paranoia :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mahabharata
post Jan 26 2006, 11:16 AM
Post #39


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 44
Joined: 12-January 06
Member No.: 147



Catalina, si eu merg la salon acolo :) Ma tund Petruta, Ioana, oricare. Toate tund la fel. Repede, ca sa faca fata, ca acolo e mereu aglomerat. A inceput insa sa ma enerveze tendinta lor de a primi cat mai multe cliente, pe care sa le faca oricum, numai repede sa fie. Inainte mai statea sefa aia cu ochii pe ele. Acum nu o mai vad niciodata.
Eu acolo merg si la cosmetica. Alea- la fel. Smulg, rup, trag, smucesc, numai sa ia pe alta la rand. Mi-a si zis una: ce, stau juma de ora la un inghinal???!!! Raspunsul meu a fost: "DA! DE CE NU????!!!!" Ca doar le las si ciubuc, m-ar avea clienta constanta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 26 2006, 11:26 AM
Post #40


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



dragelor, dar un salon unde personalul sa fie calificat in afara si sa "presteze" coafuri ciudate?acum mi-a iesit din cap faza cu dread-urile (m-am tuns in scari, nu de alta, si pana imi creste parul, coketez cu o frizura mai trasnita, dar nu prea stiu ce mi s-ar potrivi)....intrev de salon, nu de preturi :P...


apoi, daca aveti ceva site-uri cu coafuri care de mai care mai "indraznete", va rog din suflet, postati-le aici, ca sursa de inspiratie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 12:45 PM